Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Квітень 2, 2024

Із 1-го квітня завезти гуманітарну допомогу до України можна буде лише з використанням онлайн-порталу.


Перехідний період, який дозволяв використовувати паперові декларації, завершується..

Детальну інструкцію з користування порталом  можна знайти за посиланням: https://bit.ly/3PDn7jC/

Цифровий механізм дозволить позбутись паперів і зловживань під час завезення та розподілу гуманітарної допомоги. А ще – дасть можливість фондам та громадським організаціям зберігати всю історію завезення гуманітарної допомоги в одному місці.

Отже, процедура ввезення та обліку гуманітарки стане зручнішою та прозорішою для всіх:  держави, фондів і волонтерів, організацій, які отримують допомогу.

Водночас нагадаємо, що до 1 квітня ще діє перехідний період, за яким отримувачі гуманітарної допомоги можуть обирати один із двох варіантів її завезення та обліку – паперовий або цифровий.

З моменту запуску цифрової системи https://good.gov.ua/ до офіційного Реєстру отримувачів гуманітарної допомоги приєдналось більше ніж 8 тисяч отримувачів. Усі ці організації можуть легально завозити гуманітарну допомогу. За час роботи цифрового механізму у системі уже сформовано понад 18 тисяч записів про вантажі та 12,5 тисяч декларацій.

Рятувальники продовжують проводити профілактичні рейди щодо заборони спалювання сухої рослинності


1 квітня на Прикарпатті зареєстровано 19 пожеж в екосистемах, загальна площа яких близько 5 000 м. кв.

Працівники ДСНС вкотре закликають громадян припинити спалювати суху траву. Задля цього вони  щодня проводять масово-роз’яснювальну роботу з населенням по всій території області.

Під час спілкування з громадянами фахівці ДСНС закликають їх суворо дотримуватися правил пожежної безпеки поблизу лісових масивів і на відкритих територіях.

Під час рейдів для обстеження територій та швидкого виявлення правопорушників рятувальники використовують квадрокоптери.

Нагадуємо, що самовільне випалювання сухої рослинності заборонено законом! Штраф у разі порушення статті 77-1 КУпАП  становить від 3060 грн до 6120!

Протягом березня майже пів сотні дітей та дорослих побували на відпочинку в Карпатах у межах нашого проєкту «Турбота про родину Героя»


Про це повідомляє Світлана Онищук на своїй сторінці у Facebook.

Сім’ї полеглих захисників приймають курортні комплекси Яремче та Буковелю. Впродовж тижня діти та дорослі мають нагоду цікаво провести час, адже крім проживання та харчування, передбачена і програма дозвілля.

Як відпочивають у горах – можна побачити на світлинах, якими поділились учасники нашого проєкту.

#Турбота_про_родину_Героя

 

Інформаційна кампанія «Зроблено в Україні»


Від початку повномасштабного вторгнення у 2022 Україна отримала й продовжує отримувати велику й важливу підтримку від держав-партнерів, завдячуючи якій стають можливими важливі інституційні зміни, адаптація до умов воєнного часу та закладаються основи для перемоги та подальшої повоєнної відбудови країни. Водночас неймовірно важливою є власна спроможність держави Україна та її громадян, які не покладаються лише на підтримку партнерів, а й самостійно, щодня роблять великий внесок у зміцнення держави через створення нових підприємств, робочих місць, генерування доходу всередині країни та відродження економічної системи.

Кампанія «Зроблено в Україні» покликана привернути увагу українців до українських виробників і спонукати більше купувати продукцію українського виробництва, а також — відкривати власні підприємства, щоб посилювати економіку країни.

Купуючи продукцію українських виробників, українці не лише прямо підтримують економіку країни, але й безпосередньо платять зарплати людям, які працюють на підприємствах, роблять можливою підтримку армії (адже майже всі податки під час вторгнення спрямовані саме на це) та функціонування лікарень, громадських просторів тощо.

Яку інформацію про полонених чи зниклих безвісти не можна поширювати в соціальних мережах


Оприлюднення особистих даних військовополонених чи зниклих безвісти українців у соціальних мережах, а також передача їх стороннім особам можуть нашкодити їм та їхнім сім’ям.

Координаційний штаб з питань поводження з військовополоненими застерігає, що російські спецслужби активізували збір персональних даних зниклих безвісти українців.

Численні телеграм-канали обіцяють знайти військовослужбовців, які потрапили в полон або зникли безвісти. Для цього вони просять у родичів і близьких особисті дані та іншу інформацію. Яку інформацію не можна передавати незнайомцям?

• Номер телефону, інші контакти.

