Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Березень 27, 2024

Піротехніки Прикарпаття продовжують розміновувати Донеччину


Зпочатку ротації, а саме з 23 лютого, сапери Івано-Франківщини обстежили вже майже 275 га території в Донецькій області, де виявили та знешкодили 90 вибухонебезпечних предметів.

Деокуповані території масштабно заміновані, проте робота з розмінування триває постійно, щодня піротехніки очищають нашу землю від ворожих боєприпасів задля безпеки громадян!

Рятувальники нагадують громадянам – не нехтуйте знаками мінної безпеки! Будьте обережними і пам’ятайте – знайшовши підозрілий предмет: не підходьте, не чіпайте, телефонуй 101!

Рідні полеглих захисників поїхали на віпочинок у Карпати


На Прикарпатті продовжується реалізація соціального проєкту «Турбота про родину Героя», який ініціювала голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук.

Цього тижня шестеро людей з числа родин полеглих Героїв поїхали на відпочинок у Карпати. Вони оздоровлюватимуться у відпочинковому комплексі «Верховель».

Упродовж пʼяти днів матері та дружини Героїв з Тлумацького району мають змогу з користю для здоровʼя провести час, поспілкуватися та побувати на цікавих екскурсіях. Саме такі поїздки для рідних вкрай важливі, адже допомагають легше пережити біль втрати.

Обласна державна (військова) адміністрація продовжує працювати над тим, щоби якнайбільше родин, які пережили втрату рідних на війні, мали змогу оздоровитися. Вклад наших воїнів у боротьбу за незалежність України неоціненний. А кожна сім’я полеглого бійця має відчути турботу та опіку.

Висловлюємо щиру подяку усім готелєрам, які підтримують та допомагають впроваджувати проєкт «Турбота про родину Героя» .

(більше…)

Спрощена система усиновлення і влаштування дітей в інші сімейні форми виховання


Уряд ухвалив зміни до нормативно-правової бази, які допоможуть дітям-сиротам і дітям, позбавленим батьківського піклування, менше чекати на свої нові родини.

Що змінюється:

  •  Усиновлення

Родина, яка перебуває в процесі усиновлення дитини, зможе забрати дитину до себе раніше, ніж буде винесене рішення суду.

Тимчасове влаштування дитини до сім’ї потенційних усиновлювачів буде можливим за умови, якщо сім’я або одна людина — кандидат в усиновлювачі:

  1.  отримала позитивний висновок райдержадміністрації або виконавчого органу міської або районної у місті ради про доцільність усиновлення і відповідність інтересам дитини
  2.  подала до суду заяву про усиновлення дитини.

Термін дії довідки про проходження курсу підготовки з питань виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, збільшується до 24 місяців.

Служби у справах дітей на місцях отримають доступ до інформації про дітей, які потребують усиновлення, не тільки в межах свого міста / громади, але і всіх дітей області. Усім кандидатам, які перебувають на обліку в ССД, надходитиме запрошення на прийом для ознайомлення з інформацією про дитину, щойно дитина потраплятиме на  облік. Служби у справах дітей на регіональному рівні бачитимуть інформацію про дітей на обліку в інших регіонах і на централізованому обліку. Тобто більше дітей і більше потенційних усиновлювачів матимуть шанси зустріти одне одного.

  •  Опіка / піклування

Оформити опіку / піклування над дитиною, якщо другий з подружжя перебуває на військовій службі, стане простіше.

Згідно з правилами, подавати висновок про стан здоров’я повинні обидва з подружжя, а не тільки людина, яка бере дитину під опіку. Відтепер той, хто служить, зможе подати такой висновок протягом 15 календарних днів після повернення.

  • Тимчасове влаштування

Родини (сім’ї родичів, знайомих, а також прийомні і ДБСТ) отримуватимуть грошову допомогу на час тимчасового влаштування дитини — ще до того, як дитина набуде статусу сироти або позбавленої батьківського піклування.

Які ще зміни передбачає рішення уряду:

  •  Після завершення навчання майбутні усиновлювачі, прийомні батьки, опікуни отримуватимуть довідку протягом 5 робочих днів (строк скоротився удвічі, дотепер було 10 днів). Установа, яка проводила навчання, має надіслати довідку до служби у справах дітей електронною поштою і одночасно зателефонувати до ССД, щоб попередити про готовність довідки.
  • Оформити опіку / піклування над дитиною як і раніше, зможуть хрещені батьки. Але додається вимога, що людина мала бути хрещеною мамою / татом ДО моменту, коли дитина набуває статусу дитини-сироти або дитини, позбавленої батьківського піклування. Це усуне можливість для деяких дорослих недоброчесно використати ситуацію.

 

Кожній дитині потрібна родина. Крок за кроком спрощуємо шлях дітей до своїх родин.

(більше…)

До уваги місцевих фінансових органів


Зміни до Порядку обміну інформацією між Мінфіном та учасниками бюджетного процесу на місцевому рівні:

  1. Лист Міністерства фінансів України від 22.03.2024 року № 20020-03-6/8302 ( .pdf , 109.26 Кб )
  2. Наказ Міністерства фінансів України від 04.03.2024 №104 ( .pdf , 471.11 Кб )

 

Розповідаємо, як можемо зробити освіту максимально комфортною для кожної дитини, усуваючи будь-яку дискримінацію


Для організації ефективного інклюзивного навчання допоможуть поради від психологині та експертки онлайн-курсу “Як навчати дітей мінної безпеки” Інни Горбенко щодо підтримки учнів із особливими освітніми потребами.

Більше про те, як навчати дітей мінної безпеки :

https://bezpeka.info/

Державний архів області отримав унікальний часопис 1916-1917 років


В.о. директора архіву Андрій Сміжак власним коштом викупив на аукціоні «Віоліті» та подарував для архіву 18 номерів французької газети періоду Першої світової війни «Ексельсіор».

Цей часопис за 1916-1917 роки розповідає про найбільші військові баталії на полях битв Західного та Східного фронтів, політику, фінансові справи країн та багато іншого.

Часопис також містить багато цікавих світлин та карт, зокрема і міста Станиславова.

Після проведення реставрації, оцифрування та підшивки газет з ними можна буде ознайомитися на веб сайті архіву та читальному залі.

Основні державні гарантії для осіб похилого віку

Держава гарантує кожному громадянину похилого віку належний рівень життя, задоволення різних життєвих потреб та надання різних видів допомоги.

Якими правами користуються громадяни похилого віку?

Які соціальні послуги може отримати особа похилого віку?

Залишилися питання?

0 800 213 103 Контакт-центр системи безоплатної правничої допомоги (будні з 8:00 до 18:00) Дзвінки зі стаціонарних та мобільних телефонів у межах України безкоштовні.

Дізнатися повний перелік державних гарантій для осіб похилого віку можна на нашому сайті.

Детальніше про це – в картках