Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Березень 18, 2024

На Прикарпатті відбудеться Міжнародна медична місія «Face the Future Ukraine»: запрошуємо медиків взяти участь у навчанні

Уквітні в Івано-Франківськ завітають кращі канадські та американські реконструктивні хірурги та медичні сестри в рамках міжнародної місії «Face the Future Ukraine». Тут вони разом з українськими лікарями проведуть ряд реконструктивних операцій на обличчі та шиї поранених військових та цивільних, а також поділяться своїми знаннями під час симпозіумів. Цьогоріч в рамках місії також будуть проведені реконструктивні операції молочної залози та навчання для онкологів.

Про це повідомляє департамент охорони здоров’я ОДА. (більше…)

Розпочато прийом творів на літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича

Розпочато прийом творів на Всеукраїнський літературний конкурс імені Олени Теліги та Олега Ольжича «Тільки тим дана перемога, хто у болі сміятись зміг!». Конкурс засновано Жіночим товариством імені Ольги Басараб та Олени Теліги, Організацією українських націоналістів за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України. Конкурс проводиться щороку. (більше…)

Від початку року до виконання суспільно корисних робіт вже залучено 544 безробітні особи


Основна мета організації та проведення суспільно корисних робіт – це задоволення потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та сил цивільного захисту у зв’язку з військовою агресією з боку російської федерації проти України, забезпечення функціонування економіки та системи забезпечення життєдіяльності, в тому числі соціально незахищених верств населення.

До суспільно корисних робіт залучаються зареєстровані безробітні, а також незайняті внутрішньо переміщені особи працездатного віку з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.

На період участі у суспільно корисних роботах з особами укладається строковий трудовий договір. Оплата праці здійснюється за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття та не може перевищувати півтора розміру мінімальної заробітної плати, встановленої на дату її нарахування.

На сьогодні суспільно корисні роботи організовані у всіх 6 районах області. Так, від початку року Івано-Франківською обласною службою зайнятості укладено вже 89 договорів та залучено до виконання суспільно корисних робіт 544 особи з числа зареєстрованих безробітних та

25 внутрішньо переміщених осіб з числа застрахованих осіб, які не мають статусу зареєстрованого безробітного.

Найчастіше безробітних Івано-Франківщини залучають до виконання таких видів суспільно корисних робіт, як надання допомоги населенню, насамперед особам з інвалідністю, дітям, громадянам похилого віку, хворим та іншим особам, які не мають можливості самостійно протидіяти несприятливим факторам середовища; заготівля дров для опалювального сезону; ремонт і будівництво житлових приміщень; надання послуг в пунктах незламності; роботи, пов’язані з підтриманням громадського порядку; організація забезпечення життєдіяльності громадян, що постраждали внаслідок бойових дій; роботи з підтримання у готовності захисних споруд цивільного захисту до використання за призначенням та їх експлуатації.

Працівники служби зайнятості області і надалі продовжують співпрацю з місцевими органами влади щодо залучення до суспільно корисних робіт ще більшої кількості працездатних осіб з числа безробітних, що перебувають на обліку в службі зайнятості, адже організація та проведення суспільно корисних робіт в умовах сьогодення – це не лише додатковий дохід для працездатних громадян, а й вагомий внесок на підтримку економіки країни.

Якщо у вас виникають будь-які питання щодо укладання договору на проведення суспільно корисних робіт, зверніться до будь-якого структурного підрозділу Івано-Франківського обласного центру зайнятості (контактні дані за посиланням https://is.gd/u0nOYN).

Звертайтеся. Ми завжди раді вам допомогти!

 

 

 

В Україні стартують уроки волонтерства у школах. Долучитися може кожен


ВУкраїні запускають ініціативу «Шкільний урок волонтерства», яка покликана надихнути підлітків займатися волонтерською діяльністю. В школах пройдуть 45-хвилинні уроки, на яких досвідчені волонтери/активісти/вчителі розкажуть, що таке волонтерство та поділяться інструментами, які допоможуть школярам долучитися до волонтерського руху. Ініціаторами проєкту виступає ГО «Українська Волонтерська Служба» та ГО «Рух Олександра Педана «JuniorS» за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні, Міністерства молоді та спорту України та Міністерства освіти і науки.

