Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Day: Жовтень 29, 2024

Як внутрішньо переміщеним особам отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах

Реабілітація може знадобитися після перенесення операцій, внаслідок травмувань, тривалого лікування  або хвороб. З початку повномасштабного вторгнення кількість людей, які потребують комплексного відновлення, постійно зростає. Повернення хворих до повноцінного активного життя шляхом реабілітації є одним з важливих напрямів системи охорони здоров’я. Отримати безоплатну  реабілітаційну допомогу амбулаторно може кожен, незалежно від місця проживання та реєстрації. 

Програма медичних гарантій включає зокрема  надання безоплатної реабілітації за пакетом “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Внутрішньо переміщені особи можуть обрати будь-який з 470 закладів країни, що мають договір з НСЗУ на надання цієї послуги.

Щоб отримати реабілітаційну допомогу в амбулаторних умовах, потрібно:

  1. Мати електронне направлення на отримання реабілітації – його видає сімейний лікар або лікуючий лікар (зокрема фізичної та реабілітаційної медицини).
  2. Звернутись з електронним направленням до медичного закладу – пацієнт може самостійно обирати реабілітаційний заклад, відділення, підрозділ та фахівців з реабілітації, враховуючи їх спеціалізації.

Внутрішньо переміщені особи як і інші громадяни, які потребують реабілітаційної допомоги в амбулаторних умовах, в межах пакету доступні такі безоплатні послуги:

  • Первинне, етапні та заключне реабілітаційні обстеження лікарем фізичної та реабілітаційної медицини та фахівцями мультидисциплінарної реабілітаційної команди
  • Встановлення реабілітаційного діагнозу та складання індивідуального плану терапії
  • Визначення реабілітаційного прогнозу за результатами реабілітаційного обстеження для планування подальшого реабілітаційного маршруту
  • Консультування лікарями інших спеціальностей
  • Надання допомоги нейрореабілітації, ортопедичної, психологічної, кардіо-респіраторної, комплексної реабілітації та інших напрямів реабілітації, протягом післягострого та довготривалого реабілітаційного періодів відповідно до індивідуального плану реабілітації
  • Психологічна допомога
  • Підбір, налаштування та навчання користуванню допоміжними засобами реабілітації під час надання реабілітаційної допомоги
  • Навчання пацієнтів, членів родини або доглядачів особливостям догляду
  • Оформлення довідок, формування медичних висновків про тимчасову непрацездатність та направлень на медико-соціально-експертну комісію та/або лікарсько-консультативну комісію тощо
  • Дотримання принципів безбар’єрності та інклюзії при наданні медичної та/або реабілітаційної допомоги, у тому числі з використанням методів і засобів телемедицини

Ознайомитися з повним обсягом реабілітаційних послуг, які надаються амбулаторно, можна  на сайті НСЗУ в розділі Вимоги ПМГ 2024/пункт 24 або за посиланням: https://cutt.ly/ieIPVARP .

Як знайти заклад, який надає послуги з реабілітації амбулаторно

Для проходження реабілітації можна обрати будь-який зручний для себе заклад, який має договір із НСЗУ на пакет “Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах”. Знайти заклад можна:

  • Зателефонувати до контакт-центру НСЗУ 16-77, де підкажуть, які медичні заклади мають договір з НСЗУ на амбулаторну реабілітацію дітей та дорослих.
  • На сайті  НСЗУ за допомогою аналітичної панелі/дашборду “Електронна карта місць надання послуг за програмою медичних гарантій”. Обрати у полі фільтрів область, населений пункт та “Групу послуг” –  “Реабілітаційна допомога дорослим і дітям у амбулаторних умовах”. Карта покаже найближчі заклади з контактами. Перейти до дашборду можна за посиланням: https://cutt.ly/keDoF37u

Куди і як поскаржитись на неправомірні дії 

Якщо під час звернення до закладу реабілітації у внутрішньо переміщеної особи вимагають оплатити послуги, які покриває Програма медичних гарантій, чи зробити благодійний внесок  – це є порушенням прав пацієнта та умов договору НСЗУ з медичним закладом. У такому випадку потрібно подати звернення щодо порушення:

  • зателефонувавши до контакт-центру НСЗУ за номером 16-77
  • оформити через електронну форму на сайті НСЗУ: обрати в меню зверху розділ “Громадянам”, далі  – “Зворотній зв’язок. Тут можете залишати свої запитання, зауваження, пропозиції, заяви та скарги”. Або перейти за посиланням: https://cutt.ly/5eb9XKbN

Програма медичних гарантій забезпечує усім українцям однаковий безоплатний перелік та доступ до медичних послуг, незалежно від наявності статусу внутрішньо переміщеної особи. Більше про безоплатні медичні послуги, які можна отримати за Програмою медичних гарантій, в електронному посібнику «Гід по Програмі медичних гарантій для пацієнта 2024». Завантажити посібник можна за посиланням.

Українців запрошують поділитися своєю історією стійкості


З25 жовтня в Україні стартував спецпроєкт «Щоденник стійкості». Його організатори запрошують українців розповісти про те, що допомагає їм відновлюватися та повертати мотивацію.

«Щоденник стійкості» є частиною комунікаційної кампанії Всеукраїнської програми ментального здоров’я, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською у партнерстві із «Суспільним мовленням» та «Українським радіо».

Всі охочі можуть поділитися своїм досвідом збереження ментального здоров’я, опублікувавши розповідь на платформі проєкту. Ці історії покликані допомогти тим, хто потребує підтримки, надихнути інших та зарядити їх позитивною мотивацією.

Для участі у проєкті достатньо завантажити свою історію на спеціальну сторінку на платформі Всеукраїнської програми ментального здоров’я за посиланням. Простір поповнюватиметься історіями протягом місяця.

Інформацію щодо проєкту також можна поширити у соціальних мережах, щоб люди дізналися про цей онлайн-архів і мали змогу поділитися своїми емоціями та досвідом.

«Як отримувати кешбек?», «Як створити картку Національного кешбеку?» та інші схожі питання сиплються нам після вчорашнього релізу


Ами з радістю розповідаємо:

Перш за все, варто зауважити, що кешбек 10% нараховується за двох умов:

  • Ви придбали ?? товар, який є учасником програми «Національний кешбек» (не плутайте товари зі стікерами «Зроблено в Україні». Перевірити товар можна за допомогою сканера в Дії);
  • Ви придбали товар в торговій точці-учаснику програми «Національний кешбек», касові апарати в якій правильно налаштовані для передачі транзакцій (перевірити мережу можна за посиланням: https://madeinukraine.gov.ua/perelik-prodavtsiv).

 Також вам потрібно оформити собі картку «Національного кешбеку», на яку зараховуватимуться кошти. Як це зробити:

  • Підключіть картки до програми «Національний кешбек»:

Це можна зробити через сайт чи застосунок банку або у відділенні. Визначте картки (це може бути картка не одного банку), з яких будуть здійснюватись оплати за товари, і дайте дозвіл на передачу даних про платіжні операції з цих карток при купівлі українських товарів у магазинах, що долучились до програми.

  •  Оновіть застосунок Дія, оберіть сервіс Національний кешбек і доєднайте картку, на яку ви хочете, аби здійснювалися виплати кешбеку за програмою «Національний кешбек».

Немає різниці з картки якого банку, підключеної до програми, ви оплачуєте товари. Зі всіх покупок, здійснених цими картками, кешбек надходитиме на ту картку, яку ви обрали в Дії.

Це все. Купуйте українські товари та отримуйте кешбек 10%.

*Усі в плюсі, коли купуєш українське

План перемоги, оборонна підтримка та підготовка до зими: результати четвертого саміту Україна – Північна Європа


Країни Північної Європи надають оборонну підтримку Україні, зокрема у виробництві зброї, допомагають у підготовці до зими, будівництві укриттів і підтримують План перемоги. Про це Президент Володимир Зеленський заявив за підсумками четвертого саміту Україна – Північна Європа.

Глава держави подякував Ісландії та Прем’єр-міністру країни Б’ярні Бенедіктссону за організацію саміту й відданість міжнародному праву.

Він також відзначив лідерство Данії в інвестуванні у виробництво зброї в Україні.

«Ваша рішучість створила особливу модель інвестування в наше оборонне виробництво, якою ми ділимося з іншими партнерами. І сьогодні всі партнери підтвердили свою готовність слідувати данській моделі», – сказав Володимир Зеленський.

Президент подякував Фінляндії за нещодавній оборонний пакет, участь у коаліції укриттів та організацію конференції на основі пункту Формули миру щодо захисту довкілля.

Глава держави відзначив допомогу з боку Швеції українському енергосектору перед початком опалювального періоду, Норвегії – за посилення ППО, допомогу в морському компоненті, за довгострокову фінансову підтримку України та готовність посилити енергетику.

«Сьогодні ми домовилися про підтримку північними країнами Плану перемоги, який я представив ключовим партнерам. Цей План може підштовхнути Росію до миру, якщо він буде реалізований», – зазначив Президент.

Учасники саміту обговорили додаткові потреби у протиповітряній обороні та запропонували шляхи посилення повітряного щита України системами Patriot.

Окремо Володимир Зеленський наголосив на тому, що важливо дати Україні запрошення в НАТО.

Прем’єр-міністр Ісландії Б’ярні Бенедіктссон акцентував на важливості збільшення фінансування енергосектору та оборонної підтримки України.

«Сьогодні ми говорили з Президентом Зеленським про нагальні потреби українців. Ми розглядаємо можливість максимального врахування цих потреб», – сказав він.

Прем’єр-міністр Швеції Ульф Крістерссон зазначив, що його країна долучилася до ініціативи Данії щодо сприяння розробці та виготовленню артилерійських снарядів в Україні на суму понад 20 млн євро, а також допоможе у підготовці до зими. Крім того, Швеція планує приєднатися до програми постачання ракет для ППО, F16, обладнання для розмінування.

Прем’єр-міністр Фінляндії Петтері Орпо зазначив, що його країна готує черговий пакет підтримки, зокрема для будівництва укриттів. Прем’єр-міністерка Данії Метте Фредеріксен заявила, що країни – учасниці саміту намагаються якомога більше підтримувати оборонну промисловість України.

Прем’єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стере оголосив про надання нового пакета допомоги Україні в розмірі 500 млн євро, із яких 350 – саме військова підтримка.