У громадах маємо створити єдиний освітньо-культурно-спортивний простір, — Геннадій Зубко
За його словами 65% шкіл розташовані саме у сільській місцевості. У них навчаються 32% учнів і працюють 45% вчителів. Витрати на одного учня в селі становлять від 20 до 60 тисяч гривень на рік. «Разом з тим, якість освіти у сільській місцевості в більшості випадків не дає можливості сільським дітям бути успішними та конкурентоспроможними у майбутньому. Маємо запровадити комплексний підхід у створенні освітнього простору у громадах . Це спосіб забезпечити у сільській місцевості якісні послуги», — підкреслив Геннадій Зубко.
Він повідомив, що в 2016 році розпочато децентралізацію в освіті — з 1 вересня – відкрилось 19 опорних шкіл в ОТГ в 12 областях.
«Але сьогодні освіта без культурного простору, без наповнення змістом наших традицій є неповноцінною. Тому формат «Народного будинку» як культурного хабу, має бути вбудований в освітній простір та інфраструктуру громади. Це не лише бібліотека або місце зустрічі жителів, це можливість відродження й укорінення культурних цінностей, традицій громади. Крім того, біля опорних шкіл ми бачимо розбудову й спортивного простору. Переконаний, що створення у громадах єдиного освітньо-культурно-спортивного простору — необхідна умова для того, щоб наші діти виросли патріотами, освіченими й конкурентоспроможними», — наголосив Геннадій Зубко.
0 Коментарі