Про підсумки роботи та новації в законодавстві в Надвірнянській ОДПІ
Нещодавно відбулась прес-конференція начальника Надвірнянської ОДПІ Василя Гнатюка за участі місцевих ЗМІ з питань наповнення дохідної частини державного, місцевих бюджетів та змін у податковому законодавстві.
Нещодавно відбулась прес-конференція начальника Надвірнянської ОДПІ Василя Гнатюка за участі місцевих ЗМІ з питань наповнення дохідної частини державного, місцевих бюджетів та змін у податковому законодавстві.
На початку зустрічі начальник інспекції ознайомив із підсумками роботи в напрямку забезпечення надходжень до бюджету. За його словами, на даний час робота інспекції направлена на стабільне та ритмічне наповнення бюджетів усіх рівнів. Так за сім місяців забезпечено надходжень добюджетів усіх рівнів 266,5млн.грн, що на 42,3 млн.грн. перевищує надходження минулого року. До державного бюджету забезпечено надходження в сумі 175,2 млн.грн., що перевищує минулорічні надходження на 12,8 млн.грн. Найбільший ріст платежів до бюджету відбувся за рахунок сплати податку на доходи фізичних осіб-20 млн.грн., що на 5,8 млн.грн. більше як торік, податку на додану вартість-12,7 млн.грн., ріст до минулого року-5 млн.грн., військового збору – 6,6 млн.грн. або додатково до 2015 року 1 млн.грн.
Єдиного внеску на загальнообов»язкове державне соціальне страхування забезпечено в сумі 92,8 млн.грн.
Левову частину податків представники бізнесу спрямували до місцевих бюджетів – більше 91млн. грн., що на 30 млн. грн.більше, ніж торік. Традиційно дохідну частину бюджетів громад формує податок на доходи фізичних осіб- надійшло майже 60 млн. грн., рівень аналогічного періоду минулого року перевищено на 17,5 млн. грн. Фактичні причини зростання – запровадження у 2016 році єдиної ставки – 18 відсотків замість колишніх 15 і 20 відсотків, а також заходи фіскальної служби з детінізації зарплат і легалізації найманої праці. Протягом січня –липня 2016 року запрошено 53суб»єктівгосподарювання, за результатами вжитих заходів укладено 61трудову угоду,легалізовано заробітної плати на суму 107,4 тис.грн, до бюджету надійшло 19,3 тис.грнподатку на доходи фізичних осіб та23,6тис.грн.єдиного соціального внеску.
З початку року зросли надходження й від плати за землю – вони становлять більше 10млн.грн., щоперевищує на 4 мільйони – минулорічні надходження.
Суб'єкти малого і середнього підприємництва спрямували майже 6млн.грн.єдиного податку, а це на 1,9мла.більше, ніж за січень-липень минулого року.
Майже 9млн.грн. сплачено до місцевих скарбниць акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів. Це більше за рівень минулого року на 3,7 млн.грн.
Василь Гнатюк повідомив, що вступили в дію нові правила Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, затвердженого постановою Кабміну від 13.07.2016р. №440.Незалежно від активності неприбуткових організацій найближчим часом їх засновники чи керівники зобов’язані надати до Надвірнянської ОДПІ установчі документи разом із заявою, щоб підтвердити свій статус неприбутковості. Неприбуткові підприємства, установи та організації, які не привели свої установчі документи у відповідність із нормами ПКУ, після 1 січня 2017 року виключаються контролюючим органом з Реєстру неприбуткових установ та організацій.
Наостанок представники ЗМІ отримали відповіді на поставлені ними запитання.
0 Коментарі