Щодо створення сприятливих умов розвитку малого та середнього бізнесу
На виконання протоколу зустрічі керівництва області з представниками малого та середнього бізнесу у рамках форуму «Бізнес і влада» від 11 березня 2013 року в управлінні економіки райдержадміністрації запроваджено телефонну «гарячу лінію» за номером 2-91-12.
На виконання протоколу зустрічі керівництва області з представниками малого та середнього бізнесу у рамках форуму «Бізнес і влада» від 11 березня 2013 року в управлінні економіки райдержадміністрації запроваджено телефонну «гарячу лінію» за номером 2-91-12.
Рішенням сесії районної ради від 28.02.2013 № 439-18/2013 затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Надвірнянському районі на 2013-2014 роки. Станом на 01.04.2013 року в районі зареєстровано 3676 суб’єктів малого підприємництва, з них 309– юридична особа та 3367 – фізичні особи. Суб’єктами малого бізнесу до бюджетів всіх рівнів сплачено 6,8млн. грн., що становить 7,2 % від надходжень до зведеного бюджету. На 10 тисяч населення припадає 27 малих підприємство. Чисельність працюючих на малих підприємствах складає 1640 чол. У 2013 році на виконання Програми підтримки малого підприємництва в районному бюджеті передбачено кошти в сумі 33,33 тис. грн., з них – 26,0 тис. грн. на реалізацію проекту «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» та створення центру розвитку сільського підприємництва в с. Зелена та 7,33 тис. грн. на забезпечення функціонування електронного документообігу та автоматизованого обміну даними шляхом підтримки технічного адміністрування Реєстру документів дозвільного характеру.
Активну участь в підтримці підприємництва надає фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини (бізнес-центр), який у першому півріччі 2013 року проводив свою роботу виходячи з основної місії сприяти економічному розвитку Надвірнянського району шляхом:
· надання консультацій та практичної допомоги органам місцевого самоврядування в розробці місцевих проектів спрямованих в напрямку розвитку громад;
· надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям в створенні та організації власної справи, написання бізнес-проектів;
· залучення інвестицій в економіку району через міжнародну технічну допомогу, створення міжнародного партнерства;
· проведення навчальних семінарів, тренінгів, курсів, тощо.
Спільно з Івано-Франківським бізнес-центром, Калуським центром економічного розвитку в рамках програми транскордонного співробітництва з продовжується реалізація проекту «Мережа економічного розвитку сільських транскордонних територій (ECONET)». По даному проекту в першому кварталі проведені 3 міжнародні торгові зустрічі між підприємцями Надвірнянського району та підприємцями повіту Марамуреш Румунії. Працівники Фонду підтримки підприємництва в січні 2013 р. в румунському м.Сеїні взяли участь в п’ятиденному тренінгу з бізнес менеджменту по управлінню проектом та надання бізнес-консультацій. 29.03.2013 р. відбувся тренінг «Управління ризиками» для підприємців району та бажаючих започаткувати та розширити свій бізнес в сільських громадах
В с.Зелена облаштований сільський бізнес – центр, який забезпечений комп’ютерною технікою та офісними меблями. В Зеленській середній школі в січні місяці проведений тренінг з питань започаткування бізнесу для старших учнів школи. Для 15 школярів (учасників тренінгу) організовано захід із відпочинку в аквапарку в м. Івано-франківську.
Спільно з канадськими партнерами продовжується реалізація проекту «Навчання як шлях від бідності (LOWOP)» в рамках якого проводяться заходи по допомозі дітям школи-інтернату у вирішенні життєвих проблем при суспільній адаптації після закінчення школи. Канадська сторона профінансувала заходи з проведення новорічних та різдвяних свят для дітей-сиріт.
В рамках надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям протягом першого кварталу 2013 року працівниками Фонду надано 22 консультації з питань започаткування бізнесу, 14 підприємців отримали послуги інформаційного та правового характеру. На курсах іноземних мов навчається 19 чоловік.
Крім того, листи зі своїми пропозиціями всі бажаючіможутьнадсилати на електронну адресу райдержадміністрації: nadvirnaorg@ukr.net
Також повідомляємо, що протягом 6 місяців 2013 року районним центром зайнятості шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницької діяльності було працевлаштовано 18 жителів сільської місцевості. Основними напрямами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля – 9осіб, вирощування с/г продукції та с/г роботи -1 особа, надання туристичних полуг – 4 особи, надання перукарських послуг – 1 особа,виготовлення меблів,столярних виробів – 1 особи, надання бухгалтерських послуг – 2 особи.
