Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Червень 25, 2024

Сьогодні історичний день, коли ми переходимо до фактичних, реальних переговорів із Європейським Союзом щодо членства України – Президент України


Сьогодні історичний день, коли ми переходимо до фактичних, реальних переговорів із Європейським Союзом щодо членства України. 28 лютого 2022 року, за кілька днів після початку повномасштабного вторгнення, ми підписали заявку на вступ.

Майже два роки тому, у червні 2022-го, ми здобули кандидатство, а в грудні минулого року отримали політичне рішення щодо переговорів.

Але саме від сьогоднішнього дня відраховуватиметься старт нашого членства у Євросоюзі: перша міжурядова конференція України та ЄС – уже сьогодні.

“Дякую кожному й кожній, хто захищає Україну, нашу державу, наш народ. Дякую команді, яка робить усе, щоб ми стали частиною Європейського Союзу. Нас уже ніколи не збити зі шляху в об’єднану Європу, у наш спільний дім – усіх європейських націй. Дім, який має бути мирним!”, – додає Президент України Володмир Зеленський.

Оголошено IV щорічний конкурс історій «Громадянське суспільство, бізнес та влада – кращі практики співпраці»


Війна та потреби у відновленні країни лише збільшують кількість викликів, на які можливо відповісти виключно у співпраці між цими секторами. Тому історії про результати спільної роботи покликані стимулювати подальший розвиток співпраці.

За результатами конкурсу буде оприлюднено та поширено Збірник історій про кращі спільні проєкти організацій громадянського суспільства, бізнесу та органів влади на сторінках усіх партнерів Конкурсу. Про окремі історії, що увійдуть до Збірника, будуть створені та поширені відеоролики. А кожен із партнерів — додатково відзначить по одній історії, яка сподобалась йому найбільше.

Проєкт «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України» реалізує Центр демократії та верховенства права спільно з Секретаріатом Кабінету Міністрів, Міністерством розвитку громад, територій та інфраструктури, Національною соціальною сервісною службою, Міністерством культури та інформполітики та Глобальним договором ООН в Україні.

Історії увійдуть у Збірник за такими категоріями:

  • Допомога військовим;
  • Гуманітарна допомога та реабілітація;
  • Соціальні проєкти;
  • Відновлення;
  • Створення просторів;
  • Освіта;
  • Інформаційні кампанії та конкурси;
  • Культура;
  • Інше.

Тож якщо ви представник/ця:

  • органу державної влади чи органу місцевого самоврядування;
  • організації громадянського суспільства;
  • або бізнесу

Та хочете поділитись досвідом втілення проєкту/ініціативи, в якій взяли участь представники бізнесу, влади та організацій громадянського суспільства, розкажіть про свою історію у реєстраційній формі за посиланням (https://forms.gle/NNweG2Hgcn2EQDw79) до 5 серпня включно.

Щоб історія потрапила до Збірника, вона має відповідати чотирьом критеріям:

  • Ініціатива/проєкт відбулась за участі ОГС, бізнесу та органу влади;
  • ініціатива/проєкт відбувалась упродовж 2024-го та/або 2023 року;
  • інформація про втілену ініціативу/проєкт доступна у відкритих джерелах;
  • ініціатива/проєкт мала вимірюваний результат.

За додатковою інформацією можна звертатися до Володимира Куделі, менеджера проєктів Центру демократії та верховенства права: v.kudelia@cedem.org.ua або ФБ-сторінка https://www.facebook.com/volodymyr.kudelia

Цей конкурс щорічно проводиться у межах проєкту «Ініціатива секторальної підтримки громадянського суспільства України», що реалізується ІСАР Єднання у консорціумі з Українським незалежним центром політичних досліджень (УНЦПД) та Центром демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) завдяки щирій підтримці американського народу, наданій через Агентство США з міжнародного розвитку.

 

 

Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті


Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.

Поліцейські разом з колегами з інших правоохоронних органів встановлюють виконавців і замовників таких злочинів. Так, у червні поліцейські спільно з СБУ викрили схему російських спецслужб з вербування підлітків для вчинення диверсій. Юнаків віком від 13 до 18 років, яких росія втягнула в злочинну діяльність, затримано. Тепер їм загрожує покарання до 15 років позбавлення волі або довічне ув’язнення.

