Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Червень 15, 2024

Про схвалення Стратегії комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року і затвердження операційного плану заходів з її реалізації

Національне агентство з питань запобігання корупції (далі – НАЗК) є розробником та координатором реалізації Державної антикорупційної програми на 2023–2025 роки (далі – ДАП), виконавцями якої є 109 державних органів та установ, зокрема й обласні військові адміністрації. Для належної комунікації виконання заходів ДАП НАЗК також розробило Стратегію комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції на період до 2025 року (далі – Стратегія), затверджену розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22 грудня 2023 року № 1203-р. Мета реалізації Стратегії – зміна суспільно-політичного дискурсу з фокусом на запобіганні та відмові від корупції, а також пояснення переваг нульової толерантності до будь-яких корупційних проявів. Ключові цілі Стратегії – пояснення переваг і важливості заходів запобігання корупції, підвищення рівня довіри суспільства до державних органів та ініціатив, зниження рівня толерантності до корупції та популяризація доброчесних моделей поведінки – реалізуються через проведення низки загальнодержавних інформаційних кампаній. З метою ефективної реалізації цих кампаній НАЗК за підтримки проєктів міжнародної технічної допомоги та неурядових організацій розробило та планує створювати надалі низку тематичних інформаційно-просвітницьких матеріалів з охопленням широкої цільової аудиторії.

Вказані матеріали створені для привернення уваги громадян до проблем корупції і боротьби з нею, підвищення мотивації до громадянської активності та зростання рівня обізнаності щодо тем запобігання корупції. Серед тем кампаній – реалізація державної політики у сфері протидії корупції; інструменти громадського контролю; законні альтернативи усталеним корупційним практикам; викривання корупції; взаємодія громадян з державою; популяризація доброчесних поведінкових практик у повсякденні тощо.

Президенти України та Швейцарії розпочали роботу на інавгураційному Саміті миру


Перед початком інавгураційного Саміту миру Президент України Володимир Зеленський провів зустріч із Президенткою Швейцарії Віолою Амхерд.

Глава Української держави подякував Швейцарії та особисто Віолі Амхерд за лідерство та співпрацю в організації інавгураційного Глобального саміту миру.

Під час зустрічі вони обговорили останні приготування й технічні деталі організації Саміту, фіналізували підсумкове комюніке та приділили окрему увагу подальшому плану дій.

Лідери відзначили, що до інавгураційного Саміту миру вдалося залучити безпрецедентне представництво учасників – 101 країну та міжнародну організацію з усіх континентів: Латинської Америки, Близького Сходу та Азії, Африки, Європи, Тихоокеанського регіону, Австралії, Північної Америки. Дві третини країн-учасниць представлені на найвищому рівні.

«Ще частина країн і лідерів проявили інтерес до нашого Саміту та відреагували на миротворчий імпульс Формули миру. І навіть якщо їх сьогодні тут, на першому Саміті, немає, нам вдалося повернути світові ідею, що колективні зусилля здатні зупинити війну та встановити справедливий мир. Ця ідея точно спрацює, бо світ має силу», – сказав Володимир Зеленський.

Президент України презентував Формулу миру під час саміту лідерів G20 в Індонезії в листопаді 2022 року. Згодом відбулися чотири зустрічі радників із питань національної безпеки: у Копенгагені, Джидді, на Мальті та в Давосі. Після останньої такої зустрічі та візиту Володимира Зеленського до Швейцарії цьогоріч у січні розпочалася підготовка до інавгураційного Саміту миру.

Під час Саміту учасники обговорять три теми: ядерна безпека, продовольча безпека та звільнення всіх полонених і депортованих українців.