Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

28 квітня -Всесвітній день охорони праці


 
Девіз 2012 року –
 
«Сприяння охороні праці у«зеленій» економіці»


 
Девіз 2012 року –
 
«Сприяння охороні праці у«зеленій» економіці»

ЗВЕРНЕННЯ
Організаційного комітету з підготовки та проведення у 2012 році
заходів з нагоди Дня охорони праці в Україні
у рамках Всесвітнього дня охорони праці
до центральних і місцевих органів виконавчої влади, об’єднань роботодавців,
профспілок, засобів масової інформації, керівників і працівників
підприємств, установ, організацій Івано-Франківської області

 
ШАНОВНІ КОЛЕГИ!
 
Щорічно, починаючи з 2002 року, майже 100 країн світу за ініціативою Міжнародної конфедерації вільних профспілок трудящих, яку підтримала Міжнародна організація праці (МОП), відзначають Всесвітній день охорони праці.
Указом Президента Україні від 18 серпня 2006 року № 685/2006 день об’єднання людей навколо проблеми збереження життя і здоров’я працівників офіційно визнаний і в Україні – 28 квітня, наша держава разом з усім світом відзначатиме Всесвітній День охорони праці.
За даними ДержгірпромнаглядуУкраїни у 2011 році загальна кількість нещасних випадків, пов’язаних із виробництвом,порівняно з минулим роком зменшилась на 9%, або на 1041 випадок (на підприємствах України у 2011 році травмовано 10657 осіб, у 2010 році – 11698 осіб), акількість нещасних випадків із смертельним наслідком, пов’язаних із виробництвом,порівняно з минулим роком збільшилась на 41 нещасний випадок, або на 6% (на підприємствах України у 2011 році смертельно травмовано 685 осіб, у 2010 – 644 особи).Такий стан справ потребує посилення уваги до охорони праці державних органів, об’єднань роботодавців, громадського контролю професійних спілок.
В Івано-Франківській області за 2011 рік спостерігається збільшення загального травматизму: травмовано 104 особи проти 100 осіб в 2010 році, в тому числі із смертельним наслідком 18 проти 10 осіб проти 2010 року.
Відповідно до рекомендацій МОП у 2012 році Всесвітній день охорони праці проводиться під девізом: «Сприяння охороні праці у «зеленій» економіці».
Концепція «зеленої» економіки пропонує уряду, роботодавцям та громадянам перейти до розробки збалансованих шляхів розвитку, що включають сприяння інвестиціям у природний капітал (збільшення частки заповідних територій, посилення захисту лісів тощо), вирішення проблем енергетики та забезпечення екологічно чистими продуктами харчування, приділення уваги питанням використання земель та планування землекористування, оптимального розподілу обмежених ресурсів та поліпшення управління ними.
Значення охорони праці у «зеленій» економці – сприяння ефективності виробництва через забезпечення безпеки та культури праці, зниження рівня виробничого травматизму і професійних захворювань на виробництвах, що гармонійно поєднують економічні потреби суспільства з потребою постійного відновлення і збереження довкілля.
Закликаємо всіх роботодавців проаналізувати та переглянути організацію діяльності своїх підприємств та організацій стосовно втілення принципів «зеленої економіки» та вжити заходів з підвищення рівня безпеки та поліпшення умов праці працівників, у тому числі і на малих підприємствах, що дасть можливість забезпечити гідне життя не тільки нам, але і нашим нащадкам.
У рамках підготовки до Дня охорони праці Організаційним комітетом схвалено План заходів, яким передбачено проведення на національному, галузевих та регіональних рівнях комплексу всеукраїнських акцій. Ці заходи спрямовано на привернення уваги громадськості до масштабів проблем на виробництві, а також до того, яким чином створення і просування культури охорони праці може сприяти зниженню рівня щорічної смертності та травматизму.
Організаційний комітет звертаєтьсядо всіх працівників та керівників підприємств, установ, організацій різних форм власності, місцевих органів виконавчої влади, об'єднань підприємців і роботодавців, профспілкових організацій усіх рівнів із проханням активно долучитися до цієї роботи та гідно відзначити у квітні 2012 року День охорони праці на кожному підприємстві, у кожній установі, організації.
Оргкомітет пропонує напередодні та протягом квітня-травня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, винайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.
Оргкомітет, до складу якого увійшли представники управління Держгірпромнагляду, Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, профспілок та роботодавців висловлює впевненість, що акції та конкретна робота з відзначення Дня охорони праці істотно змінять ставлення роботодавців і працівників до вирішення проблем охорони праці в усіх галузях економіки.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *