Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

14 грудня – день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС.

      14 грудня – день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Трагедія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. На жаль людство до сих пір не зробило правильних висновків – підтвердження цьому аварія на атомній станції Фокусіма.

      14 грудня – день вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Трагедія, що сталася в квітні 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції, стала однією з найбільших катастроф в історії людства. На жаль людство до сих пір не зробило правильних висновків – підтвердження цьому аварія на атомній станції Фокусіма.
14 грудня 1986 року на Чорнобильській АЕС було завершено спорудження захисного саркофага над зруйнованим четвертим енергоблоком. Це, по суті, була перша серйозна та важлива перемога над зловісним атомом, який вирвався з-під контролю людини після квітневого вибуху.
Чорнобильська трагедія до сих пір озивається пекучим болем і стражданнями у багатьох родинах. Не  обминула ця гірка чаша і Надвірнянщину. На сьогодні померло 74 ліквідатори – наші земляки. На даний час ми можемо назвати майже три сотні жителів нашого району, які творили героїчний подвиг на території чорнобильської зони, залишаючи там здоров’я, в замін на наш з вами захист. Ми вдячні їм та складаємо глибоку шану за те, що ми самі живі і здорові, здорові наші сім’ї і діти.

Учасники ліквідації аварії та потерпілі від неї користуються рядом пільг та потребують додаткової уваги з боку влади. Тому 12 грудня цього року відбулася зустріч  в. о. голови районної спілки «Чорнобиль» Романа Бенюка, секретаря спілки Василя Михасюка та інших членів спілки з відповідальними працівниками райдержадміністрації і управління  соціального захисту населення райдержадміністрації та ЦРЛ. На зустрічі було обговорено питання, вирішення яких потребують ліквідатори на сьогоднішній день. Це насамперед стан з виплатою коштів за харчування, лікування ліквідаторів, видача безплатних ліків та зубне протезування. На даний час більшість питань або врегульовано, або перебувають в стадії виконання. Також потребує вирішення питання забезпечення електроенергією приміщення спілки та видача лікарняних листків.
    Станом на 01.12.2014р. в управлінні соціального захисту населення Надвірнянської РДА зареєстровано 334 осіб,    на яких поширюється чинність Закону України "Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", а саме:                                                                       
 -І категорії – 34 особи;
– II категорії -130 осіб;
– III категорії — 103 особи;
–  дружини  померлих,   смерть  яких  пов'язана  з  ліквідацією   аварії  на Чорнобильській АЕС – 18 осіб;
– діти, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи – 49 осіб.
   Даним категоріям пільговиків станом на 01.12.2014 року виплачено:
– щомісячна грошова допомога у зв’язку з обмеженням споживання продуктів харчування місцевого виробництва та компенсації за пільгове забезпечення продуктами харчування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи -351068,00 грн.,
– компенсація сім’ям з дітьми та видатки на безплатне харчування дітей, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 26138,00грн.,
– компенсація за шкоду заподіяну здоров’ю та допомоги на оздоровлення, у випадку звільнення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи – 15800,00грн.,
– доплати за роботу на радіоактивно забруднених територіях, збереження заробітної плати  при переведенні  на нижче оплачувану роботу у зв’язку відселенням, виплати підвищених стипендій та надання  додаткової відпустки громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи-19200,00грн.
 
Станом на 01.12.2014р. надано на оздоровлення:
– 4 путівки – учасникам ліквідації аварії 1 категорії на ЧАЕС;
– 10 путівок учасникам ліквідації аварії 2 категорії на ЧАЕС;
– 1 путівка- дітям, які потерпіли від Чорнобильської катастрофи.
 
        Відшкодовано станом на 01.12.2014р.
– на зубне протезування 3 особам-6899,45грн.;
– на безплатні ліки в  соціальну аптеку 99 особам-6508,34грн.;
– одноразовий проїзд в межах України 622,41грн.;
– пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, на житлово-комунальні послуги – 97032,64грн.;
– пільги громадянам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дружинам (чоловікам) та опікунам (на час опікунства) дітей померлих громадян, смерть яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою на придбання твердого палива – 10515,06грн.;
       Працівниками відділу у справах сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації придбані та видаються подарунки до свята Святого Миколая для 49 дітей, батьки яких потерпіли від Чорнобильської катастрофи.

 
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *