Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Травень 5, 2020

Для учнів 6-10-х класів розробили спеціальні уроки про COVID-19

Урок знайомить учнів зі шляхами передачі інфекції, дає практичні поради, як діяти під час пандемії нового коронавірусу та як вберегти себе. Матеріали допоможуть учням дізнатися більше про COVID-19, зрозуміти важливість соціальної дистанції та правил особистої гігієни через призму наукових знань. Інформація для учнів подається відповідно до засвоєного до цього часу матеріалу на уроках біології.

Загалом розроблено чотири версії уроків для учнів 6-8-х та 9-10-х класів. Їх створено з можливістю проведення через відеозв’язок або без нього – за умов обмеженого доступу до інтернету чи гаджетів.

Кожен урок містить методичні рекомендації для вчителя біології, а також навчальні матеріали для учнів – ілюстрації з поясненнями, інтерактивні вправи, тести, навчальне відео. Інтерактивні завдання учні можуть виконати самостійно або разом із батьками.

Авторкою уроків виступила Інна Дьоміна, біолог, вчителька, методистка, співавторка інтегрованого курсу “Природничі науки”. Експерткою зі сторони ЮНІСЕФ стала Катерина Булавінова, лікарка-інфекціоністка, медична експертка Дитячого Фонду ООН.

Нагадаємо, всю інформацію про зміни в освітніх процесах через карантин зібрано на спеціальному інформаційному ресурсі.

Про це повідомили на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

 

Штормове (метео) попередження!

Протягом доби 6 травня по області та місту очікується значний дощ, в горах з мокрим снігом, посилення північно – західного вітру 15-20м/с (1 рівень небезпечності жовтий).

На високогір’ї  вночі та вранці 6-7 травня очікуються сильні заморозки в повітрі 0-5 (2 рівень небезпечності, помаранчевий).

Про це повідомили в Управлінні з питань цивільного захисту Івано-Франківської ОДА

До уваги роботодавців! Нюанси отримання допомоги по частковому безробіттю у період карантину

З метою підтримки малого і середнього бізнесу та збереження робочих місць на період карантину прийнято законодавчі зміни в частині допомоги по частковому безробіттю. Право на допомогу з часткового безробіття мають лише застраховані особи, з якими роботодавець оформив трудові відносини.

(більше…)

Денис Шмигаль розповів про карантин, доплати медикам, місцеве самоврядування та заробітчан

«Протягом 18 днів в Україні спостерігається стабільна ситуація щодо зростання кількості тих, хто захворів, що дає нам можливість з 11 травня почати перший етап послаблення карантину. Відкриються фактично всі магазини, крім тих зон у ТРЦ, які викликають масові скупчення — зони розваг, дитячі зони, кінотеатри та фудкорти будуть закриті. Міський транспорт поки працюватиме в нинішньому режимі. Однак міські голови можуть ухвалювати рішення про збільшення його кількості та змінювати графік роботи», — заявив Прем’єр-міністр.

Також Денис Шмигаль анонсував з 11 травня старт так званого адаптивного карантину. «Якщо спостерігатимуться осередки спалахів хвороби, державна та обласні комісії ТЕБ і НС будуть ухвалювати відповідні рішення про посилення карантинних заходів в окремих областях, містах або селах», — наголосив Денис Шмигаль.

Очільник Уряду прокоментував ситуацію з передчасним і самовільним зняттям карантинних обмежень в деяких містах України. На думку Прем’єр-міністра, успішна реформа децентралізації робить місцеве самоврядування все більш сильним і самоврядним. Але це не означає, що в Україні має бути зруйнована система державного управління.

«Ми не маємо ставити під загрозу життя і здоров’я людей через політичні амбіції. Тому коли ми маємо закон або рішення Уряду – ніхто не має його порушувати. Міські голови також мають виконувати законодавчі і підзаконні нормативні акти держави для того, щоб ми мали організоване суспільство, організоване державне управління. Особливо, коли мова йде про життя і здоров’я сотень тисяч і мільйонів українців», – наголосив Прем’єр-міністр і закликав міських голів бути відповідальними.

