Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Березень 28, 2024

Проблему домашнього насильства обговорили на засіданні Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми

28 березня під головуванням заступниці голови Надвірнянської РДА  Лесі Свідрак відбулося засідання Міжвідомчої ради з питань сім’ї, гендерної рівності, демографічного розвитку, запобігання домашньому насильству та протидії торгівлі людьми.

Члени Міжвідомчої ради заслухали й обговорили статистичну та аналітичну звітність щодо запобігання та протидії домашньому насильству за 2023 рік. Зокрема,  прозвучала  інформація Надвірнянського РВП щодо ситуації в районі з приводу вчинення насильства в сім’ї та про організацію і спільного проведення інформаційно-просвітницької кампанії до відзначення Європейського Дня боротьби з торгівлею людьми.

Обговорили необхідність створення мобільних бригад допомоги постраждалим від домашнього і гендерно зумовленого насильства в територіальних громадах району.

Йшлося також про створення корекційних програм для осіб, які вчиняють насильство в сім’ї та навчання відповідних фахівців. Учасники засідання проаналізували проблемні моменти в роботі з багатодітними сім’ями.

Робота всіх залучених підрозділів та структур триває систематично та злагоджено й спрямована на запобігання таких випадків.

Звернутись на національну “гарячу лінію” із попередження домашнього насильства можна за телефонами: 0 800 500 335 (з мобільного або стаціонарного), 116 123 (з мобільного). У разі проблем з телефонними каналами, отримати консультацію можна зателефонувавши у Telegram: @NHL116123.

 

1547 –  урядова гаряча лінія з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Про урядові компенсації за безоплатне розміщення ВПО у прихистках тимчасового проживання йшлося на нараді ОВА

27 березня під керівництвом заступниці голови обласної державної (військової) адміністрації Людмили Сірко відбулася нарада з фахівцями територіальних громад щодо компенсацій витрат місцевим бюджетам вартості спожитих комунальних послуг за проживання внутрішньо переміщених людей у закладах комунальної власності області відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 12.03.2022 № 261 «Про затвердження Порядку та умов надання компенсації місцевим бюджетам на оплату комунальних послуг, що надаються під час розміщення тимчасово переміщених осіб, у період воєнного стану».

У заході взяли участь представники департаменту соціальної політики, розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури облдержадміністрації.

Людмила Сірко наголошувала на важливості забезпечення компактним, комфортним житлом внутрішньо переміщених людей. А також розповіла про дотримання територіальними громадами, закладами обласного підпорядкування, що на безоплатній основі прихистили внутрішньо переміщених людей, вимог Порядку відповідно до Постанови Кабінету міністрів України від 12.03.2022 № 261.

Під час наради йшлося про розподіл видатків отримання компенсацій на оплату комунальних послуг, які спожили у будівлях та приміщеннях комунальної, спільної форми власності, де розмістили переселенців. А також моніторинг місць тимчасового проживання ВПО на безоплатній основі, кількість людей, які проживають у МТП. Важливо, що фактичне місця проживання ВПО мають співпадати із закладом, який отримає відповідне відшкодування із Державного бюджету (Постанова КМУ від 12.03. 2022 № 261).

Зауважувалося, що в області налічується 59 МТП (розпорядження ОДА від 21.03.2024 №125).

Мовилося і про правильність подання відповідних документів, встановлених Постановою КМУ від 12.03. 2022 № 261. Зокрема, подання оригіналів заяв до ОВА, дотримання терміну подачі відповідних звітів, подання у цих документах повних адрес закладів (у форматі область, район, населений пункт, вулиця, будинок). Важливим є те, що обсяг спожитих послуг має відповідати сумі відшкодування, а в актах наданих послуг енергопостачальними підприємствами треба позначати заклад на який подається заява на компенсацію та інші важливі моменти щодо оформлення відповідної документації.

В обласному центрі знову пролунав «Дзвін пам’яті» за полеглими захисниками України

ьогодні в Івано-Франківську пролунав “Двін пам’яті” за полеглими в російсько-українській війні.

У поминальному заході взяв участь керівник апарату обласної державної адміністрації Ярослав Дем’янчук.

У спільній молитві присутні згадали кожного Героя, котрий пожертвував найдорожчим, аби ми змогли продовжувати будувати рідну країну.

Родинам загиблих військовослужбовців вручили посмертні нагороди за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України.

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня та медаллю «За заслуги перед Прикарпаттям» (посмертно) нагороджено:

Миколу Радзімовського

Андрія Кулинича

Орденом «За мужність» ІІІ ступеня:

Олександра Гринька

Ігоря Шпачинського

Віктора Головльова

Тараса Даниша

Тараса Каву

Романа Осадчука

Сергія Драбича

Олега Койляка

Дмитра Солошина

Сергія Серьогіна

Володимира Ємельянова

Сергія Васильця

Івана Лінейцева

Андрія Пилипонюка

Івана Микуляка

Івана Даніва

Петра Гав’яка

Володимира Погляда

Романа Шикерука

Ігоря Дячука

Михайла Варцаб’юка

Михайла Мельника

Михайла Федорчака

Михайла Остап’юка

Павла Шпанчука

Миколу Білогубку

Олексу Лесіва

Михайла Цюпера

Андрія Виваля

Ігоря Стральського

Сергія Ломакіна

Василя Шкварка

Володимира Ніхаєнка

Івана Гудяка

Тараса Муртозова.

Медаллю «Захиснику Вітчизни» нагороджено

Дениса Болтяна.

Нагрудним знаком «Комбатанський Хрест» –

Володимира Поповича.

Вічна пам’ять та шана нашим захисникам, доземний уклін родинам, які виховали справжніх патріотів своєї землі.