Звіти роботи

Звіт
про роботу служби у справах дітей районної державної адміністрації
за 2017 року     

На території Надвірнянського району проживає 28234дітей віком від 0 до 18 років.
Протягом 2017 року у Надвірнянському районі виявлено 18 дітей, які залишилися без піклування батьків, а саме: 7 дітей-сиріт, 11 дітей, позбавлених батьківського піклування. З них: 13 дітей влаштовано в сім’ї опікунів/піклувальників, 3 – усиновлено, 1 – в Залучанський дитячий будинок-інтернат, 1 – повернуто на виховання батькові.
На обліку перебуває 124 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, з них: – 91 дитина, виховується в сім’ях опікунів, піклувальників; – 19 дітей в прийомних сім’ях; – 6 дітей в дитячому будинку сімейного типу. В закладах охорони здоров’я, навчальних та інших дитячих закладах перебуває 8 дітей.
З початку року оздоровлено 33 дитини-сироти, дитини, позбавленої, батьківського піклування.
На сьогодні в районі функціонує 5 прийомних сімей, у яких проживають 6 дітей-сиріт та 1 особа з числа дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.
Станом на 01.01.2018 року на обліку перебуває 8 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують влаштування на виховання в сім`ю. А також – 28 дітей, які підлягають усиновленню.
Громадянами України,протягом рокуусиновлено 6 дітей, з них: за рішенням Надвірнянського районного судуз Надвірнянського будинку дитини – 5 дітей та рішенням Великомихайлівського районного суду – 1 дитину.
На даний час на обліку перебуває одна подружня пара, як кандидати в усиновлювачі.
Відвідано 31 дитину, які усиновлені та складено відповідні звіти. Порушень не виявлено.
З початку 2017 року служба у справах дітей ініціювала та направила до суду  11 позовних заяв про позбавлення батьківських прав батьків відносно 28 дітей, 1 позов про відібрання 1 дитини у батьків без позбавлення їх батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей.
Протягом 2017 року на засіданні комісії з питань захисту прав дитини райдержадміністрації розглянуто 41 питання щодо захисту житлових та майнових прав дітей, про що прийнято відповідні рішення.
З початку року працівники Служби взяли участь в 96 судових засіданнях, у судах першої інстанції та апеляційних судах, які стосувалися захисту прав дітей.
На обліку Служби перебуває 15 дітей, які не забезпечені житлом, 16 дітей  мають житло на праві власності, 93 дітей проживають з правом проживанням та користуванням.
8 грудня 2017 року дітям, позбавленим батьківського піклування: Яремчуку Назарію Дмитровичу, 16.02.2002 року народження, Яремчуку Юрію Дмитровичу, 18.03.2004 року народження, Яремчук Марії Дмитрівні, 04.09.2005 року народження та особам, з їх числа: Яремчук Ользі Дмитрівні, 24.07.1999 року народження, Яремчук Іванні Дмитрівні, 16.06.1996 року народження, Яремчуку Дмитру Дмитровичу, 22.09.1997 року народження, Яремчуку Роману Дмитровичу, 30.11.1994 року народження було придбано житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами у с. Красна Надвірнянського району, на суму 552 832 грн.
На території району знаходяться Надвірнянський будинок дитини,  Надвірнянська загальноосвітня школа-інтернат неповного державного забезпечення таПрикарпатський військово-спортивний ліцей-інтернат.ПрацівникамиСлужби здійснюється контроль за умовами утримання і виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, які влаштовані в дані заклади.

Протягом року проведені наступні заходи:
– 24 травня відбувся районний фестиваль творчості дітей з особливими  потребами «Ти – не один».
– 28 травня відбулося святкування  Міжнародного Дня захисту дітей в міській зоні відпочинку ім. Назарія Яремчука.
– 01 червня у Надвірнянському будинку дитини відбувся ранок до Дня захисту дітей.
– організовано безкоштовне відвідування музею дітьми-сиротами, дітьми, які позбавлені батьківського піклування, дітьми з обмеженими можливостями та дітьми, які опинилися в складних життєвих обставинах.
– 21 листопада в м. Надвірна у спортивно-тренажерному клубі “ColdGym”   проведено благодійну акція на тему: “Обирай здоровий спосіб життя” для 15 ліцеїстів Прикарпатського військово-спортивного ліцею з категорії: дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування, дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах, дітей з особливими потребами, дітей загиблих Героїв Небесної Сотні, дітей батьки яких загинули, постраждали чи беруть безпосередню участь в антитерористичній операції.
– 27 листопада в Надвірнянському будинку дитини для дітей старшої групи відбувся творчий захід на тему: “Права дитини в малюнках”.
– 28 листопада в Лоївській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів проведено захід для учнів 7 – 8 класів на тему: “Права юних громадян України”.
– 06 грудняпроведено зустріч зі студентами Надвірнянського коледжу НТУ, де обговорили Конвенцію ООН про права дитини та окремі питання щодо захисту прав та інтересів дітей.
Протягом 2017 року спільно з працівниками служби у справах дітей та працівниками сектору ювенальної превенції відділу поліції організовано та проведено 53 рейди – перевірок барів, кафе та місць масового відпочинку молоді. Підчас проведення рейду “Діти вулиця” та “Вокзал” виявлено 2 дітей, яких тимчасово влаштованов заклад охорони здоров’я;
Перевірено стан правовиховної роботи в 15загальноосвітніхнавчальних закладах району та надано методично-роз’яснювальну допомогу щодо попередження негативних проявів дитячому/молодіжному середовищі (наркоманії, правопорушень, правопорушень та насильства серед неповнолітніх.
Протягом 2017 року в службу у справах дітей надійшло 129 письмових та 310 усних звернень громадян, що стосувалися захисту прав і інтересів дітей, які були проаналізовані та ефективно вирішені.
Служба у справах дітей райдержадміністрації здійснює важливу ділянку роботи щодо організаційного забезпечення двох дорадчих органів з питань дітей, які, відповідно до чинного законодавства України, утворені при районній державній адміністрації:
1. Комісія з питань захисту прав дитини райдержадміністрації.
2. Координаційна рада райдержадміністрації з питань дітей.

Начальник служби

Марія Сметанюк