Руслан Панасюк: До 18 травня на Прикарпатті буде сформовано перспективний план формування територіальних громад
Сьогодні під головування заступника міністра – керівника апарату Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України В’ячеслава Негоди відбулася он-лайн нарада з питань розроблення проектів перспективних планів формування територіальних громад та проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи. Участь у робочому засідання взяв керівник апарату облдержадміністрації Руслан Панасюк, керівник офісу реформ в Івано-Франківській області Дмитро Дзвінчук.
За словами В’ячеслава Негоди, мета проведення робочого засідання полягає в обговоренні питань, які є найбільш актуальними з точки зору проведення реформи місцевого самоврядування – ходу реалізації Закону України Про добровільне об’єднання територіальних громад». Зокрема, етапу, який стосується формування перспективних планів територіальних громад. «Цьогоріч у нас передбачені чергові місцеві вибори до органів місцевого самоврядування, тому в нас залишається не так багато часу, щоби пройти етап, який, пов’язаний з реалізацією цього закону, – наголосив посадовець. – Ми повинні створити належні умови для тих територіальних громад, які мають бажання прийняти рішення щодо добровільного об’єднання.
Про хід реалізації реформи з місцевого самоврядування в Івано-Франківській області розповів заступник керівника апарату ОДА Руслан Панасюк. Так, за його словами, 6 квітня на Прикарпатті створено робочу з напрацювання перспективного плану. Основним завдання на квітневому етапі реалізації завдань акцент робився на формуванні серед громадськості позитивного сприйняття та переваг реформи, які чекають на об’єднанні громади. Зокрема, проводилася широка інформаційно-роз’яснювальна робота серед населення області. «Створено робочу групу, з членів якої ми сформували дві мобільні бригади, які протягом квітня відпрацювали у кожному з районів. Зокрема, організовано та проведено зустріч з громадським активом, районними робочими групами. Таким чином, ми здійснили відпрацювання в інформаційній площині», – сказав Руслан Панасюк, додаючи, що протягом цього тижня будуть проводитися зустрічі з районними представниками, на яких розглядатимуть їхні напрацювання з даного питання. «Зараз ми приступаємо до слухання районних робочих груп, які будуть доповідати власне бачення проблем, які виникають і яким чином вони пропонують об’єднати територіальні громади», – додав управлінець
За словами Руслана Панасюка, до 18 травня на Прикарпатті буде сформовано попередній проект перспективного плану, а вже наступного дня разом з керівником регіонального офісу реформ та депутатами обласної ради громадськості буде представлено чіткі напрацювання. Як пояснює управлінець, третя декада травня буде відведена на активну роботу з обласним депутатським корпусом, щоби до 1 червня було позитивне рішення на сесії обласної ради
Дмитро Дзвінчук пояснює, що на Прикарпатті вже розпочав свою роботу офіс реформ, який злагоджено співпрацює з робочою групою ОДА. «Офіційне відкриття офісу реформ плануємо здійснити 12 травня. Хочу зазначити, що обласна державна адміністрація забезпечила необхідними приміщенням. Разом з тим, сформовано кадровий резерв, який «закриває питання і формування паспортів територіальних громад та питання просторового формування графічної частини".
Окрім того, Дмиро Дзвінчук пояснює, що наразі серед громадськості області, зокрема, серед населення сільської місцевості, не має чіткого уявлення про територіальне об’днання громад. Тому з метою ефективного інформування керівника офісу реформ запропонував Мінрегіонубуду розробити чіткі інфографічні матеріали та широким тиражем розширити у всі населені пункти, щоб показати етапи формування громад, фінансову децентралізацію і яким чином буде забезпечено фінансову самостійність громади та переваги, які отримує громада.
0 Коментарі