За наявності хоча б однієї дози COVID-вакцини відсторонені від роботи працівники зможуть повернутися до виконання своїх обов’язків
Із початку встановлення на Прикарпатті «червоного» рівня епідемічної небезпеки поширення коронавірусної інфекції 22 або 32 робочі групи з спеціалістів Держпродспоживслужби і працівників Національної поліції щоденно здійснюють контроль за дотриманням карантинних вимог. У середньому вони встановлюють близько 9 відсотків порушень. Так, за період з 30 жовтня до 7 листопада в області було проведено 2697 раптових перевірок і виявлено 251 порушень, складено 184 протоколи, надано 123 пропозиції.
Про це під час щотижневої наради під керівництвом голови обласної державної адміністрації Світлани Онищук повідомив начальник головного управління Держпродспоживслужби в області Роман Гурський.
У той же час керівник регіонального управління Держпродспоживслужби зауважив, що прикарпатці з більшим розумінням ставляться до введення обмежень та до притягнення до відповідальності за порушення карантину у порівнянні з весною 2020 року, коли такі обмеження вводилися вперше.
Управлінець також нагадав, що від учора набув чинності пункт 19 змін до постанови Кабінету міністрів України від 9 грудня 2020 року № 1236 (постанова КМУ від 20 жовтня 2021 року № 1096), згідно з яким державні службовці та працівники, які підлягають обов’язковим профілактичним щепленням відповідно до наказу МОЗ від 4 жовтня 2021 року № 2153, будуть відсторонені від роботи, якщо вони не вакцинувалися від СOVID-19. Однак, наголосив Роман Гурський, якщо відсторонений працівник за цей час провакцинується хоча б однією дозою, він може повернутися до виконання своїх обов’язків.
Також повідомлялося, що ГУ Держпродспоживслужби в області розробило методичні рекомендації щодо роботи органів державної влади та місцевого самоврядування в умовах карантинних обмежень із запобігання розповсюдження коронавірусної хвороби СOVID-19 в Івано-Франківській області, в яких враховані вимоги законів «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», «Про захист населення від інфекційних хвороб» і постанови КМУ «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2». Документ містить роз’яснення карантинних правил та можливостей щодо встановлення додаткових протиепідемічних заходів в установах без порушення прав громадян.
Рекомендації, на думку Романа Гурського, допоможуть розв’язати багато неврегульованих питань та зменшити соціальну напругу серед працівників та відвідувачів різних установ. Найближчим часом документ надішлють райдержадміністраціям, тергромадам та організаціям області.
0 Коментарі