На Миколаївщині затримали двох підлітків 16 та 17 років, які, спокусившись на «легкий заробіток» в інтернеті, облили легкозаймистою рідиною і підпалили дві автівки військовослужбовців на Одещині. Замовник цих підпалів перебуває за кордоном. За рішенням суду хлопцям обрано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Ще одним прикладом є затримання чотирьох мешканців Дніпропетровщини віком від 17 до 21 року, які підпалили військовий мікроавтобус у Дніпрі. Вони також діяли за завданням спецслужб рф, спокусившись на грошову винагороду.

 Поради для батьків: 

– Інформуйте про небезпеку вербування та наслідки скоєння злочинів;

– Слідкуйте за онлайн-активністю у мережі та колом інтернет-знайомств;

– Контролюйте дотримання комендантської години;

– При отриманні інформації про вербування – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції https://ticket.cyberpolice.gov.ua

 Поради для підлітків: 

– Будьте обачними з незнайомцями в інтернеті, не діліться з ними особистою інформацією;

– Розповідайте дорослим про нові онлайн-знайомства;

– Уникайте відвідування інтернет-ресурсів із сумнівним вмістом;

– Передусім використовуйте офіційні ресурси для отримання та перевірки інформації;

– При отриманні пропозицій скоєння диверсій за гроші – повідомте поліцію за номером 102 або заповніть форму зворотного зв’язку на сайті кіберполіції.

 КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ  

Вказані злочини можуть бути кваліфіковані відповідно до низки статей Кримінального кодексу України, за які передбачені суворі покарання — до довічного позбавленні волі, зокрема, за статтями:

– ст. 111 (Державна зрада), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;

– ст. 113 (Диверсія, вчинена в умовах воєнного стану), карається позбавленням волі на строк п’ятнадцять років або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна;

– ч. 2 ст. 194 (Умисне знищення або пошкодження майна), карається до десяти років позбавлення волі;

та інші.

Нагадуємо, що згідно ч. 3 ст. 111 ККУ, громадяни України, які на виконання злочинного завдання іноземної держави не вчинили ніяких дій і добровільно повідомили органам державної влади України про свій зв’язок з ними та про отримане завдання, звільняються від кримінальної відповідальності.

Рятувальники Прикарпаття продовжують навчати дітей правил безпеки


Щодня до рятувальників у Клас безпеки приходять діти різного віку, як малеча, так і підлітки вивчають та нагадують важливі правила безпеки життєдіяльності.

Про правила безпеки під час літніх канікул сьогодні дізнались учасники літнього табору «Янголи поруч». Рятувальники розповіли дітям про безпеку дорожнього руху, про пожежну та мінну безпеку, також про безпеку в горах та на воді.

Працівники ДСНС розповіли та продемонстрували відвідувачам, наслідки недотримання пожежної безпеки під час користування електроприладами, та наслідки пожежі в лісі, а  також діти побачили  наслідки пожежі в кімнаті,  яку демонструє діорама «Квартира до і після  пожежі».

Діти у цікавій та доступній формі дізнались основні правила безпеки, які знадобляться їм в повсякденному житті, адже дотримання елементарних правил може врятувати життя.

“Код Нації” – Тестування на знання Конституції України!


Освітньою платформою Національного Фестивалю “Код Нації” оголошується проведення Тестування на знання Конституції України, яке присвячене 28-й річниці прийняття Конституції нашої Держави.

Усі охочі мають чудову можливість випробувати свою ерудицію та перевірити знання щодо фундаментальних принципів нашої Держави. Методичне забезпечення Тестування здійснюється Освітньої платформою Фестивалю (технічна складова) у співпраці з кандидатом юридичних наук, старшим викладачем кафедри конституційного права України Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого Мохончуком Б. С.

Зареєструватись на Тестування можна на сайті події: https://law.kod-natsii.com/ з 18.06 по 18.07, скласти тестування з 28.06 по 28.07, а отримати Сертифікат знавця Конституції України одразу після складання тестування!

