Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В Україні обмежили використання Telegram для держорганів, критичної інфраструктури та військових

Робочий орган Ради національної безпеки і оборони України – Національний координаційний центр кібербезпеки – провів аналіз загроз, пов’язаних з використанням месенджера Telegram.

Служба безпеки України (СБУ) та Генеральний штаб попереджають, що російські спецслужби активно використовують Telegram для проведення кібератак, поширення шкідливого програмного забезпечення та встановлення геолокації користувачів. Ці дії можуть призвести до серйозних наслідків для національної безпеки.

Ризики, які можуть виникнути при використанні Telegram, зокрема:

витік особистої інформації: Ваші дані можуть бути доступні третім особам, якщо ви не дотримуєтеся належної конфіденційності.

можливість шахрайства: Користувачі можуть бути піддані маніпуляціям або шахрайським схемам.

надійність інформації: У Telegram може поширюватися недостовірна інформація, що може вплинути на ваше сприйняття реальності.

Детальніше про рішення  Національного координаційного центру кібербезпеки (НКЦК) – ключового органу координації та контролю у сфері кібербезпеки – обмежити використання Telegram в органах державної влади, військових формуваннях, на об’єктах критичної інфраструктури – за посиланням.

Що робити?

  • Будьте обережними з інформацією. Не діліться особистими даними, і перевіряйте джерела інформації, яку отримуєте через Telegram.
  • Використовуйте інші платформи. Розгляньте можливість використання альтернативних месенджерів, які забезпечують кращу безпеку та конфіденційність.
  • Слідкуйте за новинами. Будьте в курсі змін у політиці безпеки та регулюванні Telegram, щоб знати про нові загрози.
  • Допомагайте своїм близьким. Розповідайте про небезпеки використання Telegram, особливо людям, які можуть бути менш обізнаними у питаннях кібербезпеки.
  • Залишайтеся обережними, перевіряйте джерела інформації та дотримуйтесь рекомендацій щодо кібербезпеки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *