Зміни в пенсійній системі України вже стали реальністю
Управління Пенсійного Фонду в районі до проведення масового перерахунку пенсій фінансово, технічно і організаційно було готове. Тому після ухвалення Закону України від 3 жовтня 2017 року № 2148 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій”оперативно було проведено тестування програмного забезпечення з урахуванням змін, які зазнав законопроект, зокрема підвищення мінімального розміру пенсій не до 1373 грн., як планувалося раніше, а до 1452 грн., а після підписання Президентом України ми приступили до масового перерахунку. Практично прийшлося працювати цілодобово на вихідні у суботу і неділю 7-8 жовтня, щоб у понеділок надрукувати відомості, а у вівторок передати їх виплатним установам і забезпечити фінансування підвищених виплат. Завдяки цьому вже 11 жовтня пенсіонери почали отримувати довгоочікувані підвищення. Тобто, ми можемо з повідомити, що працівники Пенсійного фонду нашого району вчасно і якісно виконали важливе урядове завдання щодо реалізації державної політики в галузі пенсійного забезпечення.
Станом на даний час профінансовано всі підвищення пенсій з датами виплати через поштові відділення та через банківські установи, тобто мова йде про те, що всі пенсіонери, які отримують пенсії через вкладні рахунки в банківських установах з датами виплати з 4 по 25 жовтня вже отримають повідомлення про зарахування на їх рахунок певних сум, а тим, хто не користується банківськими послугами, зазначені підвищення принесе поштар. В подальшому буде забезпечуватися безперебійне фінансування відповідно до календарного графіку виплати пенсій і, відповідно, поштар уже буде видавати пенсію за двома відомостями: в одній буде розмір пенсійної виплати до перерахунку, а у другій – сума підвищення. Принагідно, упереджуючи масові звернення пенсіонерів щодо неотримання підвищень, хочу заявити, що у жовтні підвищені суми пенсійних виплат отримають не всі пенсіонери. Зокрема, якщо сума підвищення не досягає 140 грн., то зазначене підвищення пенсіонер отримає у листопаді разом з основним, уже підвищеним, розміром пенсійної виплати таких пенсіонерів є 9041 чоловік. Крім того, після доопрацювання програмного забезпечення будуть проведені індивідуально-масові перерахунки пенсій по інвалідності та у разі втрати годувальника внаслідок трудового каліцтва чи професійного захворювання, особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю у зв’язку із збільшенням їм мінімальних пенсій до 1452 грн., а також пенсіонерам, які отримують пенсії за так званими “спеціальними” законами, у яких частина пенсійної виплати, призначена за Законом України “Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”, після перерахунку стане вищою, ніж пенсійна виплата, обчислена за спецзаконом. Ці підвищення також будуть виплачені у листопаді.
Про підвищення від 1 копійки і до величини, яка буде обмежуватися максимальним розміром пенсії, який зараз становить 10740 грн.
Пенсіонерам яким розмір доплати становить до 200 грн., складає – 12699 чоловік
Пенсіонерам яким розмір доплати становить від 200 грн. до 1000 грн., складає – 6917 чоловік
Пенсіонерам яким розмір доплати становить більше 1000 грн., складає – 3653 чоловік
Нагадаю, що більшість пенсій до перерахунку була обчислена із застосуванням показника середньої заробітної плати 1197,91 грн., а при перерахунку застосовувався показник 3764,4 грн. При цьому суми підвищень є індивідуальними, адже у кожного пенсіонера при призначенні пенсії розраховувався його індивідуальний коефіцієнт заробітної плати. Саме від нього залежить розмір підвищення, адже осучаснення пенсій – це застосування нової величини показника середньої заробітної плати, що використовується для обчислення розміру пенсії, з урахуванням індивідуального коефіцієнту заробітної плати та коефіцієнту страхового стажу, який при перерахунку застосовувався без кратності 1,35. Для прикладу, при наявності у пенсіонера 35-річного стажу (коефіцієнт стажу з урахуванням кратності 1,35 становив 0,47250) при індивідуальному коефіцієнті зарплати 2,0 із застосуванням попередньої величини середньомісячного заробітку 1197,91 грн. основний розмір пенсії був 1132,02 грн. (1197,91 множимо на 2,0 і на 0,47250). До нього було встановлено доплату до мінімального розміру пенсії (1312,0 грн.) в сумі 179,98 грн., доплату за понаднормовий стаж (для пенсій, призначених до жовтня 2011 року необхідний стаж для чоловіків становив 25 років) 10 відсотків за 10 років від основного розміру пенсії, тобто 113,20 грн. і підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23.04.2012 № 327 в розмірі 100 грн. Отже, сума пенсійної виплати до перерахунку становила 1525,20 грн. (1132,02+179,98+113,20+100) Після перерахунку розмір пенсії обчислюється наступним чином: індивідуальний коефіцієнт зарплати 2,0 множимо на нову величину середньої зарплати 3764,40 грн. і на коефіцієнт стажу, але вже без кратності, тобто на 0,35. Новий основний розмір пенсії становить 2635,08 грн., до якого добавляємо доплату за понаднормовий стаж 145,20 грн.