Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

В райдержадміністрації відбулась заключна конференція в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін».

  
24 листопада в райдержадміністрації відбулась заключна конференція в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін».  Привітали присутніх голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак.

  
24 листопада в райдержадміністрації відбулась заключна конференція в рамках проекту «Стратегія об’єднаних змін».  Привітали присутніх голова райдержадміністрації Олександр Кеніз та голова районної ради Іван Гурмак.
 «Децентралізація – це насамперед, передача значних повноважень та бюджетів від державних органів органам місцевого самоврядування. Цей процес має на меті надати якомога більше повноважень тим органам, які знаходяться ближче до людей і де такі повноваження можна реалізовувати найуспішніше. Головну роль тут відіграє бажання і спроможність громади користуватися наданими їй можливостями» – наголосив голова РДА.
Зокрема, Олександр Кеніз наголосив – об’єднані громади держава фінансово підтримуватиме, надаючи субвенції на формування інфраструктури, згідно із планом соціально-економічного розвитку. Ради, які будуть обрані в консолідованих громадах, отримають нові повноваження та відповідні ресурси». 
На зустрічі було представлено стратегічні плани потенційних об’єднаних територіальних громад. Проект полягає в тому, щоб визначити перспективи розвитку потенційних об’єднаних громад (Делятинської, Надвірнянської та Ланчинської), розповідає Іван Маруняк, координатор Представництва Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області.
Для території Надвірнянського району організатори сформували план  економічної спроможності (Стратегічний план) та інструменти управління громадою (Статут), останній є активом об’єднаних громад та експертним середовищем цих громад. Передані стратегічні плани на Надвірнянщині можуть реалізовувати або у форматі співробітництва, або вже працювати за цим планом після об’єднання.
«Є велика кількість проблем, яку вирішити поодинці не можна, тому потрібно робити кроки на зустріч одне одному. Ми не намагалися скерувати громади. Першим кроком було їх почути”, розповідає Вадим Жигадло, програмний директор ГО «Подільська агенція регіонального розвитку».
 Підтримка проекту «Стратегія об’єднаних змін (Формування стратегічного плану об’єднання громад як інструмент сталого розвитку об’єднаних громад в умовах децентралізації)» громадської організації «Подільська агенція регіонального розвитку» (м. Вінниця) в партнерстві з Представництвом Громадянської мережі ОПОРА у Івано-Франківській області здійснюється в рамках програми ЄС «Підтримка реформи місцевого самоврядування в Україні», що реалізується Інститутом громадянського суспільства в партнерстві з Фондом Східна Європа і фінансується Європейським Союзом.
В рамках заходу того ж дня була організована поїздка в Старобогородчанську  об’єднану громаду, яка була одна з перших створена на Прикарпатті. Делегації показали та розповіли як діє комунальна та фінансова сфера, наголосили на усіх перевагах створення об`єднаних громад.
Сільські та селищні голови мали можливість отримати відповіді на питання, зокрема щодо фінансового забезпечення, медичного обслуговування, функціонування мережі закладів освіти та культури після утворення територіальних громад.
  
  
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *