Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Month: Жовтень 2024

“Батьківське серце” – пам’ятні іменні кулони отримали дітки загиблих Героїв

Сьогодні у Надвірнянській РВА спілка “Бойове Братерство України” за підтримки начальника РВА Петра Хмельовського зібрала родини загиблих в російсько-українській війні.
Восьмеро діточок, які втратили найріднішу людину, отримали цього дня “Батьківське серце” – пам’ятні іменні кулони. Їх створили не дизайнери, а військові. Це серце, обрамлене терновим вінком з краплинкою крові, на звороті зазначено ім’я і прізвище загиблого Героя. Цей кулон не проста прикраса, а оберіг дитині, який передають бойові побратими від загиблого батька. (більше…)

Нарада щодо проведення командно-штабних навчань

Відповідно до Плану основних заходів цивільного захисту Івано-Франківської області на 2024 рік, затвердженого розпорядженням Івано-Франківської облдержадміністрації від 05.02.2024 №44, у листопаді передбачено проведення командо-штабних навчань з органами управління та силами цивільного захисту Надвірнянської районної ланки, її субланок з визначенням стану готовності до виконання завдань цивільного захисту, враховуючи дію на території нашої держави правового режиму воєнного стану при начальнику Надвірнянської РВА Петру Хмельовському відбулася нарада із представниками навчально-методичного центру ЦЗ та БЖД Івано-Франківської області, оперативно-чергових служб суб’єктів господарювання, установ організацій, посадовими особам органів з евакуації. (більше…)

20 сучасних апаратів ШВЛ отримало Прикарпаття за підтримки Мальтійської служби допомоги


 Вони будуть передані медичним закладам області, де проходять лікування наші воїни. Ще 100 апаратів шттучної вентиляції легень  розвезуть госпіталям та стабілізаційним пунктах по всій Україні.

Загальна  вартість апаратів, які передали  німецькі партнери, понад 96 млн грн .

Світлана Онищук  подякувала Мальтійській службі допомоги за результативну роботу, а німецьким партнерам –  за підтримку. Також слова вдячності  Івано-Франківській Архієпархії УГКЦ за постійну допомогу та молитовну підтримку.

 “Завдяки об’єднаним зусиллям вдається реалізувати чимало важливих для області проєктів, зокрема в медичній сфері”, – резюмувала керівниця області.

Івано-Франківщина знову серед областей, у яких видано найбільше доступних кредитів на придбання житла


Від початку року 7,5 тис. українських родин отримали кредитів на 12,7 млрд грн для придбання житла за програмою доступних кредитів «єОселя».

За минулий тиждень українці оформили 196 кредитів на 348 млн грн. Найбільше видано в Київській області – 59, місті Києві – 48, Одеській області – 13, Івано-Франківській та Львівській областях – по 8.

В Івано-Франківську надаються консультації центру рекрутингу української армії


Умісті працює центр рекрутингу української армії, куди можна звернутися за консультацією за адресою: ЦНАП, Івано-Франківськ, вулиця Незалежності, 9.

Центри рекрутингу – це проєкт Міністерства оборони, створений за підтримки органів місцевої влади і місцевого самоврядування для спрощення процесу добровільного приєднання до війська. Цивільні люди можуть звернутися туди з будь-якими питаннями, що стосуються рекрутингу до таких само цивільних рекрутерів/ок. А саме – підібрати військову посаду з огляду на цивільний досвід та освіту людини, знайти бажаний підрозділ та налагодити комунікацію з його представниками/цями. Також рекрутери/ки здійснюють постійний супровід до моменту приєднання до підрозділу.

У центри рекрутингу можна звернутись анонімно, за бажання не показуючи жодних документів. Також ці цивільні установи не уповноважені видавати повістки, їхня функція – інформаційно-консультативні послуги та супровід у приєднанні до військового підрозділу на бажану посаду.

