Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

70 років управлінню праці та соціального захисту населення

  Сьогодні, 16 жовтня 2014 року, виповнюється 70 років управлінню праці та соціального захисту населення Надвірнянської райдержадміністрації. З нагоди свята в залі засідань райдержадміністрації відбулись урочистості. Привітали працівників – перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Крицький, голова обкому профспілки працівників державних установ Ніна Гушпіт, заступник голови районної ради Іван Степник, міський голова Зіновій Андрійович,голова районного комітету профспілки  Богдан Вінтоняк.
   Начальник управління соціального захисту населення Іван Гурмак зачитав коротку довідку про історію створення та діяльність управління впродовж 70 років. Побажав всім міцного здоров’я, сімейного благополуччя і здійснення мрій.
«Згідно Конституції України наша держава є демократична, соціальна і правова. Соціальна функція – це піклуватися про незахищені верстви населення – є обов’язком нашої держави.  Управління соціального захисту населення за свою історію створення виросло від 4 чоловік до 62. Це говорить про те, що  держава піклується про своїх громадян. Відносьтеся до людей, з якими Ви працюєте, так – як би Ви хотіли, щоб відносилися до Вас», – зазначив перший заступник голови районної державної адміністрації Андрій Крицький.
 
  Ветеранів, які віддали багато років роботи в соціальній сфері, нагородили спільними грамотами районної державної адміністрації та районної ради. Серед нагороджених:
Ганна Іванівна Дем’янчук ;
Любомир Васильович Бойчук ;
Іван Адамович Милимука;
Михайло Васильович Дзембак;
Роман Миколайович Гурмак;
Стефанія Михайлівна Мокряк;
Катерина Юріївна Мишкевич;
Наталія Василівна Порхуновська;
Ірина Василівна Гандзюк;
Галина Іванівна Поночовна;
Ольга Миколаївна Павлюк;
Ольга Іванівна Микитюк;
Ганна Іванівна Букатюк;
Євгенія Михайлівна Козубаль;
Галина Юріївна Угринюк.
        
Історія створення і діяльності управління соціального захисту населення:
   16 жовтня 1944 року рішенням Надвірнянським районним виконавчим комітетом створено відділ соціального забезпечення в складі 4 чоловік.
       В післявоєнні, сорокові роки, працівники соціального захисту займалися призначенням державних допомог сім’ям військовослужбовців, які призивалися в діючу армію та направлялися на фронт. Відповідно до постанови РНК СРСР від 16.07.1940 року № 1269 призначалися державні пенсії інвалідами війни по інвалідності, сім’ям загиблих військовослужбовців  – по втраті годувальника, робітникам та службовцям – пенсії по віку.
    Вже в п'ятдесяті роки, в звязку з прийняттям постанови Ради Міністрів СРСР від 22.08.1956р. № 1173 були затверджені списки виробництв і професій на роботах з важкими умовами праці, що стало можливим призначати державні пенсії на пільгових умовах по Списку 1та Списку 2.  
В шістдесяті роки (1964р.) було встановлено державне пенсійне забезпечення для осіб з числа членів колгоспів, колгоспних спеціалістів, які мали вищу або середню спеціальну освіту і працювали за спеціальністю в усіх ланках колгоспного виробництва, головних бухгалтерів, механізаторів колгоспів.
Відділ соціального забезпечення в жовтні 1993 року було переіменовано у відділ соціального захисту райдержадміністрації. Відповідно до прийнятого в грудні 1993 року Закону України «Про державну службу» працівники відділу стали державними службовцями. Відповідно до наказу від 13.07.1995 року відділ соціального захисту реформовано в управління соціального захисту населення райдержадміністрації.
      Сьогодні в управлінні соціального захисту населення працює 61 працівник, в тому числі 59 державних службовців.  В склад Управління входить 9 відділів та 2 сектори.
Відповідно до покладених завдань управління займається призначенням та виплатою всіх видів державних соціальних допомог, житлових субсидій та пільг; встановленням статусу та соціальним обслуговуванням інвалідів, ветеранів війни та праці; проводить нагляд за правильністю призначення та виплати пенсій, призначених управлінням Пенсійного фонду України в Надвірнянському районі, забезпеченням реалізації державної соціальної політики у сфері соціально-трудових відносин, оплати і належних умов праці працівників установ, підприємств, організацій всіх форм власності району.
           Тож вітаємо всіх працівників управління праці та соціального захисту населення з ювілеєм! Хай духовна благодать торкнеться кожного з вас, надихнувши на творення Добра, примноження Любові та Милосердя. Бажаємо всім міцного здоров’я, родинного благополуччя, щирості почуттів, здійснення мрій і бажань, наснаги в роботі.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *