Skip to content Skip to left sidebar Skip to right sidebar Skip to footer

Звіти роботи

ЗВІТ

про роботу служби у справах дітей Надвірнянської

районної  державної адміністрації

за  2018 рік

 

На території Надвірнянського району проживає 27198 дітей віком від 0 до 18 років. Станом на 31.12.2018 року на обліку служби у справах дітей Надвірнянської районної державної адміністрації перебувають:

– 29 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах, які виховуються у 13 сім’ях;

–  126 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: 39 – дітей-сиріт, 88 – дітей, позбавлених батьківського піклування.

               Протягом 2018 року в службу у справах дітей надійшло 103 письмових та 115 усних звернень громадян, що стосувалися захисту прав і інтересів дітей, які були проаналізовані та ефективно вирішені.

Протягом 2018 року у Надвірнянському районі виявлено 21 дитина, яка залишилися без піклування батьків, а саме: 7 дітей-сиріт, 14 дітей, позбавлених батьківського піклування. Всім дітям своєчасно надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування.

             На обліку перебуває 126 дітей -сиріт, дітей, позбавлених  батьківського піклування, з них: – 90 дітей, виховуються в сім’ях опікунів, піклувальників; – 19 дітей в прийомних сім’ях; – 8 дітей в дитячих будинках сімейного типу. В закладах охорони здоров’я, навчальних та інших дитячих закладах перебуває 9 дітей, з них: 5 – коледж, ПТУ, ліцей; 1 – Солотвинська санаторна школа-інтернат; 2 – Надвірнянський будинок дитини; 1 – Залучанський дитячий будинок-інтернат.

Громадянами України, за звітний період, за рішенням Надвірнянського районного суду усиновлено 12 дітей з Надвірнянського будинку дитини та 3 дітей усиновлено одним з подружжя дитини другого з подружжя.

          З початку 2018 року працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації ініційовано та направлено до суду 6 позовних заяв про позбавлення батьківських прав батьків стосовно 12 дітей та стягнення аліментів на їх утримання. На даний час 4 позовні заяви – задоволено Надвірнянським районним судом щодо 8 дітей, а 2 позови знаходяться в провадженні Надвірнянського районного суду.

Станом на 01.01.2019 року на обліку служби у справах дітей Надвірнянської райдержадміністрації перебуває 9 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування на виховання в сім`ю. А також – 30 дітей, які підлягають усиновленню. Забезпечується доступність до інформаційних матеріалів та надання відповідних послуг особам, з числа громадян України, які мають бажання усиновити дитину. На даний час на обліку кандидатів на усиновлення дітей, перебувають 2 подружні пари.

З метою забезпечення нагляду та контролю за умовами проживання, виховання усиновлених дітей, дотримання їх прав та інтересів, протягом звітного періоду відповідальними працівниками Служби відвідано 21 дитину, за місцем їх проживання, про що складено відповідні звіти.

Протягом 2018 року 21 дитині надано статус дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування. З них влаштовано: 10 дітей – в сім’ї опікунів, 2- усиновлено громадянами України; 3 – в Надвірнянський дитячий будинок, 2 – в прийомну сім’ю, 2 – в дитячий будинок сімейного типу, 1 – в Івано-Франківський базовий медичний коледж, 1- в Івано-Франківський державний коледж технологій та бізнесу та 1 – повернуто на виховання матері, 1- знято з обліку Служби в зв’язку із досягненням повноліття.

На сьогодні в районі функціонує 4 прийомні сім’ї, у яких проживають 7 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Відповідно до розпорядження Надвірнянської райдержадміністрації від 05.06.2018 № 132  у зв’язку з наданням повної цивльної дієздатності, Савчук Роксолана Іванівна, 11.08.2000 року народження вибула з прийомної сім’ї Лопуцяк Василини Максимівни. Дана прийомна сім’я з 5 червня 2018 року ліквідована.

Згідно з розпорядженням Надвірнянської райдержадміністрації від 16.07.2018 № 170 Данилік Назарій Васильович, 01.10.2001 року народження та Вірстюк Наталія Василівна влаштовані в прийомну сім’ю Гриніва Романа Любомировича.

Відповідно до розпорядження Надвірнянської райдержадміністрації            від 20.06.2018 № 152, 20.06.2018 року особа, з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, Тринчук Назар Романович, 27.10.1998 року народження вибув з прийомної сім’ї Стрембецького Ігоря Карловича та Стрембецької Ганни Юріївни.

Відповідно до розпорядження Косівської райдержадміністрації від 17.09.2018 № 344 Лущинського Дениса Андрійовича, 18.08.2006 р.н. та Лущинську Вікторію Андріївну, 14.09.2004р.н. влаштовано в дитячий будинок сімейного типу на базі сім’ї Іванійчука Петра Васильовича та Кузьменюк Любові Петрівни.

Однак, частково невирішеними залишаються питання забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які внаслідок відсутності житла та майна у батьків до набуття дітьми статусу, залишилися без житла. На обліку служби 12 дітей, які не забезпечені житлом. Працівники служби у справах дітей райдержадміністрації постійно звертаються із листами до органів місцевого самоврядування, звідки за походженням вищезазначені діти, з проханням винайти можливість та вжити заходів щодо забезпечення житлом дітей.

Відповідно до житлового законодавства діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, які досягли 16 років, а також особи з їх числа, за сприянням служби у справах дітей відповідними органами місцевого самоврядування взято на квартирний облік громадян, які потребують поліпшення житлових умов, за місцем їх походження або проживання: 10 – осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 5 – дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

          Додатково зазначаємо, що на обліку Служби перебуває 19 дітей, які мають житло на праві власності, 95 дітей, які проживають з правом проживанням та користуванням.

Питання забезпечення житлових та майнових прав дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб з їх числа знаходиться на постійному контролі керівництва Надвірнянської районної державної адміністрації.

З метою забезпечення житлом дітей – сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування та осіб, з їх числа в Надвірнянському районі придбано житло для дитини-сироти, Федорчука Миколи Сергійовича, що знаходиться за адресою:                  м. Надвірна, вул. Руднєва, 15,кв. 27 та особи, з числа дітей – сиріт, Даниш Ганни Дмитрівни – за адресою:  м. Івано-Франківськ,  вул. С. Стецько, 2А кв.9. Для придбання житла виділено субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам для дітей-сиріт та осіб з їх числа в сумі 652 тисячі гривень. 

На території району розташований Надвірнянський будинок дитини.   Щомісячно працівникми Служби здійснюється контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які влаштовані за заявою батьків в даному закладі. На даний час в будинку перебуває  26 дітей, з них 3 –  дитини-сироти, 23- дітей, позбавлених батьківського піклування та  дітей-інвалідів.

У м. Надвірна функціонує гімназія №5 на базі, якої створено пришкільний інтернат неповного державного забезпечення,  де навчається 73 дитини, які із неповних сімей та діти, які з певних причин перебувають у складних життєвих обставинах та 4 – дитини-сироти і дитини, позбавлені батьківського піклування.

Також здійснено моніторинг в Прикарпатському військово-спортивному ліцеї-інтернат. В закладі навчається 382 – ліцеїсти, з них – 14 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Постійно здійснюється контроль за цільовим використанням коштів опікунами, піклувальниками, прийомними батьками. Щомісячно Управління соціального захисту населення подається інформацію в службу у справах дітей про призначення та виплати державної соціальної допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення прийомним сім’ям за принципом “гроші ходять за дитиною”. На сьогодні заборгованості не має.

Здійснюється нагляд за дотриманням опікунами, піклувальниками, прийомними батьками чинного законодавства щодо збереження життя та здоров’я дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування (діти та особи, які виконують обов’язки опікунів/піклувальників, прийомних батьків проходять один раз на рік обширно медичні обстеження).

Забезпечується оздоровлення дітей-сиріт та дітей, позбавлених, батьківського піклування впродовж року. З початку року оздоровлено 14  дітей відповідної категорії.

Відповідно до Закону України “Про забезпечення організаційно-правових умов соціального захисту дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування”, постанови Кабінету Міністрів України № 226 від 05.04.1994 року “Про поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей – сиріт та дітей,  які залишились без піклування батьків”, з метою поліпшення виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування забезпечується безоплатне медичне обслуговування та безоплатне харчування, що знаходиться на постійному контролі Служби. Усім дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким виповнилося 18 років виплачується одноразова допомога у розмірі 1810 гривень, заборгованості не має. 

          За 2018 рік, працівники служби у справах дітей обстежили 56 сімей, в яких виховуються діти, що перебувають в складних життєвих обставинах. Посилено контроль за умовами виховання дітей у сім’ях, де батьки зловживають алкогольними напоями, ухиляються від виконання своїх батьківських обов’язків, з батьками та дітьми проводиться індивідуальна профілактична робота. Проводиться  спільна робота та взаємне інформування відділу освіти, служби у справах дітей, кримінальної міліції у справах дітей відносно учнів, які не приступили до навчання та без поважних причин  не відвідують навчальні заклади.

          Протягом 2018 року працівниками служби у справах дітей організовано та проведено 38 рейдів – перевірок барів, кафе та місць масового відпочинку молоді спільно з працівниками поліції. З них:

“Діти вулиця” та “Вокзал” – 26. Виявлено 8 дітей, з яких: 3 дітей влаштовано в Міжрегіональний центр соціально-психологічної реабілітації дітей  (с. Мединя), 4 дитини влаштовано в обласний центр соціально-психологічної реабілітації дітей в Івано-Франківській області та 1 дитину тимчасово влаштовано в Надвірнянську дитячу лікарню з подальшим влаштуванням в Надвірнянський будинок дитини,

– закладів торгівлі, розважальних закладів – 12 (перевірено 15 торгових точок). Порушень не виявлено;

– закладів дозвілля (комп’ютерних клубів, інтернет-кафе, ігрових залів) – 8 (перевірено 8 закладів). Порушень не виявлено;

– торгових точок щодо недопущення продажу неповнолітнім продукції порнографічного характеру та такої, що пропагує насильство і жорстокість – 4 (перевірено 4). Порушень не виявлено.