Систематично проводиться з безробітними профорієнтаційна робота, зокрема надаються профконсультаційні послуги із застосуванням профдіагностичних обстежень з метою визначення здібностей до підприємництва. Проводиться інформаційно–роз‘яснювальна робота з роботодавцями щодо розвитку підприємницької ініціативи в районі.
Протягом січня-червня 2013 року було проведено семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність, а саме за такими тематиками: « Як розпочати свій бізнес?» – проведено 14 семінарів, « Від бізнес ідеї – до власної справи» – 11 семінарів, 10 семінарів для жителів села «Ефективне ведення сільського господарства», семінар з питань організації зеленого туризму 11 семінарів.
Щомісячно проводиться навчання безробітних за навчальною програмою «Основи малого підприємництва» в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Проводяться виїзні акції «Мобільний центр профорієнтації» в села району з метою проведення інформаційно-роз‘яснювальної роботи щодо послуг служби зайнятості, зокрема надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницької діяльності.
Центр обслуговування платників податків
Центр обслуговування платників податків у Надвірнянському районі працює із 2011 року. Тут платники податків можуть отримати адміністративні, консультаційні, інформаційні та ряд інших послуг, необхідних для здійснення підприємницької діяльності, а також заповнити документи для отримати електронний цифровий підпис в м. Івано-Франківськ.
Значна кількість звернень до Центру стосувалась подання податкової звітності, видачі реєстраційних номерів облікової картки платника податків, довідок та дозвільних документів; інформаційно-консультаційних питань тощо. За 6 місяці працівниками надано більше 24 тисяч послуг.
Нагадуємо, ЦОПП працює за єдиними стандартами податкового сервісу. До роботи сервісних центрів наразі залучено 12 працівників, які працюють як у постійному режимі, так і згідно із затвердженими графіками в режимі чергування.
Понеділок – п’ятниця з 9.00 год. до 20.00 год.,
субота з 9.00 год. до 16.00 год.,
неділя – вихідний.
Перелік послуг, які надаються:
видача довідок та дозвільних документів;
прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції;
обслуговування платників податків (надання податкових консультацій).
Центр забезпечено доступом до мережі Інтернет WI-FI, робочим місцем з доступом до єдиної бази податкових знань. На телевізійному моніторі транслюється важлива та корисна інформація для платників податків. Все це сприяє підвищенню оперативності та якості обслуговування платників податків, заощадженню їхнього часу і сил при отриманні необхідних послуг та інформації.
Розроблені анкети відвідувача центру, відкрито скриньки заяв та пропозицій щодо роботи ЦООП. Надалі проводиться робота з вдосконалення та покращення рівня надання послуг в центрі обслуговування платників податків.
Сьогодні податкова система впевнено крокує шляхом перетворення з фіскального органа в сервісну службу і надає якісні послуги, які значно спрощують процедуру сплати податків.
Завдяки Центру обслуговування платники податків одержують якісні і своєчасні послуги на високому рівні. До того ж створення комфортних умов і спрощення процедури надання послуг платникам податків зменшує час виконання підприємцями податкових зобов'язань, а в перспективі – одержання послуг без відвідування органів ДПС. Обравши курс на поліпшення обслуговування платників податків, працівники податкової служби створюють умови для взаємовигідного співробітництва обох сторін.
Електронні сервіси від державної податкової служби
Впровадження електронних сервісів обслуговування є одним із стратегічних напрямів, коли за рахунок використання сучасних інформаційних технологій може бути досягнуто задоволення запитів платників податків високого рівня. Надання електронних сервісів – це реформування формату відносин з платниками податків, завдяки якому :
-скорочується час,що витрачається, підвищується оперативність надання та якість звітності;
-знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками податкового органу.
За допомогою електронних сервісів, які розміщені на веб-ресурсі Міністерства доходів і зборів, кожний платник податків може убезпечити себе від ділових відносин з «ризиковими» суб’єктами господарювання. Для цього необхідно зайти на сайт sts.gov.uaта за допомогою сервісів «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Адреси масової реєстрації платників податків» оцінити податкові ризики ваших контрагентів і зробити для себе висновок, чи варто мати з ними справу.