(10 відсотків від нового прожиткового мінімуму 1452 грн. за 10 років понаднормового стажу) і отримуємо новий розмір пенсійної виплати 2780,28 грн., який і буде отримувати пенсіонер. Реальне підвищення становить 1255,08 грн. (2780,28 – 1525,20), оскільки при підвищенні поглинається виплата доплати до мінімального розміру пенсії (179,98 грн.) та підвищення відповідно до постанови Кабінету Міністрів від 23,04,2012 № 327 в розмірі 100 грн. Якщо ми проведемо аналогічний розрахунок, але вже із врахуванням індивідуального коефіцієнту зарплати 1,0, то переконаємося, що розмір пенсійної виплати внаслідок осучаснення реально не підвищиться, а зміняться тільки її складові, а підвищення відбудеться завдяки росту прожиткового мінімуму до 1452 грн. Що стосується найбільших підвищень, то їх отримають особи, що працювали в районах Крайньої Півночі або на шахтах чи в металургії, де було пільгове обчислення стажу та високі зарплати.
Управлінням проведено перерахунок пенсій із 27 тис., пенсіонерів реальне підвищення пенсій отримають 25614 пенсіонерів Надвірнянського району
Як зазначив Голова правління Пенсійного фонду України Олексій Зарудний, виплата осучаснених і підвищених пенсій буде профінансована своєчасно і в повному обсязі. Наразі фінансування йде з випередженням календарного графіку доставки пенсій і підстав для сумнівів немає.
Так, потреба в коштах для виплати пенсій по Надвірнянському районі зросла на 12162,93 тис. грн. та становить 63161,61 тис. грн. у місяць.
Перевірити чи переконатися у правильності перерахунку пенсій можна у відділах обслуговування громадян, які функціонують у Надвірнянському районі та м. Яремча, куди кожен може звернутися із паспортом чи пенсійним посвідченням. В телефонному режимі можна отримати відповідні роз’яснення, але конкретні розміри пенсій чи суми підвищень вам не повідомлять, оскільки інформація про розмір пенсії є конфіденційною і може надаватися тільки особисто пенсіонеру або його законному представнику чи особі, яка діє на підставі довіреності. Також цю інформацію пенсіонер може отримати через Веб-портал Пенсійного фонду України, куди після проведення виплати будуть завантажені відомості про нові розміри пенсій. Зареєструватися на Веб-порталі і стати користувачем вам допоможуть фахівці в будь-якому територіальному управлінні Пенсійного фонду.
А найправильніше буде дізнатися про суму підвищення, розписуючись про її одержання у відомості, або читаючи SMS-повідомлення банку про її зарахування на поточний рахунок.
Також, хочемо повідомити що на виконання протокольного доручення Кабінету Міністрів України стосовно забезпечення інформування пенсіонерів щодо розмірів пенсій, перерахованих з 01.10.2017 відповідно до вказаного Закону управлінням роздруковані інформаційних повідомлень щодо розміру пенсії з жовтня 2017 року. Дані повідомлення надійдуть на поштову адресу кожного пенсіонера де розмір доплати більший 140 грн.
Проголосований закон не передбачає прямого підвищення пенсійного віку. Проте вводить вимоги до страхового стажу з 2018 року. Так, для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати 25 років (раніше 15 років) страхового стажу, у 63 роки – від 15 до 25, у 65 років – менше 15 років. Усі нормативи мінімального страхового стажу будуть збільшуватись на 1 рік кожні 12 місяців до 2028 року. Тож, з 2028 року для виходу на пенсію у 60 років потрібно буде мати вже 35 років страхового стажу.
Особам, у яких не буде необхідного страхового стажу на момент 2018 року, буде призначатись державна соціальна допомога. Також відповідно до статті 12 Закону України ”Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”особи можуть укласти договір про добровільну участь в системі загальнообов’язкового державного страхування» на термін до 5 років.
З повагою
Заступник начальника
об’єднаного управління Д.І.Наливайко
0 Коментарі