Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.
Про це на брифінгу в Кабінеті Міністрів України повідомив перший заступник Міністра соціальної політики Василь Шевченко.
Загальна ж кількість учасників АТО, взятих на облік Мінсоцполітики, сягнула 101 тисячі осіб, повідомив він.
"За даними Міністерства охорони здоров'я, встановлена інвалідність 1 тисячі 66 особам, з них 55 – це особи з інвалідністю І групи, 269 – інваліди ІІ групи, 738 – інваліди ІІІ групи", – додав Шевченко.
Інформуючи про стан реалізації державних програм соціальної допомоги, реабілітації, оздоровлення і адаптації учасників АТО, перший заступник глави Мінсоцполітики зазначив, що з другого півріччя ц.р. в Україні почала діяти програма покращення житлових умов сімей військовиків, що загинули у зоні антитерористичної операції. Для її реалізації у державному бюджеті передбачено 300 млн. грн.
"Змінами до бюджету було виділено 300 млн. грн. для сімей загиблих. Сьогодні ця програма почала працювати. Виділені кошти були розподілені, у липні розпочато фінансування”, – повідомив Шевченко.
Перший заступник Міністра наголосив, що Мінсоцполітики здійснює моніторинг процедур закупівлі житла для зазначеної категорії громадян. У разі ж, якщо виявиться певний надлишок коштів, він може бути перерозподілений на надання допомоги інвалідам 1 і 2 груп з числа учасників АТО.
Також Василь Шевченко нагадав, що Уряд збільшив суму фінансування на забезпечення учасника АТО протезом іноземного виробництва до 1800 неоподаткованих мінімумів (2 млн. 196 тис. 400 грн.).
Поки українські фахівці проходять навчання і набувають досвіду з нового для нашої країни виду протезування, захисники Вітчизни, які потребують протезування, зможуть отримати протез у іноземних клініках, додав перший заступник Міністра соціальної політики. "14 військовослужбовців потребують протезування, на яке виділених коштів не вистачало, а тепер така можливість з'являється, і все складне протезування відбудеться в найкоротші терміни", – зазначив Шевченко.
Він висловив сподівання, що протезування верхніх кінцівок біонічними протезами буде здійснюватися уже з 2016 року. Для цього протези нового покоління внесено до переліку послуг для учасників бойових дій, які втратили верхні кінцівки. “Після досліджень в Інституті протезування і позитивних висновків технологія буде використовуватися в Україні. За прогнозамиМінсоцполітики, це буде здійснюватися масово з наступного року”, — додав він.
Під час брифінгу йшлося також про психологічну реабілітацію бійців АТО, якою на 1 серпня ц.р. охоплено 18 837 родин учасників антитерористичної операції. 126 з них мають інвалідність і потребують соціального супроводу. Коментуючи ці цифри, Василь Шевченко висловив переконаність, що повноцінна психологічна реабілітація є найбільш ефективною за умови залучення широкого кола осіб: соціальних працівників на місцях, сімей, бойових товаришів.
Окрім того, Шевченко нагадав, що українцям, яких призивають на строкову військову службу, виплачуватимуть грошову допомогу в розмірі двох мінімальних зарплат за рахунок коштів Держбюджету України в порядку, встановленому Урядом. Мінімальна зарплатня в країні 2015 р. – 1218 грн., відповідно розмір зазначеної допомоги становитиме 2436 грн.
Виплати здійснюватимуть через рахунки мобілізованих в установі банку або касу військового комісаріату.
0 Коментарі