Якщо ж у вас виникли питання з оподаткування, у нагоді стане «Єдина база податкових знань». Цей сервіс містить більше 13 тисяч уніфікованих відповідей, які дають змогу уникнути неоднозначного тлумачення законодавства.
Розпочав функціонування сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», за допомогою якого можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи –підприємці та громадяни.
Перелік сервісів, що надаються на оновленому ресурсі постійно розширюється та вдосконалюється, адже це вимога часу. Наразі тестується система видачі свідоцтв платника ПДВ через мережу Інтернет. Це революційна подія, яка сприятиме подальшій дерегуляції економіки в державі та повністю прибере з процесу людський фактор, а відповідно і ризики будь-яких корупційних проявів.
Більше того Міністерство доходів і зборіввже у найближчому майбутньому планує вдосконалити відносини з платниками, перевівши їх в он-лайн режим. Крім можливості цифрового звітування, яким уже користується майже всі платники ПДВ району, усі підприємства зможуть через всесвітнє павутиння мережі Інтернет отримувати адміністративні послуги, консультації та навіть здійснювати розрахунки з бюджетом. Це стане можливим завдяки „Електронному кабінету платників податків” – сервісу веб-порталу Міністерства доходів і зборів, який за допомогою спеціального інструменту доступу з використанням електронного цифрового підпису підійме рівень обслуговування бізнес-спільноти на новий якісний щабель. Робота з персональним електронним кабінетом стане можливою з будь-якого підключеного до мережі Інтернет комп’ютера.
Доступ до існуючих та майбутніх сервісів можливий як із веб-порталу Міністерства доходів і зборів (http://minrd.gov.ua), так і з суб-сайту Головного управління Міндоходів Івано-Франківській області.
Інформаційно-довідковий Департамент Міндоходів 0-800-501-007 дає відповіді .на запитання платників зі всієї України (Безкоштовнозі стаціонарних телефонів з 8-00 до 20-00 (крім суботи та неділі), атакож запитання можна надсилати на електронну адресу (e-mail: idd@sta.gov.ua(цілодобово).
У випадку проявів протиправних та корупційних дій – діє ефективний сервіс Міністерства доходів та зборів «Пульс » за телефоном 044-284-00-07, служба, яка працює для людей.
Починаючи з 1 січня 2013 року набали чинності зміни до Закону №265 внесені Законами України від 02.12.10 №2756-VI«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», від 07.07.11 №3609-VIвід 24 травня 2012 року N4834-VI«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», , яка не передбачає підключення до Інтернету на господарському об’єкті, де застосовується РРО. Підключення до мережі Інтернет можливе за рахунок придбання РРО нового покоління або установки відповідних модемів на наявні РРО у термін до 01.01.2014 року. Мета сервісу „формування контрольної стрічки в електронному вигляді” – забезпечити безконтактне спілкування користувачів РРО з податковою, звести до мінімуму кількість перевірок та покращити обслуговування платників податків. Цей сервіс зекономить кошти підприємців, бо вони не матимуть додаткових фінансових витрат для придбання паперової контрольної стрічки і, відповідно, не облаштовуватимуть спеціальне приміщення для її зберігання.
На даний час зареєстровано 200 реєстраторів розрахункових операцій в ДПІ у Надвірнянському районі. Платниками податків придбано 58 та допрацьовано 61 касовий апарат.
Платники податку на прибуток, у яких об”єкт оподаткування за останній річний податковий період не перевищує 10 млн. грн. з 1 січня цього року звільнені від сплати авансових внесків та подадуть річну Декларацію по податку на прибуток за підсумками 2013 року.
Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку Iта II груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженою копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Крім того, вони подають річну податкову звітність по єдиному податку.
Повідомляємо, що станом на 01.07.2013 року до державного адміністратора дозвільного центру звернулися43 суб’єктів господарювання для отримання документів дозвільного характеру. В зазначені законодавством строки було видано 42 документів дозвільного характеру та 1 відмова у видачі. Декларативним принципом скористалися 25 суб’єкти господарювання, яким були зареєстровано декларації про відповідність об’єкта вимогам законодавства з питань пожежної безпеки, про початок виконання будівельних робіт та про готовність об'єкта до експлуатації. За звітній період суб’єктам господарювання було надано 71 консультацію щодо процесу отримання документів дозвільного характеру.
Рішенням сесії районної ради від 28.02.2013 № 439-18/2013 затверджено Програму розвитку малого та середнього підприємництва в Надвірнянському районі на 2013-2014 роки. Станом на 01.04.2013 року в районі зареєстровано 3676 суб’єктів малого підприємництва, з них 309– юридична особа та 3367 – фізичні особи. Суб’єктами малого бізнесу до бюджетів всіх рівнів сплачено 6,8млн. грн., що становить 7,2 % від надходжень до зведеного бюджету. На 10 тисяч населення припадає 27 малих підприємство. Чисельність працюючих на малих підприємствах складає 1640 чол. У 2013 році на виконання Програми підтримки малого підприємництва в районному бюджеті передбачено кошти в сумі 33,33 тис. грн., з них – 26,0 тис. грн. на реалізацію проекту «ЕКОНЕТ – мережа економічного розвитку слаборозвиненої транскордонної території» та створення центру розвитку сільського підприємництва в с. Зелена та 7,33 тис. грн. на забезпечення функціонування електронного документообігу та автоматизованого обміну даними шляхом підтримки технічного адміністрування Реєстру документів дозвільного характеру.
Активну участь в підтримці підприємництва надає фонд підтримки підприємництва Надвірнянщини (бізнес-центр), який у першому півріччі 2013 року проводив свою роботу виходячи з основної місії сприяти економічному розвитку Надвірнянського району шляхом:
· надання консультацій та практичної допомоги органам місцевого самоврядування в розробці місцевих проектів спрямованих в напрямку розвитку громад;
· надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям в створенні та організації власної справи, написання бізнес-проектів;
· залучення інвестицій в економіку району через міжнародну технічну допомогу, створення міжнародного партнерства;
· проведення навчальних семінарів, тренінгів, курсів, тощо.
Спільно з Івано-Франківським бізнес-центром, Калуським центром економічного розвитку в рамках програми транскордонного співробітництва з продовжується реалізація проекту «Мережа економічного розвитку сільських транскордонних територій (ECONET)». По даному проекту в першому кварталі проведені 3 міжнародні торгові зустрічі між підприємцями Надвірнянського району та підприємцями повіту Марамуреш Румунії. Працівники Фонду підтримки підприємництва в січні 2013 р. в румунському м.Сеїні взяли участь в п’ятиденному тренінгу з бізнес менеджменту по управлінню проектом та надання бізнес-консультацій. 29.03.2013 р. відбувся тренінг «Управління ризиками» для підприємців району та бажаючих започаткувати та розширити свій бізнес в сільських громадах
В с.Зелена облаштований сільський бізнес – центр, який забезпечений комп’ютерною технікою та офісними меблями. В Зеленській середній школі в січні місяці проведений тренінг з питань започаткування бізнесу для старших учнів школи. Для 15 школярів (учасників тренінгу) організовано захід із відпочинку в аквапарку в м. Івано-франківську.
Спільно з канадськими партнерами продовжується реалізація проекту «Навчання як шлях від бідності (LOWOP)» в рамках якого проводяться заходи по допомозі дітям школи-інтернату у вирішенні життєвих проблем при суспільній адаптації після закінчення школи. Канадська сторона профінансувала заходи з проведення новорічних та різдвяних свят для дітей-сиріт.
В рамках надання всебічної допомоги підприємцям-початківцям протягом першого кварталу 2013 року працівниками Фонду надано 22 консультації з питань започаткування бізнесу, 14 підприємців отримали послуги інформаційного та правового характеру. На курсах іноземних мов навчається 19 чоловік.
Крім того, листи зі своїми пропозиціями всі бажаючіможутьнадсилати на електронну адресу райдержадміністрації: nadvirnaorg@ukr.net
Також повідомляємо, що протягом 6 місяців 2013 року районним центром зайнятості шляхом надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницької діяльності було працевлаштовано 18 жителів сільської місцевості. Основними напрямами підприємницької діяльності є: роздрібна торгівля – 9осіб, вирощування с/г продукції та с/г роботи -1 особа, надання туристичних полуг – 4 особи, надання перукарських послуг – 1 особа,виготовлення меблів,столярних виробів – 1 особи, надання бухгалтерських послуг – 2 особи.
Систематично проводиться з безробітними профорієнтаційна робота, зокрема надаються профконсультаційні послуги із застосуванням профдіагностичних обстежень з метою визначення здібностей до підприємництва. Проводиться інформаційно–роз‘яснювальна робота з роботодавцями щодо розвитку підприємницької ініціативи в районі.
Протягом січня-червня 2013 року було проведено семінари з орієнтації на підприємницьку діяльність, а саме за такими тематиками: « Як розпочати свій бізнес?» – проведено 14 семінарів, « Від бізнес ідеї – до власної справи» – 11 семінарів, 10 семінарів для жителів села «Ефективне ведення сільського господарства», семінар з питань організації зеленого туризму 11 семінарів.
Щомісячно проводиться навчання безробітних за навчальною програмою «Основи малого підприємництва» в Івано-Франківському центрі професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості.
Проводяться виїзні акції «Мобільний центр профорієнтації» в села району з метою проведення інформаційно-роз‘яснювальної роботи щодо послуг служби зайнятості, зокрема надання одноразової виплати допомоги по безробіттю для зайняття підприємницької діяльності.
Центр обслуговування платників податків у Надвірнянському районі працює із 2011 року. Тут платники податків можуть отримати адміністративні, консультаційні, інформаційні та ряд інших послуг, необхідних для здійснення підприємницької діяльності, а також заповнити документи для отримати електронний цифровий підпис в м. Івано-Франківськ.
Значна кількість звернень до Центру стосувалась подання податкової звітності, видачі реєстраційних номерів облікової картки платника податків, довідок та дозвільних документів; інформаційно-консультаційних питань тощо. За 6 місяці працівниками надано більше 24 тисяч послуг.
Нагадуємо, ЦОПП працює за єдиними стандартами податкового сервісу. До роботи сервісних центрів наразі залучено 12 працівників, які працюють як у постійному режимі, так і згідно із затвердженими графіками в режимі чергування.
Понеділок – п’ятниця з 9.00 год. до 20.00 год.,
субота з 9.00 год. до 16.00 год.,
неділя – вихідний.
Перелік послуг, які надаються:
видача довідок та дозвільних документів;
прийом податкової звітності та вхідної кореспонденції;
обслуговування платників податків (надання податкових консультацій).
Центр забезпечено доступом до мережі Інтернет WI-FI, робочим місцем з доступом до єдиної бази податкових знань. На телевізійному моніторі транслюється важлива та корисна інформація для платників податків. Все це сприяє підвищенню оперативності та якості обслуговування платників податків, заощадженню їхнього часу і сил при отриманні необхідних послуг та інформації.
Розроблені анкети відвідувача центру, відкрито скриньки заяв та пропозицій щодо роботи ЦООП. Надалі проводиться робота з вдосконалення та покращення рівня надання послуг в центрі обслуговування платників податків.
Сьогодні податкова система впевнено крокує шляхом перетворення з фіскального органа в сервісну службу і надає якісні послуги, які значно спрощують процедуру сплати податків.
Завдяки Центру обслуговування платники податків одержують якісні і своєчасні послуги на високому рівні. До того ж створення комфортних умов і спрощення процедури надання послуг платникам податків зменшує час виконання підприємцями податкових зобов'язань, а в перспективі – одержання послуг без відвідування органів ДПС. Обравши курс на поліпшення обслуговування платників податків, працівники податкової служби створюють умови для взаємовигідного співробітництва обох сторін.
Електронні сервіси від державної податкової служби
Впровадження електронних сервісів обслуговування є одним із стратегічних напрямів, коли за рахунок використання сучасних інформаційних технологій може бути досягнуто задоволення запитів платників податків високого рівня. Надання електронних сервісів – це реформування формату відносин з платниками податків, завдяки якому :
-скорочується час,що витрачається, підвищується оперативність надання та якість звітності;
-знижуються корупційні ризики завдяки уникненню безпосереднього спілкування з працівниками податкового органу.
За допомогою електронних сервісів, які розміщені на веб-ресурсі Міністерства доходів і зборів, кожний платник податків може убезпечити себе від ділових відносин з «ризиковими» суб’єктами господарювання. Для цього необхідно зайти на сайт sts.gov.uaта за допомогою сервісів «Дізнайся більше про свого бізнес-партнера», «Реєстр платників ПДВ», «Анульовані свідоцтва платників ПДВ», «Перевірка свідоцтва платника єдиного податку», «Адреси масової реєстрації платників податків» оцінити податкові ризики ваших контрагентів і зробити для себе висновок, чи варто мати з ними справу.
Якщо ж у вас виникли питання з оподаткування, у нагоді стане «Єдина база податкових знань». Цей сервіс містить більше 13 тисяч уніфікованих відповідей, які дають змогу уникнути неоднозначного тлумачення законодавства.
Розпочав функціонування сервіс «Заповнення декларації про майновий стан і доходи», за допомогою якого можна заповнити декларацію про майновий стан і доходи, яку подають до податкових органів фізичні особи –підприємці та громадяни.
Перелік сервісів, що надаються на оновленому ресурсі постійно розширюється та вдосконалюється, адже це вимога часу. Наразі тестується система видачі свідоцтв платника ПДВ через мережу Інтернет. Це революційна подія, яка сприятиме подальшій дерегуляції економіки в державі та повністю прибере з процесу людський фактор, а відповідно і ризики будь-яких корупційних проявів.
Більше того Міністерство доходів і зборіввже у найближчому майбутньому планує вдосконалити відносини з платниками, перевівши їх в он-лайн режим. Крім можливості цифрового звітування, яким уже користується майже всі платники ПДВ району, усі підприємства зможуть через всесвітнє павутиння мережі Інтернет отримувати адміністративні послуги, консультації та навіть здійснювати розрахунки з бюджетом. Це стане можливим завдяки „Електронному кабінету платників податків” – сервісу веб-порталу Міністерства доходів і зборів, який за допомогою спеціального інструменту доступу з використанням електронного цифрового підпису підійме рівень обслуговування бізнес-спільноти на новий якісний щабель. Робота з персональним електронним кабінетом стане можливою з будь-якого підключеного до мережі Інтернет комп’ютера.
Доступ до існуючих та майбутніх сервісів можливий як із веб-порталу Міністерства доходів і зборів (http://minrd.gov.ua), так і з суб-сайту Головного управління Міндоходів Івано-Франківській області.
Інформаційно-довідковий Департамент Міндоходів 0-800-501-007 дає відповіді .на запитання платників зі всієї України (Безкоштовнозі стаціонарних телефонів з 8-00 до 20-00 (крім суботи та неділі), атакож запитання можна надсилати на електронну адресу (e-mail: idd@sta.gov.ua(цілодобово).
У випадку проявів протиправних та корупційних дій – діє ефективний сервіс Міністерства доходів та зборів «Пульс » за телефоном 044-284-00-07, служба, яка працює для людей.
Починаючи з 1 січня 2013 року набали чинності зміни до Закону №265 внесені Законами України від 02.12.10 №2756-VI«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв'язку з прийняттям Податкового кодексу України», від 07.07.11 №3609-VIвід 24 травня 2012 року N4834-VI«Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України», , яка не передбачає підключення до Інтернету на господарському об’єкті, де застосовується РРО. Підключення до мережі Інтернет можливе за рахунок придбання РРО нового покоління або установки відповідних модемів на наявні РРО у термін до 01.01.2014 року. Мета сервісу „формування контрольної стрічки в електронному вигляді” – забезпечити безконтактне спілкування користувачів РРО з податковою, звести до мінімуму кількість перевірок та покращити обслуговування платників податків. Цей сервіс зекономить кошти підприємців, бо вони не матимуть додаткових фінансових витрат для придбання паперової контрольної стрічки і, відповідно, не облаштовуватимуть спеціальне приміщення для її зберігання.
На даний час зареєстровано 200 реєстраторів розрахункових операцій в ДПІ у Надвірнянському районі. Платниками податків придбано 58 та допрацьовано 61 касовий апарат.
Платники податку на прибуток, у яких об”єкт оподаткування за останній річний податковий період не перевищує 10 млн. грн. з 1 січня цього року звільнені від сплати авансових внесків та подадуть річну Декларацію по податку на прибуток за підсумками 2013 року.
Фізичні особи-підприємці платники єдиного податку Iта II груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також на період хвороби, підтвердженою копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів. Крім того, вони подають річну податкову звітність по єдиному податку.
0 Коментарі