Якщо центр рекрутингу знаходиться не у вашому місті, можливо також поспілкуватися з рекрутерами/ками по телефону:

+380990199343 (WhatsApp, Telegram та Viber) або написати на електронну пошту: rekrut_frankivsk@ukr.net.

30 виробників з Прикарпаття, які пропонують понад 2000 видів товару: програма «Національний кешбек» набирає обертів


Як повідомила голова обласної державної адміністрації – начальниця обласної військової адміністрації Світлана Онищук, на сьогодні в області до неї приєднався 81 продавець, а мережа налічує 731 торгову точку.

«Національний кешбек» реалізовується за ініціативи Президента України Володимира Зеленського в рамках національної економічної платформи «Зроблено в Україні».

Відповідно до програми за придбання вітчизняних товарів є можливість отримувати кошти на власний рахунок. Для цього потрібно придбати товари з позначками «Зроблено в Україні». Держава повертає 10% від суми покупки.

Отримані кошти можна буде використати на оплату медичних, комунальних послуг, транспорту, мобільного зв’язку, а також спрямувати на підтримку ЗСУ або придбання військових облігацій.

І не забувайте купувати товари українських виробників, адже так ми підтримуємо економіку країни та зміцнюємо її обороноздатність.

Реабілітація дітей до трьох років, які народилися передчасно або хворими, є безоплатною для сімей внутрішньо переміщених осіб


Передчасно народжені малюки або немовлята, які з’явилися на світ з певною фізіологічною патологією, потребують особливого медичного догляду і реабілітації. Її безоплатно надають у закладах країни, які мають договір із НСЗУ за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Таким чином Програма медичних гарантій забезпечує комплексною реабілітаційною допомогою всіх дітей, які її потребують, незалежно від місця їхнього народження та перебування.

Зі 128 дитячих лікарень, діагностичних та спеціалізованих центрів з реабілітації, які законтрактовані з НСЗУ, батьки зі статусом внутрішньо переміщених осіб можуть обрати будь-який медзаклад, незалежно від місця реєстрації чи проживання та пройти курс реабілітації.

Пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя» передбачено наступні безоплатні послуги:

  • первинний огляд та консультація спеціалістами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • постановка реабілітаційного діагнозу та/або визначення пріоритетів і функціональних цілей для дитини, батьків та родини;
  • формування індивідуального реабілітаційного плану та контроль за його виконанням;
  • лабораторні обстеження, зокрема розгорнутий клінічний аналіз крові, біохімічний аналіз крові (загальний білок, білірубін і його фракції, креатинін, сечовина), глюкоза в цільній крові або сироватці крові, С-реактивний білок, загальний аналіз сечі та ін.;
  • проведення інструментальних обстежень відповідно до галузевих стандартів у сфері охорони здоров’я;
  • послуги з реабілітації та/або послуги раннього втручання членами мультидисциплінарної реабілітаційної команди;
  • послуги з реабілітації курсами, незалежно від місця проживання дитини;
  • послуги раннього втручання сім’ям за місцем їх перебування та/або з використанням засобів телекомунікації;
  • оцінювання розвитку дитини за 5 сферами (велика моторика, дрібна моторика, інтелектуальна, мовленнєва та соціально-емоційна сфери);
  • проведення скринінгу на виявлення ознак розладів аутистичного спектра;
  • консультування лікарями інших спеціальностей;
  • направлення до інших медичних закладів (підрозділу лікарні) для надання спеціалізованої допомоги;
  • підбір та адаптація спеціального обладнання та засобів альтернативної комунікації для дитини;
  • оцінка стану дитини та можливості переходу на інший етап реабілітації з подальшою корекцією індивідуального реабілітаційного плану або індивідуального сімейного плану раннього втручання.

У рамках цього пакета батьки або доглядальники дітей також можуть безоплатно отримати послуги психологічного супроводу, навчання особливостям догляду та розвитку малюка.

Ознайомитися з повним обсягом послуг, які мають надаватися дітям відповідно до їхніх медичних потреб, можна на сайті НСЗУ у розділі Вимоги ПМГ 2024/ п.25 або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP

Як пройти курс реабілітації дитині до трьох років?

Батькам або доглядачам дитини необхідно:

  1. Отримати електронне направлення на реабілітацію від сімейного або лікуючого лікаря.
  2. Звернутись до будь-якого медичного закладу, що має договір на пакет «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».

Якщо дитину переводять з однієї лікарні до іншої (або в межах підрозділів одного медичного закладу), то в такому випадку направлення не потрібне.

Як знайти медзаклад, який надає послуги з реабілітації дітей?

  1. Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади, що мають договір з НСЗУ на реабілітацію дітей до трьох років.
  2. На сайті НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду «Укладені договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій». Оберіть зліва в полі фільтрів область, населений пункт та «Групу послуг» – 25 «Медична реабілітація немовлят, які народились передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя». Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/3eIPJvW1

Як поскаржитись на неправомірні дії?

Якщо під час звернення до закладу реабілітації родині внутрішньо переміщених осіб пропонують оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку батькам дитини потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: оберіть у меню зверху розділ «Громадянам», далі – «Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги». Або перейдіть за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує всім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024».

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування  або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну  реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації. 

Програма медичних гарантій включає зокрема  надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 закладів країни, що мають договір з НСЗУ на надання цієї послуги.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібно:

  1. Мати електронне направлення на отримання реабілітації – його видає сімейний лікар або лікуючий лікар (зокрема фізичної та реабілітаційної медицини).
  2. Звернутись з електронним направленням до медичного закладу – пацієнт може самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ та фахівців з реабілітації, враховуючи їх спеціалізації.

Внутрішньо переміщені особи як і інші громадяни, які потребують реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах, в межах пакету доступні такі безоплатні послуги:

  • Первинне, етапні та заключне реабілітаційні обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями мультидисциплінарної реабілітаційної команди
  • Встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального плану терапії
  • Визначення реабілітаційного прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту
  • Консультування лікарями інших спеціальностей
  • Надання допомоги нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної, комплексної реабілітації та інших напрямів реабілітації, протягом післягострого та довготривалого реабілітаційного періодів відповідно до індивідуального плану реабілітації
  • Психологічна допомога
  • Підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги
  • Навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду
  • Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо
  • Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини

Ознайомитися з повним обсягом реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можна  на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024/пункт 24 або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP .

Як знайти заклад, який надає послуги з реабілітації амбулаторно

Для проходження реабілітації можна обрати будь-який зручний для себе заклад, який має договір із НСЗУ на пакет “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Знайти заклад можна:

  • Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади мають договір з НСЗУ на амбулаторну реабілітацію дітей та дорослих.
  • На сайті  НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”. Обрати у полі фільтрів область, населений пункт та “Групу послуг” –  “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”. Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/keDoF37u

Куди і як поскаржитись на неправомірні дії 

Якщо під час звернення до закладу реабілітації у внутрішньо переміщеної особи вимагають оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: обрати в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  – “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейти за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Українців запрошують поділитися своєю історією стійкості


З25 жовтня в Україні стартував спецпроєкт «Щоденник стійкості». Його організатори запрошують українців розповісти про те, що допомагає їм відновлюватися та повертати мотивацію.

«Щоденник стійкості» є частиною комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською у партнерстві із «Суспільним мовленням» та «Українським радіо».

Всі охочі можуть поділитися своїм досвідом збереження ментального здоров’я, опублікувавши розповідь на платформі проєкту. Ці історії покликані допомогти тим, хто потребує підтримки, надихнути інших та зарядити їх позитивною мотивацією.

Для участі у проєкті достатньо завантажити свою історію на спеціальну сторінку на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я за посиланням. Простір поповнюватиметься історіями протягом місяця.

Інформацію щодо проєкту також можна поширити у соціальних мережах, щоб люди дізналися про цей онлайн-архів і мали змогу поділитися своїми емоціями та досвідом.