В Україні налічується понад 700 гірських населених пунктів, які мають державні гарантії соціально-економічного розвитку
Внаслідок нового адміністративно-територіального устрою в Україні змінились межі та кількість районів, на території яких розташовані гірські населені пункти. Відтепер таких районів налічується 16 замість 26. Про це повідомив заступник міністра розвитку громад та територій Іван Лукеря.
«З урахуванням змін, що відбулися, Мінрегіоном оновлено також і перелік населених пунктів, яким надано статус гірських. Це важливо. Адже люди, які проживають у гірській місцевості, мають низку пільг. Зокрема, на 25% підвищуються тарифні ставки та посадові оклади людям, які працюють у гірських районах. Крім того, на 20% збільшується розмір державних пенсій, стипендій, всіх видів державної матеріальної допомоги», – зауважив заступник міністра.
Також для населених пунктів, яким надано статус гірських, встановлено державні гарантії соціально-економічного розвитку:
встановлення доплат до ціни сільськогосподарської продукції, яка вироблена в місцевостях, що віднесені до гірських;
забезпечення поставок населенню життєво-необхідної продукції;
плату за електроенергію громадянами у розмірі, що дорівнює платі за електроенергію у сільській місцевості тощо.
Зазначимо, наразі в Україні налічується 714 гірських населених пунктів, які розташовані на території 86 територіальних громад та входять до складу 16 районів у Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській та Чернівецькій областях.
0 Коментарі