21 лютого – Міжнародний день рідної мови
Історія свята, на жаль, має трагічний початок. День 21 лютого 1952 року і сьогодні нагадує світовій спільноті про сумні події в Бангладеш, коли влада придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання у країні бенгальської мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову.
За весь час свого існування українська мова теж зазнавала злети і падіння. 134 офіційні заборони за 400 років! Та жодному законові, циркулярові, указові чи анафемі не вдалося ні обмежити, ні знищити її – генетичний код української нації. Українська мова не лише вистояла, а й зберегла право називатися однією з наймилозвучніших у світі, найстаріших у Європі, стала другою слов'янською за кількістю мовців, і входить до третього десятка найпоширеніших мов світу.
Створена працівниками відділу загального читального залу обласної універсальної наукової бібліотеки ім. І. Франка книжково-ілюстративна виставка-калейдоскоп «До рідної мови доторкнемося серцем» розкриває всю велич й могутню силу рідної мови. Серед представлених на книжково-ілюстративній виставці-колажі «Чари мови серцем відчуваю» видань, зацікавлений читач знайде книги І. Іртиш, М. Іртиш «Історія виникнення і розвитку української мови в Україні», Н. Бабич «Історія української літературної мови», Грищук «Студії з українського мовознавства», В. Козирський, О. Маловічко «Мовно-етнічна передісторія», В. Кононенко «Мова у контексті культури» та «Українська мова: традиції та сучасність», Ю. Шевельов «Мовознавство», енциклопедичні видання: «Українська мова», «Великий тлумачний словник української мови», «Словник іншомовних слів», «Універсальний словник української мови», «Український орфографічний словник», «Універсальний словник української мови», «Український орфографічний словник» та багато інших.
0 Коментарі