Івано-Франківщина – друга за кількістю українських та іноземних туристів

За підсумками 2020 року Івано-Франківська область зайняла другі місця в Україні за кількістю внутрішніх туристів та кількістю іноземних туристів, обслугованих туроператорами і турагентами. Лідирує – місто Київ. Про це повідомив начальник відділу туризму управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації Віталій Передерко

У минулому році всього в Україні послугами туроператорів і турагентів скористалися 2,36 млн осіб, а це у 2,6 рази менше, ніж у 2019 році (6,13 млн осіб) – дані Державної служби статистики України.

Кількість зареєстрованих юридичних осіб-суб’єктів туристичної діяльності у минулому році скоротилась на 13,13% (у порівнянні з 2019 роком – до 1561, кількість фізичних осіб-підприємців турагентів скоротилася на 12,78% – до 2306)

У 2020 році реалізовано 1,22 млн путівок на загальну суму 27,6 млрд грн, тоді як у 2019 році – 2.93 млн путівок на загальну суму 60 млрд грн.

«Пандемія коронавірусної хвороби вплинула на падіння, насамперед, потоків організованого виїзного та в’їзного туризму, – зауважує посадовець ОДА. – На цьому фоні підвищений попит отримали українські дестинації внутрішнього туризму. Але не всі, а здебільшого ті, які змогли запропонувати конкурентний продукт, у цьому випадку інфраструктуру та якісний сервіс. І якщо самоорганізовані потоки у нас не обліковуються офіційною статистикою і ми можемо послуговуватися хіба що альтернативними інструментами обліку (що ми і робимо), то ці роботи суб’єктів туриcтичної діяльності у сфері організованого туризму заслуговують на увагу».

Тож Івано-Франківська область у 2020 році вийшла на другі місця в Україні за кількістю внутрішніх туристів і кількістю в’їзних (іноземних) туристів, обслугованих туроператорами та турагентами.

Додамо, що у 2019 році Прикарпаття зайняло треті місця в Україні за цими показниками. Аналогічні рейтинги наша область мала у 2017-2018 роках.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *