В Україні посилюють боротьбу із незаконним ввезенням товарів на її територію
Про започаткування Урядом ініціативи «Україна без контрабанди», створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів та посилення митного контролю йшлося сьогодні під час селекторної наради з питань посилення боротьби із незаконним ввезенням товарів на митну територію України під головуванням Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана.
Участь у нараді взяли перший заступник голови облдержадміністрації Марія Савка, а також керівники прикарпатських територіальних підрозділів Національної поліції, Служби безпеки України, Державної фіскальної служби, Мінюсту.
Повідомлялося, що Кабінет міністрів України спільно з Міністерством внутрішніх справ, Генеральною прокуратурою, Національним антикорупційним бюро України, Спеціалізованою антикорупційною прокуратурою, Державною фіскальною службою, Службою безпеки України напрацювали план дій, направлений на ефективну боротьбу з контрабандою та тіньовими схемами на митниці. Програма отримала назву «Україна без контрабанди». Коментуючи напрацьовані рішення, Прем’єр-міністр відзначав, що весь силовий блок засвідчив «повну готовність і рішучість боротьби з контрабандою», адже існування такого ганебного явища впливає на розвиток економіки, руйнує промисловість.
Додамо, одним з таких рішень стала Постанова Кабміну від 20 червня 2018 року № 479 «Про реалізацію експериментального проекту щодо створення умов для унеможливлення ухилення від сплати митних платежів».
За словами Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, започаткована ініціатива – це не разова акція, і тиск на контрабандистів і чиновників, які сприяють контрабанді, буде лише посилюватися на всіх рівнях.
«Тиск зменшуватися не буде, – сказав Глава Уряду. – Ми ретельно проаналізуємо роботу митниць, рішення будуть жорсткими. Так просто нічого не минеться… Будемо вдосконалювати систему, аби механізми боротьби були більш ефективними. А також направимо до Парламенту зміни до законодавства, які передбачають криміналізацію (дій, що сприяють) контрабанди».
Прем’єр-міністр наголосив, що саме по собі явище контрабанди – це руйнівний удар по промисловості і чесному бізнесу. Тож важливість чіткого виконання напрацьованих Урядом рішень у цій сфері – більш ніж очевидна. «Буду добиватися, аби рішення виконувалися. Всі схеми мають бути знищені. Це персональна відповідальність Уряду і правоохоронних органів. Розраховую на те, що об’єднані зусилля всієї правоохоронної системи будуть чіткими і безкомпромісними, – сказав Володимир Гройсман. – При цьому білий і чесний бізнес не має постраждати. Ми налагодимо моніторинг ситуації – в тому числі, через «гарячу лінію». Чесний бізнес буде захищений».
У свою чергу перший заступник голови ОДА Марія Савка зазначила, що поставлені сьогодні завдання будуть взяті облдержадміністрацією на контроль, а в області створять спеціальну робочу групу.
Довідково
За оцінками експертів, явище контрабанди та сірого імпорту, яке сьогодні має місце на кордоні України, є одним з найбільших репутаційних ризиків і викликів для України. За різними підрахунками, обсяг тіньових оборудок у деяких секторах економіки сягає 60-80%, а в абсолютних цифрах – 70-100 млрд грн. Це гроші, які проходять повз державний бюджет. І це ті втрати, які несе Україна, як держава.
0 Коментарі