У МОЗі розповіли про реалізацію програми «Доступні ліки»
30 серпня за участю заступників міністра охорони здоров’я України Романа Ілика та Павла Ковтонюка відбулась відеоселекторна нарада з регіонами, присвячена реформі фінансування на рівні первинної медичної допомоги.
Під час наради обговорювалися й інші питання. Зокрема, присутніх в залах цікавила інформація щодо автономізації закладів первинної медичної допомоги, зміни бюджетних програм їх фінансування у 2019 році, розподіл лікарняних та вакцин, закуплених за державні кошти, на приватні заклади та ФОПи, що уклали договори з Національною службою здоров’я України, а також реалізація програми «Доступні ліки» для закладів, що уклали договори з НЗСУ.
За словами Романа Ілика, реалізація програми повинна відбуватися відповідно до Бюджетного кодексу. У рамках автономізації закладів первинної медичної допомоги, ці заклади, відповідно до законодавства, не можуть бути розпорядником бюджетних коштів. Саме тому керівництво МОЗ запропонувало місцевим органам влади в місячний термін провести все це до норм, які визначені Бюджетним кодексом, а саме: підняти рівень розпорядників на рівень міста/району та ОТГ, ліквідувати заборгованість, яка утворилася з аптечними закладами, укласти нові угоди з аптеками вже тих розпорядників, які будуть визначені на рівні міста/району чи ОТГ і продовжити реалізацію програми.
Зі свого боку заступник міністра пообіцяв допомогти в усіх питаннях, щоб програма «Доступні ліки» функціонувала і надалі безперебійно.
Слід зазначити, що до оновленого реєстру ліків увійшов 261 препарат. 59 із цих препаратів пацієнти зможуть отримувати повністю безоплатно. Раніше у програмі брали участь 239 препаратів загалом і 47 безоплатних.
Прогнозована кількість упаковок безоплатних для пацієнтів ліків також зросте: якщо у минулому півріччі пацієнти могли отримати близько 10 мільйонів упаковок, то впродовж наступних шести місяців їх кількість становитиме понад 14 мільйонів.
В середньому ціни на препарати програми знизилися майже на 7%.
Нагадаємо, урядова програма «Доступні ліки» почала діяти у квітні 2017 року. За час роботи програми пацієнти отримали ліки від серцево-судинних захворювань, діабету ІІ типу та бронхіальної астми за понад 23 млн рецептів на суму понад 1 млрд грн. Кожна третя аптека бере участь у програмі – нині їх 7 808.
Для того, щоб отримати препарати за цією програмою, потрібно звернутись до лікаря, отримати правильно виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки, що бере участь у програмі, та отримати обрані ліки.
0 Коментарі