Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Шановні громадяни! Своєчасно прозвітуйте про отримані у 2016 році доходи

Надвірнянська ОДПІ нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році, триває.
Звертаємо увагу, що останній день надання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) для громадян, які зобов’язані її подати, та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – 3 травня 2017 року.

Надвірнянська ОДПІ нагадує, що кампанія декларування громадянами доходів, отриманих у 2016 році, триває.
Звертаємо увагу, що останній день надання річної податкової декларації про майновий стан і доходи (далі – Декларація) для громадян, які зобов’язані її подати, та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність – 3 травня 2017 року.
Форма Декларації, за якою необхідно прозвітувати про отримані протягом минулого року доходи, затверджена наказом Міністерства фінансів України від 15.09.2016 №821 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 02 жовтня 2015 року №859», зареєстрованим у Міністерстві юстиції України 11.10.2016 за №1349/29479.
За вибором платника податків Декларації подаються за місцем своєї податкової адреси особисто або уповноваженою на це особою; поштою або засобами електронного зв’язку.
Звертаємо увагу, що поштою документи потрібно надсилати з повідомленням про вручення та з описом про вкладення не пізніше, ніж за п’ять днів до закінчення граничного строку подання. Якщо ж Декларація подається в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації електронного цифрового підпису, то надсилати її потрібно не пізніше закінчення останньої години граничного строку подання.
Зазначаємо, що граничний термін сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору, самостійно нарахованих фізичною особою – платником податків у Декларації за 2016 рік, – 31 липня 2017 року.
 
За використання природних ресурсів надвірнянські платники сплатили160,3млн.грн.
Впродовж січня – березняпоточного року надвірнянськісуб’єкти господарювання найбільше заплатили до бюджетів всіх рівнів рентної плати за користування надрами – 158млн. 465 тис.грн. За спеціальне використання лісовихресурсів-1 млн. 649 тис.тис., за спеціальне використанняводи платники районусплатили 187тис. грн. та  2,7тис. грн. – рентної плати за користування радіочастотним ресурсом України. З них до Державного бюджету спрямовано 158 млн. 628 тис.грн. та 1млн.672 тис.грн. надходжень від користувачів сплачено до місцевого бюджету. Про це повідомила заступникначальникаНадвірнянської ОДПІ Оксана Пліщук.
Ефективне використання природного ресурсу та надходження рентних платежів, які вчасно та в повному обсязі забезпечують платники податків, сприятимуть збереженню і відновленню навколишнього середовища.
 
Уряд визначив Перелік груп технічно складних побутових товарів, продаж яких здійснюватиметься із застосуванням РРО
Відповідно до статті 2 Закону України від 06.07.1995 №265/95-ВР «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» Кабінетом Міністрів України  Постановою від 16.03.2017 № 231 затверджено перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню)або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій. Перелік містить вісім груп товарів:
«Вироби із чорних металів»,
«Реактори ядерні, котли, машини, обладнання і механічні пристрої, їх частини»,
«Електричні машини, обладнання та їх частини; апаратура для запису або відтворення звуку, телевізійна апаратура для запису та відтворення зображення і звуку, їх частини та приладдя»,
«Засоби наземного транспорту, крім залізничного або трамвайного рухомого складу, їх частини та обладнання»,
«Прилади та апарати оптичні, фотографічні, кінематографічні, контрольні, вимірювальні, прецизійні; медичні або хірургічні; їх частини та приладдя»,
«Годинники всіх видів та їх частини»,
«Музичні інструменти; їх частини та приладдя»,
«Іграшки, ігри та спортивний інвентар; їх частини та приладдя».
Вищевказана Постанова опублікована в газеті «Урядовий кур’єр» 7 квітня 2017 року та набере чинності через 30 днів з дня її опублікування.
Нагадаємо, з 1 січня 2017 року розширене коло суб'єктів господарювання, які зобов’язані застосовувати реєстратори розрахункових операцій. Зокрема, нормою пункту 296.10 статті 296 Податкового кодексу України від 02.12.2010 №2755-VI було внесено зміни щодо застосування РРО підприємцями платниками єдиного податку. Так, передбачено застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) платниками єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту. Суб'єкти господарювання мають застосовувати РРО, якщо оплата за відповідні товари проводиться у готівковій формі та незалежно від обсягу отриманого доходу від такого продажу. 
Таким чином, платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, зобов’язані застосовувати РРО з 7 травня 2017 року.
 
З 7 травня при продажі технічно складних побутових товарів необхідно застосовувати РРО
Як нагадують в Головному управлінні ДФС в Івано-Франківській області, змінами в законодавстві (Закон №1791-VIII)  передбачено, що платники єдиного податку, які здійснюють реалізацію технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні застосовувати РРО незалежно від обсягу отриманого доходу від продажу.
Водночас, згідно з п. 6 ст. 9 Закону про РРО при продажу товарів (крім технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту) (наданні послуг) фізичними особами – підприємцями, які належать відповідно до Податкового кодексу до груп платників єдиного податку, що не застосовують РРО, не застосовуються РРО та розрахункові книжки.
Застосовувати РРО в разі продажу технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту, повинні як платники єдиного податку першої групи, які провадять діяльність на ринках, так і платники другої та третьої груп незалежно від обсягу річного доходу. Для них визначальною умовою для застосовування РРО є реалізація відповідного виду товарів, а саме — технічно складних побутових товарів, що підлягають гарантійному ремонту.
При цьому термін «технічно складні побутові товари, що підлягають гарантійному ремонту», для цілей Закону про РРО вживається у значенні, наведеному в Законі України «Про захист прав споживачів» від 12.05.1991 р. № 1023-XII. Перелік груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування РРО затвердженоПостановою Кабінету Міністрів України від 16.03.2017 № 231 "Про затвердження переліку груп технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту (обслуговуванню) або гарантійній заміні, в цілях застосування реєстраторів розрахункових операцій"
 
