Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Липень 1, 2020

На Івано-Франківщину надійшла допомога від Закарпаття

За дорученням голови обласної державної адміністрації Віталія Федоріва сьогодні заступник голови Світлана Онищук зустріла гуманітарний вантаж, який прибув до нас із Закарпатської області.

(більше…)

Віталій Федорів: Прикарпаття отримало технічну допомогу від міжнародних партнерів вартістю близько 11 мільйонів гривень

Через Міжнародний механізм цивільного захисту ЄС Івано-Франківщина отримала гуманітарну допомогу для рятувальників від Італійської Республіки. Обладнання, – а це мотопомпи, водозахисні костюми, польові намети, водяні насоси, генератори, ліхтарі, бензопили, гідрокостюми та рятувальні жилети, – будуть передані рятувальникам у райони області.

(більше…)

В лікарнях області пацієнтами із COVID-19 зайняті понад 20 відсотків ліжок

Всього в лікувальних закладах Івано-Франківській області, які входять до першої лінії та передбачені для лікування хворих з гострою респіраторною хворобою, спричиненою коронавірусом, розгорнуто 1246 ліжок для таких пацієнтів. Станом на 30 червня зайняті 260, що становить 20,8%.

(більше…)

Як громада може впливати на медзаклад, який фінансується НСЗУ

Фінансові плани комунальних некомерційних підприємств, до яких належать центри первинної медичної допомоги, є інструментом, через який органи місцевого самоврядування впливають на забезпечення медичними послугами мешканців громади. Власне через укладання контракту з керівником такого підприємства і затвердження його фінансового плану обираються пріоритетні напрямки роботи.

(більше…)

В Україні стартував фотоконкурс “Вікі любить Землю”

«Вікі любить Землю» — це фотоконкурс, присвячений пам’яткам природи України. У 2020 році він пройде з 1 по 31 липня. Головна мета конкурсу полягає у тому, щоб створити під вільною ліцензією якомога повнішу базу фотографій пам’яток природи і об’єктів природно-заповідного фонду на території України для ілюстрування Вікіпедії та інших проектів.

«Вікі любить Землю» — це частина міжнародного конкурсу Wiki Loves Earth, який був започаткований в Україні 2013 року; у 2019 році в ньому взяли участь 37 країн. Усього за всю історію конкурсу учасники української частини конкурсу сфотографували понад чотири тисячі об’єктів та територій природно-заповідного фонду України, загалом зібрано понад 90 тисяч фотографій.

Журі конкурсу визначають найбільш якісні фотографії у кожній області та по всій Україні; їхні автори стають призерами конкурсу. Призи отримують також учасники, які сфотографують найбільшу кількість пам’яток природи (як у кожній області, так і по Україні загалом) — і переможці спецномінацій.

Щоб взяти участь, учасники мають завантажити фотографію на Вікісховище протягом конкурсного періоду. Читайте повний регламент конкурсу та відповіді на часті питання. Інструкція як взяти участь — на інфографіці знизу, а також на окремій сторінці.

1 липня в Україні відзначають День архітектури, а в світі проводять Всесвітній день боротьби проти бідності.

1 липня в Україні відзначають День архітектури, а в світі проводять Всесвітній день боротьби проти бідності.

Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури…» згідно з Указом Президента України «Про День архітектури України» від 17 червня 1995 року № 456/95.

В Україні налічується близько 14 тисяч пам’яток архітектури, 46 великих історичних культурних заповідників і більше 1000 об’єктів паркового мистецтва.

Володимир Зеленський на засіданні Нацради реформ: Будь-яка реформа – це перш за все результат

Президент України Володимир Зеленський провів перше засідання Національної ради реформ за участю керівництва Кабінету Міністрів і Верховної Ради.

Відкриваючи засідання, Глава держави оцінив якість і динаміку втілення змін в Україні. За його словами, говорити про ефективність будь-якої реформи можна лише у тому разі, якщо вона є результативною.

«Будь-яка реформа – це перш за все результат. Коли ти йдеш по вулиці й почуваєшся в безпеці. Коли ти приходиш додому, а в кишені є гроші, тобто ти заробляєш. Тому для мене реформи – це можливість», – зазначив Президент.

Він додав, що реформи також вимагають сміливості та швидких дій.

«Люди разом з владою побудують країну, в якій так хочеться жити. Ось про що реформи для мене», – сказав Володимир Зеленський.

Глава держави наголосив на потребі судової реформи, адже в Україні існує великий запит на справедливість та безпеку. Крім того, критично важливо зробити ефективною систему охорони здоров’я. Президент також акцентував увагу на необхідності доступних кредитів для населення, реформування податкової системи, пришвидшення приватизації, відзначив позитивний прогрес у сфері діджиталізації та успіхи в галузі інфраструктури, зокрема в реалізації проекту «Велике будівництво».

«Реформи – це ще й про відповідальність. Хтось повинен нести відповідальність та давати результат. Тому я думаю, що це головне завдання для Національної ради реформ. Зробити все, щоб нам всім хотілося жити в Україні», – резюмував Володимир Зеленський.

 

 

Розглядаються механізми вдосконалення соціального захисту дітей у складних життєвих обставинах

Учора відбулася селекторна нарада керівництва МВС, Національної поліції України та Мінсоцполітики, представників обласних державних адміністрацій, керівників служб у справах дітей областей, а також керівників територіальних органів поліції.

(більше…)

ЄС активував Механізм цивільного захисту для допомоги у подоланні наслідків повеней в Карпатах

Першою відреагувала Швеція та запропонувала Україні допомогу.

Як повідомляється на сайті Єврокомісії, на початку цього тижня інтенсивні дощі призвели до найбільшого затоплення на південному заході України за останні 50 років, в результаті якої загинули кілька людей і були пошкоджені сотні будинків. Для задоволення засобів першої необхідності українські органи влади активували Механізм цивільного захисту ЄС. Першою відреагувала учасниця Механізму цивільного захисту Швеція, вона запропонувала Україні 1,2 кілометра бар’єрів від повені, 250 шлангів та допомогу технічних експертів. Сама Єврокомісія надала послуги з картографування постраждалих районів через супутникову систему ЄС Copernicus.

З 1 липня як інфекційне відновлює свою роботу кардіологічне відділення КНП “Надвірнянська центральна районна лікарня”

В зв’язку зі збільшенням кількості хворих з підозрою на COVID-19 у КНП “Надвірнянська центральна районна лікарня” за дорученням голови Надвірнянської районної державної адміністрації Володимира Паська та голови Надвірнянської районної ради Івана Гурмака 26 червня прийняли рішення відновити стан палат для госпіталізації хворих.
Зокрема, з 1 липня як інфекційне відновлює свою роботу кардіологічне відділення лікарні.