На Прикарпатті проходить науково-практична конференція «Інноваційна хірургія: від теорії до практики»
З ініціативи Івано-Франківського національного медичного університету та центральної міської клінічної лікарні, за сприяння обласної державної адміністрації, департаменту охорони здоров’я ОДА та управління охорони здоров’я Івано-Франківської міської ради, в обласному центрі Прикарпаття проходить дводенна українсько-литовська Всеукраїнська науково-практична конференція з міжнародною участю «Інноваційна хірургія: від теорії до практики».
Серед учасників заходу, окрім лікарів-хірургів з Івано-Франкіської, Закарпатської, Рівненської, Тернопільської, Львівської, Київської, Кіровоградської області, були присутні і зарубіжні профільні фахівці – директор Республіканської хірургічної клініки Литви м. Каунас Зігмантас Урнєжіус та голова постійно діючої робочої групи з денної хірургії Сейму Литви Йонас Андрушкявічус.
Першочерговими темами для обговорення стали невідкладні стани в хірургічній практиці, лапароскопічні операції гриж, перспективи розвитку та досягнення денної хірургії, а також лапароскопічні операції онкологічних захворювань.
Під час конференції в режимі онлайн транслювались майстер-класи. Присутні в залі мали можливість спостерігати за технікою виконання операції та почути рекомендації литовських колег відразу з операційних, де проводились хірургічні втручання.
Перший проректор ІФНМУ Ганна Ерстенюк переконана, що подібні заходи дозволяють нашим спеціалістам перейняти передовий досвід в хірургічну науку та практику України, що, в свою чергу, сприятиме покращенню здоров’я та життя пацієнтів. Також вона відзначає, що такий інноваційний підхід щодо проведення конференції дозволяє учасникам форуму побачити цей досвід безпосередньо і почути «з перших уст» відповіді на свої запитання.
За словами завідувача кафедри хірургії стоматологічного факультету ІФНМУ Олександра Пиптюка, спільними зусиллями департаменту охорони здоров’я ОДА, ІФНМУ та ЦМКЛ вдалося започаткувати ряд конференцій щодо обміну досвідом українських та литовських фахівців. «Будемо надіятись, що цей початок буде добрим, – говорить професор. – Цикл розпочинається із хірургії гриж. Покажемо, якими методиками ми володіємо, побачимо, якими техніками поділяться з нами литовські колеги. Адже, виходячи на європейський рівень, ми повинні дотримуватись певних вимог та стандартів, які в подальшому будемо підтримувати та розвивати».
Також під час конференції головному лікарю центральної міської клінічної лікарні Тарасу Масляку та начальнику відділу із залучення інвестицій, капіталовкладень, міжнародної та державної (внутрішньої) допомоги від суб’єктів публічного та приватного права, міжнародного співробітництва та маркетингу ЦМКЛ Олександру Марусину з нагоди 100-річчя незалежності Литви та за підтримку дружніх зв’язків між Україною та Литвою було вручено подячні медалі.
0 Коментарі