• Адресу проживання.

• Інформацію про політичні погляди, попереднє місце роботи, сім’ю полоненого.

• Профіль у соцмережах.

• Дані військовослужбовця (ПІБ, номер бригади, військову спеціальність, позивний, звання, обставини потрапляння в полон).

• Місце дислокації підрозділу.

• Фото/відеоматеріали, зокрема із побратимами.

Чому не варто цього робити?

Передаючи інформацію стороннім особам, ви можете погіршити становище вашої близької людини.

Чимало таких каналів організовують представники спецслужб країни-агресора або шахраї з метою видурювання грошей. Також спецслужбісти можуть вдаватися до маніпулювання чи шантажу.

Пам’ятайте, що пошуками вашої близької людини займаються професійно та безкоштовно фахівці уповноважених державою органів.

Нагадуємо, що повідомити НІБ про потрапляння людини у ворожий полон можна зателефонувавши на гарячу лінію за номером: 1648 або (044) 287-81-65 (для дзвінків з-за кордону)

Термін дії всіх платіжних карток Ощадбанку продовжено до кінця вересня


Для зручності внутрішньо переміщених осіб та інших клієнтів Ощадбанк продовжив термін дії всіх платіжних карток до 30 вересня 2024 року. Про це йдеться на офіційному сайті державної фінансової установи.

Зазначається, що продовження відбувається автоматично для карток, термін яких закінчився, починаючи з лютого 2022 року.

У разі закінчення терміну дії картки продовжать повноцінно працювати: ними можна розраховуватись у торговельно-сервісній мережі, знімати готівку в банкоматах тощо.

Якщо ж нову картку вже перевипущено, то зверніться до відділення Ощадбанку для її отримання.

Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО низку фундаментальних питань – звернення Президента Володимира Зеленського

Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Короткий звіт за цей день.

Була доволі тривала й дуже детальна нарада з військовими та урядовцями щодо дронів, усіх необхідних видів безпілотників – від FPV до наших ударних дронів, які показують відмінні результати в глибоких ударах по воєнному потенціалу Росії. Говорили сьогодні і про нюанси виробництва, і про підтримку та фінансування, про контракти, про необхідну гнучкість у визначенні пріоритетів. Саме те, чого вимагає війна, повинне вироблятися нашим оборонно-промисловим комплексом – стільки, скільки потрібно, так вчасно, як потрібно. Очевидно, що дрони в цій війні скажуть одне з вирішальних слів для перемоги, і це має бути українське слово, українські дрони, українська перемога, а отже, потрібно більше й більш ефективних українських безпілотників. Можемо це забезпечити. Говорили також сьогодні на нараді і про системи радіоелектронної боротьби. Ми зараз маємо відчутну кількість українських розробок, маємо достатньо велике бажання наших виробників зміцнити нашу оборону засобами РЕБ. Забезпечуємо державний ресурс, максимум необхідного і працюємо над комплексними рішеннями. Такими рішеннями, які дадуть потрібне прикриття всьому фронту. Кожен в уряді України, кожен у Силах оборони та безпеки України, хто відповідає за цей напрямок безпілотників, чітко знає свої завдання. Час, оперативність у виконанні завдань матиме вирішальне значення. І я дякую всім, хто працює на сто відсотків ефективно в цьому напрямі.

Друге. НАТО. Провів сьогодні спеціальну нараду щодо нашої роботи з Альянсом стосовно сумісності та перспектив на цей рік. Усі наші міжнародники були, міністр оборони, міжнародна команда міністерства. Цей рік ставить перед відносинами між Україною та НАТО кілька фундаментальних питань. Зокрема, це стосується і саміту у Вашингтоні, і багатьох інших аспектів взаємодії. Тільки з Україною в Альянсі можна розраховувати на справжню безпеку у Європі.

Третє. Сьогодні в Маріїнському палаці, у Білій залі Героїв України, вручив ордени «Золота Зірка» нашим воїнам та рідним полеглих Героїв. Найкращі наші воїни, які відзначились у боях на Донеччині, Луганщині, Харківщині, на півдні нашої держави. Всюди, де Україна бореться за своє життя, за свою незалежність. Усюди, де наші люди проявляють найкраще, що є в українцях.

Я пишаюся кожним нашим воїном! Я пишаюся всіма нашими людьми, які захищають Україну та роблять усе, щоб нормальне життя було можливим попри російський терор. Від Харкова до Чернігівщини, від позицій на Донеччині до Одеси. Я дякую всім, хто своє життя поставив на службу Україні. Обов’язково маємо перемогти.

Слава Україні!