28-ГО ЛИПНЯ – ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ БОРОТЬБИ ІЗ ЗАХВОРЮВАННЯМ НА ГЕПАТИТ
У 2010 році на сесії Всесвітньої асамблеї охорони здоров'я було прийнято резолюцію щодо офіційного проведення Всесвітнього дня боротьби з гепатитом щорічно 28 липня. Цього року Україна вчетверте відзначає Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами. В цей день відбудуться інформаційно – профілактичні заходи, під час яких буде проводитись безкоштовне експрес – тестування на гепатит С, кожний бажаючий зможе отримати практичні рекомендації з профілактики, діагностики і лікування вірусних гепатитів і дізнатися про ризики інфікування гепатитами.
Вірусні гепатити є однією з найбільш актуальних медичних і соціальних проблем у світі. Гепатити займають 8 місце серед основних причин смерті в світі. Серед інфекційних хвороб людини вірусні гепатити посідають 3 сходинку, поступаючись лише гострим респіраторним вірусним інфекціям та інфекціям шлунково-кишкового тракту.
Гепатит – це запалення печінки, в основному, вірусної етіології. Існує 5 основних типів вірусів гепатиту (A, B, C, D та E). Причиною гепатиту А та Е, звичайно, є вживання в їжу забруднених харчових продуктів або води. Захворюваність на ці форми гепатитів має сезонні коливання – осінньо-зимову сезоність(зараження проходить у серпні-вересні, підйом захворюваності у жовтні-листопаді і утримується до грудня, потім рівень захворюваності знижується).
Гепатит B, C та D, як правило, виникає внаслідок парентерального контакту з інфікованими рідинами організму людини. Найбільш поширеними шляхами передачі вірусів типу B, C та D є переливання крові та її продуктів, що містять збудник, інвазивні медичні процедури з використанням забрудненого медичного обладнання. Стосовно гепатиту В – це ще й передача від матері до дитини під час пологів, а також при сексуальних контактах. З кожним роком захворюваність гепатитом С в різних країнах світу зростає. Експерти вважають, що цей ріст повя'язаний з поширенням наркоманії. 38-40% молодих людей, які захворіли гепатитом С, інфікуються при внутрішньовенному введенні наркотичних засобів. При цьому більшість людей не знають про те, що вони інфіковані: у 80% випадків хвороба розвивається безсимтомно і переходить в хронічну стадію, яка закінчується цирозом або раком печінки. За статистичними даними ВООЗ, 57% випадків цирозу печінки і 78% випадків раку печінки зумовлено вірусами гепатиту В або С.
Важливою складовою протидії вірусним гепатитам є вчасна діагностика та якісне лікування. А це може бути забезпечене за умови проведення скринінгів, формування реєстрів хворих.
0 Коментарі