Детальніше про умови участі та Регламент на сайті: https://law.kod-natsii.com/

В «Об’єднанні матерів і дружин» створили відеоролик, щоб привернути уваги суспільства до щоденної хвилини мовчання

Ми говоримо, що Герої не вмирають, тому маємо зробити все, аби ці слова були реальністю. «Об’єднання матерів і дружин Захисників України» ініціює інформаційну кампанію, щоб нагадати про важливість дотримання щоденної хвилини мовчання.

 

 

 

 

 

В області провдовжується реалізація проєкту «Турбота про родину Героя»


ВКоломийському районі продовжується реалізація соціального проекту «Турбота про родину Героя», ініційованого головою обласної державної адміністрації Світланою Онищук.

В рамках співпраці Городенківської і Печеніжинської громад, з ініціативи Коломийської райдержадміністрації, для родин військових Городенки було проведено екскурсії в ботанічний заказник загальнодержавного значення «Княждвірський», історико-краєзнавчий музей Олекси Довбуша, музей музичних інструментів родини Сметанюків в Печеніжині. Тут на різних музичних інструментах діти та власники музею спільно виконали пісню-хіт Євробачення 2022 «Стефанія».

Також учасники екскурсії в храмі Святого Архистратига Михаїла взяли участь в Богослужінні за Захисників і Захисниць нашої держави.

Найбільша увага зараз Донеччині та постачанню нашим силам усього, що необхідно – звернення Президента


Бажаю здоров’я, шановні українці, українки!

Коротко про цей день.

Перше – нарада з військовими. Зранку. Були Головком, начальник Генерального штабу, міністр оборони. Обговорили ситуацію на ключових напрямках. Найбільша увага зараз – Донеччині. І постачанню нашим силам усього, що необхідно. Обговорили також і кадрові питання у Збройних Силах України. Я ухвалив рішення замінити командувача Об’єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенанта Юрія Содоля на бригадного генерала Андрія Гнатова. Була сьогодні доповідь і щодо Покровська – наслідків ударів російських ракет. Десятки людей постраждали, і серед них – три дитини. Чотири людини загинули. Мої співчуття рідним та близьким. Обов’язково відповімо Росії на цей удар – відповімо абсолютно справедливо.

Друге – представив сьогодні нового керівника Управління державної охорони. Його завдання – зробити нову, сучасну структуру Управління. Дати новий формат роботи й нову якість. Абсолютно патріотичну.

Третє – відзначив державними нагородами України наших воїнів із Центру спецоперацій «А» Служби безпеки України. Героїчні хлопці! Реально кожним можемо пишатися. Подякував за силу й привітав із 30-літтям ЦСО «А» СБУ.

Четверте – маємо сьогодні кілька результатів у відносинах із партнерами. Ще одна країна – Малаві – приєдналася до комюніке Саміту миру. Більше представництво Африки у глобальних зусиллях заради миру – це більша сила тиску на Росію для припинення цієї злочинної агресії. І що більше буде країн і лідерів із нами, з Україною, то швидше ми повернемо повну силу Статуту ООН. Також хочу сьогодні подякувати Сполученим Штатам за нове рішення на підтримку наших людей.

Вчасне гуманітарне рішення – Америка виділяє фінансування на терміновий друк книжок для дітей в Україні. Три мільйони примірників – це, зокрема, підручники, які будуть надруковані на українських потужностях і до початку навчального року. У час, коли російський окупант буквально випалює все, зокрема українську культуру, українську інфраструктуру культури та освіти, важливо і в цьому відчувати плече партнерів. Дякую, Америко!

І п’яте – Євросоюз. Останні приготування зараз до завтрашньої надзвичайно вагомої, історичної події. Мають початися фактично вже перемовини між Україною та Євросоюзом щодо вступу. День, до якого Україна йшла протягом десятиліть. І ось зараз ми робимо це реальністю – Україну вже ніколи не збити зі шляху в об’єднану Європу, у наш спільний дім – усіх європейських націй. Дім, який має бути мирним! Дякую всім, хто допомагає!

Слава всім, хто б’ється заради України!

Слава Україні!