З початку року не зафіксовано жодного випадку жорстокого поводження з  дітьми.

Постійно проводяться перевірки житлово-побутових умов проживання сімей, в яких виховуються діти, які перебувають в складних життєвих обставинах та діти схильні до правопорушень. З батьками проводяться профілактичні бесіди, складаються акти обстежень.

Протягом року на облік служби у справах дітей взято 13 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах, знято 19 дітей. Станом на 30.12.2018 року на обліку перебуває – 13 сімей, в яких виховується 29 дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах.

Налагоджено оперативне взаємоінформування між службою у справах дітей, відділами освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, РЦСССДМ, працівниками поліції та органами місцевого самоврядування щодо дітей, що перебувають в складних життєвих обставинах і потребують соціального  захисту.

Протягом року 7 дітей з Надвірнянського району потрапили до центрів соціально-психологічної реабілітації дітей.

Працівниками служби взято під контроль категорію дітей, батьки яких виїхали за межі держави в пошуках роботи. По кожному випадку встановлюються причини бездоглядності дитини, вживаються заходи щодо усунення виявлених причин, з ними проводяться профілактичні бесіди, відбираються письмові пояснення, повертається в біологічні сім’ї або влаштовуються у заклад.

З дітьми проводиться робота щодо роз’яснення їм прав згідно з Конвенцією ООН про права дитини, попереджено про шкідливий вплив споживання алкогольних напоїв, тютюнових виробів та проведено пропаганду щодо здорового способу життя.

На контролі служби у справах дітей перебуває 13 неповнолітніх, які схильні до правопорушень та з девіантною поведінкою.

Працівниками служби у справах дітей райдержадміністрації ведеться контроль за умовами проживання дітей в сім’ях даної категорії, проводяться профілактичні бесіди з батьками та дітьми, надається консультативна допомога       (згідно з графіком).

З початку року неповнолітніми та з їх участю на території району скоєно 12 злочини у яких приймали участь 13 підлітків.

На офіційному сайті Надвірнянської районної державної адміністрації та в соціальній мережі “Фейсбук” постійно висвітлюється інформація щодо проведення засідань комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації та розгляду питань, що стосуються захисту прав та законних інтересів дітей.

А також на офіційному сайті Надвірнянської райдержадміністрації постійно висвітлюється інформація щодо виконання соціальних ініціатив в районі.

З метою поліпшення соціального захисту дітей, в тому числі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, розв’язання проблем дитячої бездоглядності та безпритульності, здійснення профілактики правопорушень серед дітей та на виконання в районі Загальнодержавної програми “Національний план дій щодо реалізації Конвенції ООН про права дитини” до 2018 року та з нагоди відзначення Дня захисту дітей організовано та проведено заходи, зокрема:

– 01.06.2018 року на майдані Шевченка в м. Надвірна проведено святкові заходи з відзначення “Дня захисту дітей”.

Свято супроводжувалося концертною програмою за участю колективів районного центру дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді.

Під час всього святкування діти взяли участь в майстер класах та різних конкурсах, які для них підготували районний центр дитячої творчості та національно-патріотичного виховання молоді, дитяча художня школа, відділ освіти, НСОУ Пласту станиця Надвірна.

Протягом всього святкування діти мали змогу поласувати морозивом та солодкою водою «Живчик», які були частково закуплені райдержадміністрацією та частково надані, як спонсорська допомога.

– протягом вересня розповсюджено буклети з інформацією про усиновлення, опіку/піклування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування з метою ознайомлення населення району.

– протягом жовтня – листопада, з метою роз’яснення прав дітей задекларованих Конвенцією ООН про права дитини, в школах району проводилися засідання «круглих столів», виставки, концерти, спортивні змагання, у тому числі серед дітей з особливими потребами, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах.

– 20.11.2018 року з метою посилення уваги суспільства до проблем дітей та належного відзначення в районі Дня прийняття Конвенції ООН про права дітей, на базі Надвірнянської районної станції юних техніків проведено командну гру “Турнір знавців права” в якій прийняли участь діти району шкільного віку.

– протягом року організовано безкоштовне відвідування музею дітьми-сиротами, дітьми, які позбавлені батьківського піклування, дітьми з обмеженими можливостями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.

Дані заходи висвітлено на офіційному сайті райдержадміністрації та сторінці “Fecebook” служби у справах дітей.

 

Начальник служби                                                                           Марія Сметанюк