Також Прем’єр-міністр прокоментував ситуацію, що склалася з українськими заробітчанами. За його словами, сьогодні криза в світі зробила працівників з України надзвичайно затребуваними. Завдання України як держави — відстояти інтереси наших співгромадян і забезпечити українців нормальними цивілізованими умовами праці в Європі. Вперше це питання порушено на такому рівні. Йдеться про страхування, офіційну оплату праці, проживання, умови повернення додому. І найголовніше – лікування, в тому числі, у випадку захворювання коронавірусом.

«Коли нам закидають, що ми говоримо про рабство, то рабство – це коли українці, які їхали на заробітки, жили в бараках, в підвалах, не отримували офіційної зарплати, їх викидали з роботи і не забезпечували елементарних умов соціального і медичного захисту. Вони опинялися в пастці. Сьогодні ми чи не вперше отримали змогу відстояти інтереси наших людей на європейському ринку праці», — наголосив Прем’єр-міністр. Про це повідомили на офіційному сайті Кабінету Міністрів України.

(більше…)

Оперативна інформація щодо стану захворюваності на COVID-19 в Надвірнянському районі в період з 12 березня по 5 травня 2020 року

За даними КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня» Надвірнянської районної ради та Надвірнянської міськрайонної філії ДУ ”ІФ ОЛЦ МОЗУ” станом на 10:00 год 5 травня отримано 354 результати лабораторних досліджень випадків COVID-19:

123 – позитивних,з них:

  • 50 – пацієнтів з COVID-19 одужало,
  • 7 – летальних в Надвірнянській ЦРЛ (за даними КНП «Надвірнянська ЦРЛ»),
  • 1 летальний випадок жителя району в інших медичних закладах області (за даними Надвірнянської міськрайонної філії ДУ ”ІФ ОЛЦ МОЗУ”);

247 – негативних;

28 – зразки біологічних матеріалів знаходиться на ПЛР дослідженні.

 

Коронавірусна хвороба виявлена: м. Надвірна – 67, смт. Битків – 2, с. Білі Ослави – 2, с. Верхній Майдан – 1, с. Волосів – 1; с. Гаврилівка – 5, с. Гвізд – 4, смт. Делятин – 7, с. Заріччя – 2, с. Зелена – 4, с. Камінне – 1, с. Красна – 3, с. Лоєва – 1, с. Молодків – 3, с. Назавизів – 2, с. Парище – 1, с. Пасічна – 4, с. Перерісль – 5, с. Пнів – 4, с. Стримба – 1, с. Тисменичани – 3, Чорні Ослави – 1.

МОН: Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно

Навчальний рік у школах по всій країні завершиться дистанційно. Календар навчання виглядатиме так:

  • до 31 травня триватимуть заняття;
  • до 1 липня має бути завершений навчальний рік;
  • до 15 червня школи завершують оформлення: свідоцтв про здобуття базової середньої освіти; свідоцтв досягнень та табелів навчальних досягнень;
  • упродовж червня школи на педагогічних радах розглядають питання про переведення учнів до наступного класу.

Випускники 11-х класів отримають документ про здобуття освіти після завершення ДПА у формі ЗНО. Якщо учні 1-8, 10 класів не планують навчатися в іншому закладі освіти, школи надсилають копії документів учням електронною поштою, а оригінали документів видадуть у вересні 2020-2021 навчального року.

Попередньо МОН повідомляло, що цьогоріч державна підсумкова атестація для учнів 4-х та 9-х класів скасована.

Для запобігання поширенню коронавірусної хвороби COVID-19 у 2019/2020 навчальному році МОН рекомендує утриматися від проведення масових заходів, зокрема – останніх дзвоників та випускних вечорів.

Уся інформація, пов’язана зі змінами в системі освіти через карантин, зібрана на окремому ресурсі – mon-covid19.info

Нагадаємо, що учасники, які проживають в іншій області або на відстані понад 150 кілометрів від закладу освіти, зможуть змінити місце складання ЗНО.

 

 

За останню добу в області зафіксували ще 31 випадок коронавірусної інфекції

За даними Центру громадського здоров’я, станом на 9:00 год 5 травня в Україні 12697 лабораторно підтверджених випадків COVID-19, з них 316 летальних, 1875 пацієнтів одужало. Хворобу підтверджено у 881 дитини та 2 479 медиків.

(більше…)