За даними U-Report, з початку 2022 року понад 43% опитаних школярів вже долучилися до активної допомоги. 90% опитаних підлітків хочуть бути корисними для України в той чи інший спосіб, в тому числі — як волонтери (джерело). Однак частину з них зупиняє переконання, що вони для цього занадто молоді і не володіють необхідними навичками. «Волонтерство готує молодь до того, щоб стати активними мешканцями своїх громад, сприяє розвитку їх особистісних навичок та заохочує відчутними перевагами. Волонтерство покращує психічне здоров’я молодих людей, їхню самооцінку та відчуття причетності до спільноти», — коментує проєкт Анн-Марі Акікі, Програмна спеціалістка з розвитку підлітків і молоді, ЮНІСЕФ.

Ініціатива покликана сприяти залученню підлітків до волонтерської роботи, розвивати їх лідерські якості, а також підтримувати їх психічне та фізичне здоров’я під час війни. «Команда JuniorS додає фізичну та психологічну складову в уроки волонтерства, адже волонтер — це проактивна людина, яка завжди має бути в формі. Рух, спортивні ігри допомагатимуть відновитися та перезавантажитися. Важливо навчити майбутніх волонтерів піклуватися спочатку про себе, а потім допомагати іншим», — наголошує Олександр Педан, співзасновник руху JuniorS.

Запрошуємо молодіжних працівників провести урок волонтерства у закладах освіти вашого міста. Для цього достатньо залишити заявку на сайті. Організатори нададуть усі необхідні для цього матеріали: посібник, план уроку, презентацію та роздаткові матеріали для вправ. План уроку можна адаптовувати під умови класу або аудиторії. Його можна проводити як офлайн з презентацією та проєктором, так і онлайн на будь-якій зручній платформі для навчання. Серед учасників проєкту розіграють подарунки від партнерів.

«Щодня тисячі українців докладають свої зусилля на допомогу іншим. Лікарі, юристи, айтівці, кухарі, вчителі, а також — школярі. Вони бачать проблеми у своєму місті та середовищі, об’єднуючись, непомітними кроками творять зміни: організовують толоки та благодійні літературники, доглядають за тваринами у притулках, плетуть сітки і знаходять ще безліч способів бути корисними. Через волонтерство школярі реалізують себе та знаходять друзів, відкривають для себе нові можливості та захоплення. Наша важлива ціль — прочинити для них світ добрих справ і розвіяти стереотипи, що можуть виникнути на шляху», — прокоментувала проєкт Анна Бондаренко, засновниця та керівниця Української Волонтерської Служби

Школи також можуть запросити до себе одного з професійних тренерів від УВС. Також «Шкільні уроки волонтерства» проводитимуть запрошені зірки, відомі громадські активісти та волонтери. Проєкт триватиме до червня 2024 року й охопить всю Україну: як школи в обласних центрах, так і регіональні навчальні заклади. Також заплановані онлайн-уроки з підлітками, які вимушено покинули домівки й перебувають закордоном. Детальніше про проєкт: https://school.volunteer.country/

 

 

 

 

 

 

 

 

Саме зараз і саме українським захистом у цій війні вирішується, чи вдасться Путіну розширити зону руїн у Європі та світі – звернення Президента України

Дорогі українці, українки!

Підсумки цього дня та тижня.

Передусім – вдячність нашим воїнам. Саме час відзначити бойові підрозділи, які проявили себе найкраще. Куп’янський напрямок – 57-ма окрема мотопіхотна бригада імені кошового отамана Костя Гордієнка. Лиманський напрямок – 1-ша бригада оперативного призначення Національної гвардії імені гетьмана Петра Дорошенка «Буревій». Покровський напрямок – 55-та окрема артилерійська бригада «Запорізька Січ». Оріхівський напрямок – 118-та окрема механізована бригада. Та Придніпровський напрямок – 35-та окрема бригада морської піхоти імені контр-адмірала Михайла Остроградського та 123-тя окрема бригада територіальної оборони. Дякую всім вам, воїни, за вашу силу, за ефективне знищення окупанта. Пишаюся кожним нашим воїном, який здобуває результати для свого підрозділу, для побратимів, для всієї України. (більше…)

Про поширення інформації щодо уроку волонтерства

Міністерство молоді та спорту України у партнерстві з громадською організацією «Українська Волонтерська Служба» та Корпусом миру США в Україні розробило методичні матеріали з проведення уроків волонтерства, та наразі має нагоду звернутися з таким. Молоді люди в Україні продовжують стикатися з багатьма проблемами та викликами, що виникли через війну, тому сьогодні волонтерська діяльність стала важливою складовою суспільного розвитку, основою розбудови громадянського суспільства, а участь у ній молоді є надзвичайно важливою. (більше…)

Виплати для ВПО

Попри складне становище для держави, ми системно продовжуємо підтримувати тих, хто потребує допомоги. Зокрема, забезпечуємо виплату допомоги на проживання для внутрішньо переміщених осіб. (більше…)