Граничний термін сплати єдиного внеску за себе підприємцями, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 квітня п.р.
Платники єдиного внеску, зазначені у п. 4 частини першої ст. 4 Закону України від 08 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» зі змінами та доповненнями (далі – Закон № 2464), фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку зобов’язані сплачувати єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (далі – ЄВ), нарахований за календарний квартал, до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок (абзац третій частини восьмої ст. 9 Закону № 2464).
Згідно з п.п. 2 п. 6 розд. ІV Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Міністерства фінансів України від 20.04.2015 № 449 (далі – Інструкція № 449), ФОП – платники ЄП можуть сплачувати ЄВ у вигляді авансового платежу в розмірі, який самостійно визначили, до 20 числа кожного місяця поточного кварталу. При цьому суми ЄВ, сплачені у вигляді авансових платежів, ураховуються платником при остаточному розрахунку, який здійснюється ним за календарний квартал до 20 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.
Пунктом 11 розд. ІV Інструкції № 449 встановлено, що у разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
Відповідно до ст. 530 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV якщо у зобов’язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Таким чином, граничний термін сплати ЄВ за себе ФОП, які застосовують спрощену систему оподаткування – 19 число місяця, що настає за кварталом, за який сплачується ЄВ.
У разі якщо останній день строків сплати ЄВ припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строків сплати ЄВ вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем.
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитися уЗагальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі ДФС України (дане роз’яснення у категорії 301).
 
Внесено зміни до порядку ведення Реєстру неприбуткових установ
Постановою Кабінету Міністрів України від 29 березня 2017 р. № 195 внесено зміни до Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з нього. Зокрема, збільшено терміни з 10 до 30 днів для подання контролюючому органу реєстраційної заяви та копій документів у разі зміни організаційно-правової форми неприбуткової організації або внесення змін до її установчих документів, у тому числі установчих документів організації вищого рівня, на підставі яких вона діє.
 
Дотримання мінімального розміру заробітної плати – обов’язок кожного роботодавця
Держава гарантує виплату заробітної плати найманим працівникам у розмірі не нижче мінімального, яка згідно Бюджетного кодексу України визначається Законом про Державний бюджет на відповідний рік.
Розмір мінімальної заробітної плати на 2017 рік, затверджений  Законом України “Про Державний бюджет України на 2017 рік” та  складає 3200 грн. на місяць (або 19,34 грн. за годину у погодинному розмірі).
З 1 січня 2017 року жодному працівнику, у тому числі у бюджетній сфері, не може нараховуватись заробітна плата менше 3200 грн. за повний місяць.
Виконувати цю норму потрібно як юридичним особам, так і фізичним особам – роботодавцям. Роботодавець зобов’язаний щомісяця нараховувати працівнику за повний відпрацьований місяць заробітну плату не менше, ніж у встановленому законодавством розмірі, яка може складатися з окладу, премій, надбавок та інших постійних доплат.
Правило нарахування зарплатине нижче мінімальної не працює лише коли згідно трудового договору робота проводиться на умовах неповного робочого часу, а також при невиконанні працівником в повному обсязі місячної норми праці. У цих випадках заробітна плата виплачуватиметься пропорційно виконаному обсягу роботи.
Слід звернути увагу, що до Закону України  “Про оплату праці” були внесені зміни щодо самої системи оплати праці. Зокрема, відповідно цих змін посадові оклади потрібно визначати на рівні не нижче за прожитковий мінімум для працездатних осіб, встановлений на 1 січня календарного року (у 2017 році – 1600 грн.). І якщо нарахована заробітна плата працівника, який виконав місячну норму праці, складається лише з такого окладу, розмір якого є нижчим за законодавчо встановлений розмір мінімальної заробітної плати, роботодавець повинен здійснити доплату до рівня мінімальної заробітної плати.
У разі недотримання вищезазначених вимог законодавства про працю роботодавці несуть фінансову та адміністративну відповідальність.
Зокрема, фінансова відповідальність за кожного працівника при недотриманні мінімальних державних гарантій в оплаті праці становить 10 мінімальних зарплат або 32 000 грн.
Крім того, внесено зміни до Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», якими передбачено з 01.01.2017 року надання органам місцевого самоврядування повноважень здійснення на відповідних територіях контролю за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення у порядку, встановленому законодавством та накладення штрафів за його порушення.
Також з 1 січня поточного року передбачено новий вид фінансової відповідальності – за не допуск державного інспектора праці до перевірки, коли вона здійснюється з метою виявлення працівників з неоформленими трудовими договорами, виплати заробітної плати без нарахування і сплати єдиного внеску (виплата зарплати у конверті)— у 100-кратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення або 320 000 грн.
То ж шановні роботодавці, подбайте про соціальну захищеність ваших працівників і пам’ятайте, що бізнес повинен бути не тільки законослухняним, але й соціально-відповідальним!
 
 
 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *