У рамках реалізації проєкту Програми розвитку ООН Надвірнянська, Яремчанська територіальні громади отримали планшети
Пандемія COVID-19 поставила нові виклики перед закладами освіти. Освітяни змушені були в короткі терміни пристосуватися до використання технологій дистанційного навчання. Однак, чимало дітей через скрутне матеріальне становище позбавлені необхідного обладнання.
Відповідно до Меморандуму про взаєморозуміння щодо сталого розвитку між Програмою розвитку ООН, Івано-Франківською облдержадміністрацією та Івано-Франківською обласною радою з листопада 2021 року впроваджується проєкт «Посилення стійкості громад в Івано-Франківській області».
Заступник голови обласної державної адміністрації з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації (CDTO) Богдан Футерко урочисто вручив планшети чотирьом громадам, ініціативи яких були подані до Плану заходів з подолання негативного впливу гострої респіраторної хвороби COVID-19 на соціально-економічний розвиток Івано-Франківської області. Забезпечити доступ до онлайн освіти матимуть можливість діти з пільгових категорій Долинської, Надвірнянської, Яремчанської територіальних громад та Більшівцівської громади (села Жалибори).
«Посилення стійкості громад у нашій області, який реалізується ПРООН в Україні за фінансової підтримки уряду Великої Британії наданої через посольство уряду Великої Британії в Україні, – це реальна підтримка регіональних та місцевих органів влади», – зазначив посадовець.
Він також висловив сподівання, що завдяки переданому обладнанню, громади зможуть забезпечити рівний доступ до якісних освітніх послуг, підтримати розвиток інклюзивної освіти, проводити навчання в контексті вимог ринку праці з урахуванням потреб усіх груп населення.
Додамо, що План заходів підготовлено Івано-Франківською ОДА на основі пропозицій та рекомендацій, що були отримані через опитування громад Прикарпаття, яке було проведено у червні-липні 2021 року.
При розробці Плану заходів враховані положення Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та напрями Плану заходів з її реалізації у 2021-2023 роках.
Враховуючи особливості регіону, План заходів складається із шести напрямів:
- Залучення громад у відповідь на кризу та відновлення налічує 17 проєктів
- Зниження ризику стихійних лих налічує 25 проєктів.
- Рівний доступ до освіти налічує 22 проєкти.
- Охорона здоров’я налічує 31 проєкт.
- Підтримка малого та середнього бізнесу, забезпечення робочих місць налічує 10 проєктів.
- Підтримка розвитку туризму налічує 16 проєктів.
0 Коментарі