Фонд соціального страхування інформує про дії потерпілого при настанні з ним нещасного випадку на виробництві та дії працівників, які стали свідками нещасного випадку
1. Негайно зупинити роботу всіх механізмів в зоні нещасного випадку, вимкнути електричний струм.
2. Надати першу допомогу потерпілому на місці події своїми силами та у випадку необхідності викликати працівника медпункту або швидку медичну допомогу по тел. 103.
3. Сповістити про нещасний випадок свого безпосереднього керівника та обов’язково додержуватись отриманих від нього інструкцій.
1. Негайно зупинити роботу всіх механізмів в зоні нещасного випадку, вимкнути електричний струм.
2. Надати першу допомогу потерпілому на місці події своїми силами та у випадку необхідності викликати працівника медпункту або швидку медичну допомогу по тел. 103.
3. Сповістити про нещасний випадок свого безпосереднього керівника та обов’язково додержуватись отриманих від нього інструкцій.
4. Залишатись на місці до прибуття працівників медпункту (якщо вони були викликані), працівників швидкої медичної допомоги та представника Роботодавця.
5. Прийняти всі заходи щодо збереження обставин на місці події та якщо нещасний випадок стався поза територією підприємства, щодо присутності свідків нещасного випадку (у разі неможливості – записати їх паспортні дані, місце роботи, контактні телефони; номера автомашин та ін.)
6. У разі госпіталізації потерпілого при нещасному випадку дізнатись в яку лікарню направлено потерпілого, і яка бригада швидкої допомоги його госпіталізувала.
7. Надати найбільш повну інформацію про нещасний випадок та обставини, за яких він стався, представнику Роботодавця, який прибуде на місце події.
8. Скласти детальну пояснювальну записку на ім’я свого керівника з описом обставин нещасного випадку, часу та місця події. На вимогу співробітника Роботодавця, який прибув на місце події надати йому копію пояснювальної записки.
Правила поведінки керівника структурного підрозділу, в якому стався нещасний випадок.
1. Отримавши повідомлення про нещасний випадок, негайно повідомити керівництво підприємства. Керівника підрозділу, у якому стався нещасний випадок не включають до складу комісії з розслідування нещасного випадку.
2. Негайно відбути на місце події.
3. На місці події детально розібратись у тому, що трапилось, у разі прибуття на місце події представників компетентних служб бути присутнім при госпіталізації чи наданні допомоги потерпілому, складанні протоколу, та діяти від імені роботодавця перед будь-якими третіми особами до прибуття Голови комісії з розслідування нещасного випадку.
4. Прийняти усі заходи до встановлення свідків нещасного випадку (якщо нещасний випадок трапився не на території підприємства – зафіксувати паспортні дані свідків, номери автомашин, їх контактні телефони) та по можливості, забезпечити до прибуття інших членів Комісії недоторканність місця події.
5. Підготувати доповідну записку для Голови комісії з розслідування з аналізом обставин події, дій співробітників (співробітника) підприємства, які призвели до нещасного випадку, плану дій з метою виправлення наслідків нещасного випадку.
6. Здійснювати усі інші необхідні дії з метою розслідування нещасного випадку та ліквідації його наслідків.
Правила поведінки роботодавця.
Роботодавець, одержавши повідомлення про нещасний випадок зобов'язаний:
1) протягом однієї години передати з використанням засобів зв'язку та протягом доби на паперовому носії повідомлення про нещасний випадок:
· Фондові за місцезнаходженням підприємства, на якому стався нещасний випадок;
· керівникові первинної організації профспілки незалежно від членства потерпілого в профспілці (у разі наявності на підприємстві кількох профспілок – керівникові профспілки, членом якої є потерпілий, а у разі відсутності профспілки – уповноваженій найманими працівниками особі з питань охорони праці);
· керівникові підприємства, де працює потерпілий, якщо потерпілий є працівником іншого підприємства;
· органові державного пожежного нагляду за місцезнаходженням підприємства у разі настання нещасного випадку внаслідок пожежі; закладові державної санітарно-епідеміологічної служби, який здійснює санітарно-епідеміологічний нагляд за підприємством (у разі виявлення гострого професійного захворювання (отруєння);
2) протягом доби утворити комісію у складі не менш як три особи та організувати проведення розслідування.
Роботодавець зобов'язаний створити належні умови для роботи комісії (забезпечити приміщенням, засобами зв'язку, оргтехнікою, автотранспортом, канцелярським приладдям), компенсувати витрати, пов'язані з її діяльністю, а також залучених до роботи експертів, інших спеціалістів та сприяти роботі комісії з метою своєчасного і об'єктивного проведення розслідування нещасного випадку.
Правила та порядок роботи Комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві
1. Правила, порядок роботи та обов'язки Комісії з розслідування нещасного випадку на виробництві встановлюються та регламентуються Порядком проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1232 від 30.11.2011р.
2. За чітке та точне дотримання правил, викладених у Порядку проведення розслідування та ведення обліку нещасних випадків, професійних захворювань і аварій на виробництві затвердженого постановою Кабінету Міністрів України №1232 від 30.11.2011р.Голова та члени Комісії несуть персональну відповідальність.
страховий експерт з охорони праці
відділення виконавчої дирекції Фонду соціального
страхування від нещасних випадків на виробництві
та професійних захворювань України
в Надвірнянському районі А.Курищук
0 Коментарі