Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

250 років промислового видобутку нафти!

Сьогодні відбулися урочистості з нагоди 250 – річчя з початку промислового видобутку нафти на Прикарпатті. Голова Надвірнянської РДА Володимир Пасько привітав працівників НГВУ “Надвірнанафтогаз” ПАТ “Укрнафта”. Нафтогазова галузь України є однією з найдавніших у світі і колись займала перші місця за обсягами видобутку.
Урочистості розпочались виконанням духовного гімну України “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”.
«Важко уявити повноцінне функціонування всіх сфер економіки нашої країни без використання нафти. Висловлюю слова вдячності всім працівникам та керівництву підприємства, які завдяки самовідданій праці, високому професіоналізму, компетентності і відповідальному ставленню до справи, крок за кроком створювали нафтову галузь забезпечуючи зростання економіки України в минулому та сьогодні», – зазначив очільник району.

Гості мали змогу оглянути експозиції музею нафтопромислів Галичини тут представлено документи, що стосуються видобутку нафти на Прикарпатті у 18-19 століттях, макети, колекцію гасових ламп. Основні експонати, серед яких нафтові об’єкти та обладнання в натуральну величину, встановлені для огляду відвідувачів під відкритим небом.
Родзинкою свята стало театралізоване дійство, де працівники підприємства відтворили давні процеси видобутку нафти у копанках, розпочатими на Прикарпатті 250 років тому.

Також відбулося нагородження почесними грамотами та подяками працівників, ветеранів та керівництва НГВУ “Надвірнанафтогаз” ПАТ “Укрнафта”.

Зі сцени лунали музичні вітання у виконанні солістів та художніх колективів. Всім присутнім була представлена фотовиставка «Портрет нафтовика Надвірнянщини».

Зазначимо, що перші вуглеводні на промисловому рівні почали видобувати на території нашої країни 250 років тому! Від початку вітчизняні надра прославилися величезними запасами нафти. Оскільки “чорне золото” розташовувалося у пластах на глибині всього кілька десятків метрів, його отримували через нафтові копанки.

Такий спосіб видобутку використовувався не одну сотню років: про “скельну олію”, як у давнину називали нафту, було відомо ще з ХІІІ століття. З 1771 року – або чверть тисячоліття тому – почалася промислова розробка нафти на промислі Слобода-Рунгурська (Івано-Франківська область). Півсторіччя потому, у 1820 році, видобуток нафти розпочався у районі м. Борислав. Це був найбільший нафтопромисел у Європі на стику ХІХ-ХХ століть.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *