Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Прес-конференція голови райдержадміністрації Юрія Касіянчука






Голова райдержадміністрації Юрій Касіянчук провів прес-конференцію, на яку було запрошено працівників ТРК «Надвірна», газети «Народна воля», облдержтелерадіокомпанії «Карпати» за участю першого заступника і заступників голови РДА Степана Іроденка, Богдани Ковалюк, Володимира Гурея, керівника апарату РДА Василя Гуменюка, начальника інформаційно-аналітичного відділу апарату РДА Тараса Дем`янчука.                                                                                                                                                                                                                            У першій частині спілкування з журналістами керівник виконавчої влади району проаналізував стан соціально-економічного розвитку Надвірнянщини за 2010-2012 роки, зокрема, у галузях промисловості, освіти, медицини; у сфері соціального захисту; інвестиційної політики. Передусім, Юрій Касіянчук зазначив, що упродовж 2010-2012 років райдержадміністрація вживала заходів із забезпечення реалізації Програми економічних реформ на 2010-2014 рр. «Заможне суспільство, конкурентноспроможна економіка, ефективна держава», а також інших програм, у т. ч. і затверджених сесіями районної ради.
У 2010 р. за сприяння ОДА, центральних органів виконавчої влади вирішили питання отримання ліцензії НГВУ «Надвірнанафтогаз» на розробку перспективного Микуличинського нафтогазового родовища, яке не вирішувалося протягом трьох років. Відновлено роботу ТДВ «Серін-ліс», яке не працювало протягом 2008-2009 рр. Освоєно випуск нових меблів та розширено ринок збуту цієї продукції на ДП «Промінь-Карпати» у Туркменію. Проблемним залишається відновлення роботи ПАТ «Нафтохімік Прикарпаття». Є проблеми у ТзОВ «ЛК Інтерплит-Надвірна» зі збутом продукції, оскільки ринок у світі перенасичений дешевою продукцією з Китаю. На цьому підприємстві є ряд питань, пов`язаних із нарахуванням штрафних санкцій по лінії Антимонопольного комітету. Але, оскільки ще тривають судові процеси, голова РДА визнав за недоцільне коментувати ситуацію.
З метою залучення інвестицій розроблені відповідні програми інвестиційної діяльності до 2015 року; завершують роботи з виготовлення схем планування територій району, генеральних планів м. Надвірна, сіл Добротів і Бистриця; постійно оновлюють реєстр вільних земельних ділянок; готують презентаційні матеріали про район і кожен населений пункт, зокрема.
Протягом 2011-2012 рр. на теренах Надвірнянщини ввели в експлуатацію 8 рекреаційних зон. Юрій Касіянчук повідомив про нещодавню зустріч із менеджерами інвестиційних компаній, котрі зацікавились районом. У полі їх зору перебувають деякі інвест­пропозиції студентів і викладачів вузів області і місцевого коледжу. Вони є перспективними для реалізації приватного бізнесу.
Юрій Касіянчук виокремив із цього блоку інвестпроект будівництва заводу із виготовлення високоякісних автомобільних бітумів потужністю 25 тис. тонн у рік. Вартість проекту – 20 млн. доларів США. Голова РДА висловив надію, що він буде включений у перелік тих презентаційних проектів від Прикарпаття під час поїздки делегації з Івано-Франківської області у штат Огайо (США), яка запланована на середину літа. Ще один проект стосується створення відпочинкових комплексів із соляними озерами та басейнами (на зразок тих, що у Солотвино Тячівського району Закарпатської обл.) на базі колишньої Делятинської деревообробної фабрики.
Щодо соціальної політики, то, скажімо, упродовж трьох років у районі забезпечено ріст надходжень до Пенсійного фонду: 2010 р. – 147538,4 грн.; 2011 р. – 165015,2 грн. (111,8 відс.); 2012 р. – 183515,4 грн. (111,2 відс.). Зросли середньомісячна пенсія: у 2010 р. – 962,03 грн. (111,4 відс.); 2011 р. – 1062,18 грн. (112 відс.); 2012 р. – 1190,07 грн. (111,2 відс.); середньомісячна зарплата штатних працівників: у 2010 р. – 2246 грн. (119,2 відс.); 2011 р. – 2595 грн. (115,5 відс.); 2012 р. – 2935 грн. (113,1 відс.). Наголошувалося, що протягом 2010-2011 рр. у повному обсязі забезпечено виплату зарплати на економічно-активних підприємствах та у бюджетній сфері.
За словами Ю. Касіянчука, розв`язувати всі нагальні питання, реалізовувати плани можливо тільки, відштовхуючись від проблем за формулою: проблема – можливості – кінцевий позитивний результат. Тоді можемо говорити про розвиток, покращення добробуту жителів району, презентувати Надвірнянщину в Європі. І не проситися, не ходити з простягнутою рукою. Будь-яку допомогу буде використовувати, але не у вигляді «подачок». Акцент робитимемо тільки на співпраці й розвитку економіки району, – переконаний керівник виконавчої влади.
Про ліквідацію негативних наслідків стихії 15-16 березня ц. р.
Ситуація була загрозлива, але контрольована, зазначив Юрій Касіянчук. Зібрали екстрене засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій. Встановили цілодобове чергування служб: дорожньої експлуатаційної, цивільного захисту, ДАІ, медиків, енергетиків, газовиків, зв`язківців. Працювала вся снігозбиральна техніка комунальних служб і шляховиків. Активно підключилися керівники підприємств лісової галузі. Особливо надали допомогу в розчищенні автошляхів і забезпеченні проїзду до населених пунктів керівництво НГВУ «Надвірнанафтогаз». На комісії прийняли рішення про виділення коштів із резервного фонду на пальне для спецмашин МНС і снігоочищувальної техніки філії «Райавтодор».
Керівникам підприємств, установ, організацій вказали відпустити працівників додому раніше; у школах припинити навчання, де розпочалося, а там, де тяжко добиратися, шкільні автобуси на рейси не виїжджали. Завдяки злагодженим спільним діям усіх служб району у нас не сталося серйозних аварій тощо. Голова РДА вдячними словами відзначив, зокрема, роботу співробітників територіальних МНС і ДАІ, які спрацювали чітко й оперативно. Також Юрій Касіянчук додав: – За прогнозами Гідрометеоцентру і даними моніторингової групи облтеруправління з надзвичайних ситуацій загрози повені в районі немає. Можливі окремі підтоплення особистих господарств громадян.
Про утилізацію сміття та облаштування полігону ТПВ.
На сьогодні розглядають перспективну ділянку (6 га) на території відпрацьованого кар`єру за межами села Лісна Тарновиця. Але питання облаштування полігону вирішуватимуть із громадами села у форматі діалогу. Крім того, у палаці культури Надвірнянського коледжу планують провести громадські консультації з усіма громадами, щоб визначити всі «плюси» і «мінуси», переконати в тому, що той населений пункт, де розмістять полігон, матиме від влади найбільші пріоритети.
На сьогодні органи місцевого самоврядування згідно з укладеними договорами вивозять сміття у с. Ріпне та смт. Богородчани. В області актуально стоїть питання спорудження сміттєпереробного заводу.
Ремонт доріг Надвірнянщини.
Із ладу вийшли дорожні покриття не лише у районі, але й державі в цілому. На те є й об`єктивні причини (різкі перепади температур, чого раніше не було, значно зріс потік автомашин тощо). Для ремонту гроші уже виділені на область і їх відповідно скерують по районах. Де дозволятимуть ресурси, ремонтуватимуть капітально, робитимуть ямковий ремонт. Тільки-но стабілізується погода, розпочнуть ремонтувати за 3 млн. грн. дорогу обласного значення, що проходить через центр м. Надвірна. З приводу цього нещодавно відбулася зустріч голови РДА Юрія Касіянчука, Надвірнянського міського голови Зіновія Андрійовича із першим заступником голови ОДА Василем Плавюком. Також планується запустити в експлуатацію асфальтний завод.
Розвиток громадянського суспільства і влада.
У контексті цієї тези Юрій Касіянчук підкреслив, що краяни повинні відчути і відчують: не народ – для влади, а влада – для народу. А для цього треба повернутися обличчям до людей, щоб вони знайшли підтримку й розуміння з боку влади, державних службовців, зокрема.
Як просуваються справи щодо встановлення окремого статусу військового містечка у с. Луг?
 Щоб Луг не перейшов у депресивний стан, треба створити територіальну одиницю. Але без вирішення багатьох проблем на державному рівні це зараз неможливо. У компетенції районної виконавчої влади – готувати пропозиції. Можемо прийняти об`єкти, але Міністерство оборони має їх відремонтувати, сказав Ю. Д. Касіянчук.                                                             Оптимізація: точка зору влади.
На думку голови РДА, оптимальний – це найкращий. Ми повинні створити найкращі умови, приміром, в освітянській галузі – умови навчання, здобуття якісної освіти, а не хвилюватися за те, що зміниться категорія педагога чи йому доведеться доїжджати у сучаснішу школу, зазначив Юрій Касіянчук.
Заступник голови РДА Богдана Ковалюк впевнена, що оптимізація – це не скорочення, не закриття шкіл, ФАПів, лікарень чи інших установ бюджетної сфери. Оптимізація – це аналіз існуючої ситуації при конкретному фінансуванні з тим, щоб знайти виходи і шляхи продовження функціонування тієї чи іншої установи на належному рівні, так, як того вимагає державна політика.
Хоч відповідне розпорядження голови ОДА відмінене, але питання оптимізації залишається актуальним, зауважила Богдана Ковалюк. Оптимізацією ми займалися і до цього. Приміром, аналіз навчання дітей у різних школах свідчить, що у районі є кілька таких шкіл, яких нерентабельно утримувати так, як вони зараз є. Скажімо, у Лісній Велесниці – 9 дітей і розуміємо, що краще їх перевести у Парищенську ЗОШ. Можемо забезпечити перевезення цих дітей. Уже досягнута домовленість із батьківським комітетом і дирекцією школи.
Існує проблема у Середньомайданській ЗОШ І-ІІІ ст. Є вісім одинадцятикласників, низька народжуваність і село вважається депресивним. Аналіз свідчить про те, що тут треба робити оптимізацію. – Але будь-яке рішення стосовно оптимізації не відбуватиметься без громадської думки, – наголосила заступник голови РДА. – На це нас націлюють голова ОДА Михайло Вишиванюк, документи вищого державного рівня. Зараз говоримо тільки про Середній Майдан і Лісну Велесницю. Більше у планах у галузі освіти нічого не передбачається.
Щодо медицини, то протягом 2010-2011 рр. ми скоротили 100 ліжок, продовжила Богдана Ковалюк. Подивилися, що раціональніше перевести деякі ліжка у денний стаціонар. Це – рентабельніше. А в цьому році уже не плануємо нічого скорочувати, але спільно з адміністрацією ЦРЛ переглядаємо деякі витрати. Скажімо, є державні програми, реалізацію котрих забезпечуємо, а інші – можемо регулювати.
Не плануємо скорочень і в галузі культури. Навпаки, згідно з останніми документами, у царині культури плануємо розширити кадри.
Добудова газопроводу Надвірна-Ланчин.
Як поінформував голова РДА, на нещодавній розширеній нараді в ОДА отримали чітке запевнення, що газопровід здадуть в експлуатацію уже цього року. Це уможливить подальшу газифікацію сіл у напрямку Чорні Ослави, Чорний Потік.
Щодо спорткомплексу з басейном відділу освіти РДА біля парку ім. І. Франка у Надвірній.
У 2011 р. виготовлено проектно-кошторисну документацію. Вартість об`єкту – понад 14 млн. грн. Внаслідок економічної кризи торік і цьогоріч коштів на продовження будівництва не заклали. Але після спілкування з головою ОДА уже дані чіткі вказівки відповідним службам стосовно фінансування наступного етапу робіт. Передбачається застосувати і метод державно-приватного партнерства. Актуальним залишається і споруда (чаша) басейну в Гаврилівській ЗОШ І-ІІІ ст. Щоб вона не руйнувалася, ініціатива повинна йти від громади, вважає Юрій Касіянчук.
Про створення дитячого хоспісу на базі обласного будинку дитини у Надвірній.
Голова РДА підтримує таку ініціативу. Напередодні проведення телемарафону, райдержадміністрація звернулася до керівників установ, організацій із пропозицією перерахувати одноденний заробіток для реалізації такої мети. Прилучитися до доброчинності закликала і заступник голови РДА Богдана Ковалюк.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *