Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

Формуємо проекти місцевих бюджетів на 2019 рік

Постановою Кабінету міністрів України від 14 вересня 2018 року №741 схвалено проект Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік», який зареєстровано у Верховній Раді України 15 вересня за № 9000.
Усі матеріали, що стосуються цього законопроекту, розміщені на офіційному веб-порталі Верховної Ради України та можна ознайомитися за посиланням: http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=64598

Разом з проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік» Урядом внесено на розгляд Верховної Ради України проект Закону України «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України» (реєстр. № 9084 від 17.09.2018), яким врегульовуються питання, пов’язані із підготовкою проекту закону про Державний бюджет України на 2019 рік, та проект Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставок деяких податків» (реєстр. № 9085 від 17.09.2018) з метою забезпечення формування дохідної частини Державного бюджету України на 2019 рік та приведення розмірів ставок податків у відповідність із інфляційними процесами в економіці.

Під час складання проекту місцевих бюджетів на 2019 рік в частині видатків слід врахувати ріст мінімальної заробітної плати з 1 січня 2019 року на 12,1 відсотки і встановлення її в розмірі 4173 гривні та посадового окладу працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 1921 гривня. Прожитковий мінімум з 1 січня 2019 року становитиме 1853 гривні. Зростання розмірів прожиткового мінімуму відбуватиметься з 1 липня та 1 грудня 2019 року.

Розмір допомоги при народженні дитини становитиме 41280 гривень. ЇЇ виплата буде здійснюватись одноразово в сумі 10320 гривень, решта суми – протягом наступних 36 місяців рівними частинами у сумі 860 гривень щомісячно.

Розрахунок обсягу освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам змінено. Його здійснено на основі формули, виходячи з розрахункової кількості ставок педагогічних працівників, а також середньої заробітної плати вчителя. Вперше враховано видатки на оплату праці педагогічних працівників:

– загальноосвітніх навчальних закладів, у зв’язку із поділом класів на групи при вивченні окремих предметів;

– інклюзивно-ресурсних центрів;

– загальноосвітніх навчальних закладів приватної форми власності.

Відповідно до вимог підпункту д) пункту 8 частини першої статті 87 Бюджетного кодексу України видатки на надання первинної медичної допомоги населенню на 2019 рік передбачені в повному обсязі у державному бюджеті за окремою бюджетною програмою Міністерства охорони здоров’я України.

Крім того, продовжується практика надання з державного бюджету фінансової підтримки місцевим бюджетам для реалізації інвестиційних програм і проектів регіонального розвитку, в тому числі проектів співробітництва та добровільного об’єднання територіальних громад. З цією метою в державному бюджеті передбачено 11 млрд гривень.

Водночас додаткова дотація на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я для області розрахована в меншому обсязі, ніж у 2018 році. Основною причиною цього є позитивні тенденції у фінансовому забезпеченні місцевих бюджетів та вивільнення фінансового ресурсу, пов’язаного з обслуговуванням населення за програмою медичних гарантій за рахунок коштів державного бюджету.

Особливості формування проекту бюджету на 2019 рік та прогнозу на 2020-2021 роки, форми бюджетного запиту та інструкцію щодо їх заповнення буде доведено департаментом фінансів облдержадміністрації до головних розпорядників коштів обласного бюджету з метою забезпечення організації роботи із формування проекту обласного бюджету на 2019 рік.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *