Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

План навчання з органами управління та підрозділами територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту Надвірнянського району

      Тема:" Навчання-тренінг  з опрацювання  плану дій органів управління та сил Надвірнянського району підсистеми єдиної системицивільного захисту   при  підозрі захворювання свиней  на африканську чуму з моделюванням ситуації  в  с. Парище господарство Магдич Марії  Василівни
Навчальні цілі:

      Тема:" Навчання-тренінг  з опрацювання  плану дій органів управління та сил Надвірнянського району підсистеми єдиної системицивільного захисту   при  підозрі захворювання свиней  на африканську чуму з моделюванням ситуації  в  с. Парище господарство Магдич Марії  Василівни
Навчальні цілі:
1.            Перевірити готовність  ветеринарної  служби  та сил цивільного захисту району до дій у разі загрози та виникнення  африканської чуми свиней.
2.            Вдосконалити навички та практичні дії керівного складу органів управління, галузевих ланок щодо організації  ліквідації наслідків надзвичайної ситуації
3.            Вивчити проблемні питання щодо реалізації вимог чинного законодавства України  при виявлення та ліквідації  африканської чуми свиней. Визначити основні напрямки щодо удосконалення роботи.
Час проведення:  11.07.2013 року.
Місце проведення:районна державна адміністрація, управління ветеринарної медицини, управління з питань надзвичайних ситуацій  с. Парище господарство Магдич Марії  Василівни
 
Склад учасників:
Члени  Надзвичайної протиепізоотичної комісії при районній держадміністрації, відповідальні  працівники з питань надзвичайних ситуацій,керівники лісових та мисливських господарств, голова міської ради , голови сільських та селищних рад, начальник міжрайонного управління держсанепідемслужби в Івано-Франківській області , начальник РВ УМВС України в Івано- франківській області м. Надвірна, директори ринків, представники  газети « Народна Воля», радіо та телебачення , керівник ТОВ «Глобус», державний інспектор сільського господарства в Івано-Франківській обл., інспектор сільського господарства інспекції відділу контролю с/г продукції та декларування , завідуючий сектору з питань надзвичайних ситуацій РДА, начальник Надвірнянського РВ УМНС України в  Івано-Франківській обл.
 
 
Обстановка в області щодо попередження  занесення збудника африканської чуми свиней
 
 
 На території області наявно  291,8   тисяч свиней, з них в  господарствах населення  135,9    тисяч або  46,5%    Господарств з поголів’ям більше 20 голів нараховується 59 з 67 –ми наявних. Найбільші з них-ТзОВ ‘’Даноша’’ Калуського району та її відділення в Галицькому районі, , ТзОВ ‘’Росан Агро’’ і її відділення  в  Рогатинському районі,    З метою недопущення збудника африканської чуми свиней на території області головним управлінням ветеринарної медицини шляхом розповсюдження  листівок проінформовано населення краю про загрозу і шляхи недопущення захворювання, проведено тренінги  дій при загрозі виникнення захворювання в районах області, питання недопущення африканської чуми свиней  неодноразово заслухувались на засіданнях  Надзвичайних протиепізоотичних комісій при обласній та районних адміністраціях. Спільно з сектором ветеринарної медицини управліннями ветеринарної медицини в районах та містах обстежено всі розміщені на території області колективні господарства на предмет дотримання ‘’закритого’’режиму роботи. За порушення ветеринарно-санітарних вимог до адміністративної відповідальності притягнуто в 2013 році    13  осіб. З метою створення імунітету тварин до африканської чуми свиней   в цьому році проти класичної чуми свиней привито    23.5 тисяч   голів.
Навчальні питання:
1. Дії органів  ветеринарної медицини при  загрозі винмкнення африканської чуми свиней. .
2.Дії органів управління обласної підсистеми ЄДС ЦЗ при  підтвердження діагнозу на африканську чуму свиней.
3.Дії  управління ветеринарної медицини в надвірняському районі  при ліквідації вогнища захворюванни свиней на африканську чуму.
 
 
 
 

Час проведення

Заходи, що проводяться

Хто залучається

                                                          11липня 2013 року   с. Парище господарство Магдич Марії  Василівни

9год 00 хв   вс. Парище господарство Магдич Марії  Василівнивиявлено загибель 7 голів свиней
 
 

9:15 год.
 
 
 
 
9:15-9:30год.
 
 
 
9:30-10:30 год.
 
 
 
 
10:30- 12:00 год. 
 
 
 
10:45-11:00 год.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На протязі 1-5 год
 
 
На протязі
8 годин
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На протязі 1-3 год
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
На протязі 3-5 годин
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Після закінчення заходів
 
 
Постійно

Власник господарства Магдич Марія  Василівнапо телефону повідомила  завідувача  Переріслянської дільничної лікарні ветеринарної медицини про загибель 7 голів свиней в її господарстві.
 
Завідувач  Переріслянської ДЛВМ інформує  начальника управління ветеринарної медицини в Надвірняському  районі  про факт загибелі свиней.
 
З метою встановлення факту загибелі свиней головний інспектор ветмедицини   Надвірняського району відряджає на місце  робочу групу в складі спеціалістів  управління ветеринарної медицини в  Надвірняському  районі, районної лікарні ветеринарної медицини  та міжрайонної лабораторії ветеринарної медицини в м. Богородчани.
Спеціалісти державних установ ветеринарної медицини району проводять епізоотологічне розслідування, клінічний огляд тварин, розтин трупів тварин,  відбирають патматеріал для лабораторних досліджень та доставляють в Івано-Франківську регіональну державну лабораторію ветмедицини
 
Про загибель свиней головний інспектор ветеринарної медицини  району повідомляє головне управління ветеринарної медицини області та представника  управління з надзвичайних ситуацій в районі, управління ветмедицини сусідніх районів, районну держадміністрацію, головного санітарного лікаря району.
Про  загрозу виникнення надзвичайної ситуації пов’язаної з загибеллю свиней інформують чергового управління з надзвичайних ситуації та голову Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації Державну ветеринарну та фітосанітарну службу України.
 
До постановки діагнозу в населеному пункті Головний інспектор ветеринарної медицини району своїм розпорядженням вводить карантинні обмеження, у відповідності до якого в господарстві: ізолюють хворих тварин в тому приміщенні, де вони знаходились, припиняють забій та реалізацію тварин всіх видів та тваринницької продукції, забороняє в’їзд та виїзд з господарства транспорту, вихід обслуговуючого персоналу без спеціальної санітарної обробки.  Серед населення проводиться роз’яснювальна робота щодо заходів профілактики, дезінфекції.
 
 
Спеціалісти Івано-Франківськоїрегіональної державної лабораторії ветеринарної медицини оперативно проводять роботи з обробки пат матеріалу від свиней, що поступив з   господарства Магдич Марії  Василівнита  встановлюють попередній діагноз.
 Спеціалісти вірусологічного відділу регіональної державної лабораторії ветмедицини патматеріал  направляють в Державний науково-дослідний інститут з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи м. Київ для постановки  діагнозу.
 Головний інспектор ветеринарної медицини району готує матеріали на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при  Надвірнянській РДА.
 
Після встановлення діагнозу-африканська чума свиней
 
 
План заходів щодо недопущення поширення збудника інфекції за межі епізоотичного осередку та ліквідації хвороби,  виноситься на засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Надвірняській райдержадміністрації, де:
-виносять рішення про  оголошення  населеного пункту с. Парище неблагополучним по  африканській чумі свиней
-визначає епізоотичним осередком захворювання   господарство Магдич Марії  Василівни
встановлює   першу загрозливу зону, в яку входять  населені пункти розміщені на віддалі 10 км. від осередку: с. Перерісель, с. Гаврилівка, Л. Тарновиця, с. Велесниця, с. В. Майдан, С. Майдан с. Вишнівці, с. Гаврилівка
-на трьох виїздах  з с. Парище силами сільської ради обладнується три дезбар’єри з шлагбаумами та встановлюються таблички з написами ‘’КАРАНТИН’’
-створюється охоронно-карантинний підрозділ з працівників  райуправління внутрішніх справ, працівників районної лікарні ветеринарної медицини. В його склад входять 3 ветеринарно-міліцейські пости ( 1. при виїзді на с. Гаврилівку, 2. на с. Велесницю, 3. Л. Тарновицю)  для забезпечення  локалізації вогнища захворювання та виконання карантинних заходів.
-епізоотичний-з працівників районної лікарні ветеринарної медицини  в кількості 15 чол. Для проведення  епізоотичного обстеження та клінічного огляду огляду тварин в першій загрозливій зоні
-діагностичний- з працівників районної ветллікарні , управління ветмедицини та міжрайонної лабораторії ветмедицини в кількості 5 чол. Для відбору патологічного матеріалу та  доставку його в  Івано-Франківську регіональну лабораторію ветмедицини.
–матеріально-технічного забезпечення-для достаки дезінфекційних засобів, для організації робіт по локалізації та ліквідації данного захворювання , техніки в загрозливу зону ( список додається)
-визначає місце на території господарства для спалювання трупів тварин. Зобов’язує власникагосподарства, органи самоврядування викопати яму глибиною 2 метри для спалювання трупів тварин та залишків кормів , інвентарю.
-виносить рішення про безкровний забій та спалювання трупів  свиней , що перебувають в епізоотичному вогнищі
Рішенням ДНПК при Надвірнянській райдержадміністрації забороняється ввезення на територію осередку  всіх видів тварин, птиці, продуктів та сировини тваринного походження, Вивезення  з території продуктів рослинництва, кормів, забороняється доступ сторонніх осіб, в’їзд транспорту.

.
 ДНПК при Івано-Франківській обласній державній адміністрації своїм рішенням:
–         визначає межі другої загрозливої зони – територія що оточує першу загрозливу зону глибиною до 150 км. Це територія повністю Івано-Франківської області, частково Тернопільської, Львівської, Чернівецької областей.
–         Повідомляє обласні державні адміністрації про реєстрацію захворювання та загрозу виникнення захворювання на території цих областей.
–         Зобов»язує державну ветеринарну службу області провести облік та імунізацію  проти класичної чуми  всього наявного поголів»я свиней та спостереження за ним.
–         Забороняє торгівлю свининою та іншими продуктами свинарства на ринках області.
–         Забороняє переміщення всіх с/г тварин,  що знаходяться в обидвох загрозливих зонах.
–          Визначає Івано-Франківський м»ясокомбінат – місцем для забою та переробки свиней
–         Виносить рішення про закупівлю у населення та приватно-колективних господарств всіх свиней з першої загрозливої зони та забій їх на м’ясокомбінаті з подальшою переробкою на варені ковбаси
–         Зобов»язує Івано-Франківський м»ясокомбінат виділити 16 одиниць автотраспорту для перевезення свиней на забій.
–         Зобов»язує  УТМР та головне управління лісового та мисливського господарства провести відстріл диких кабанів у визначеній першій загрозливій зоні.
–         Зобов»язує управління з питань надзвичайних ситуацій: направити в загрозливу зону 30 чоловік для вилучення та спалення свиней; провести механічну очистку приміщень, скошування твари, видалення гною, вилучення дерев»яного інвентаря, тари та їх спалювання;
–         організувати харчування,  ночівлю та відпочинок людей, які задіяні для ліквідаційних робіт в вогнищі інфекції( палатки, продукти харчування, посуд,засоби особистої гігієни, душові кабіни, дезінфікційни установки
–         забезпечити необхідну кількість матеріально-технічних засобів( паливно-мастильні матеріали).
–         Зобов»язує головне управління ветеринарної медицини в області: направити  4 автомашини  ДУК з обласної державної лікарні ветмедицини, Рогатинської , Снятинської, Тисменицької районних державних лікарень ветмедицини, для проведення дезінфекції в першій загрозливій  зоні.
–         Зобов»язує Департамент охорони здоров»я ОДА: забезпечити медичне обслуговування людей  в карантинній зоні.
–         Зобов»язує УМВС в Івано-Франківській області : організувати кругло добове чергування на 10-ти  ветеринарно-міліцейських постах на межі 10 км зони;
–         забезпечити 16 чоловік для  супроводу автотранспорту, що перевозить свині на Івано-Франківський м»ясокомбінат
–         Зобов»язує Надвірняську РДА : обладнати 10 дезбар»єрів з шлагбаумами та попереджувальними дорожніми знаками на виїзді з першої загрозливої зони
    -Забороняє відділенням зв»язку на час карантину приймати посилки від   населення з продуктами та сировиною тваринного походження.
 
 
Проводиться заключна очистка та   дезінфекція усіх об’єктів, території з оцінкою якості знезараження
 
 
В зоні спостереження проводиться щоденний клінічний огляд свиней в господарствах всіх форм власності
 
Карантин знімають  через 40 днів  після знищення всіх свиней в  епізоотичному осередку, забою свиней у першій загрозливій зоні.

 
 
 
Спеціалісти  Переріслянської ДЛВМ
 
 
Спеціалісти управління ветмедицини , районної державної лікарні ветмедицини і міжрайонної лабораторії ветмедицини
 
 
 
 
 
Головний інспектор ветмедицини Надвірняського району
 
 
 
Головний державний інспектор ветмедицини  області
 
 
 
 
Головний інспектор ветмедицини району
 
 
 
 
 
 
 
Івано-Франківська регіональна державна лабораторія ветеринарної медицини
 
 
 
 
Головний інспектор ветмедицини району
 
 
 
 
 
 
 
Головний інспектор ветмедицини району
Рішення НПК при райдержадміністрації
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Головне управління ветеринарної медицини
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Надвірнянська районна лікарня ветеринарної медицини
 
 
 
Районна лікарня ветеринарної медицини
 
Рішення ДНПК при  Надвірняській РДА

 

 

 

                                                                                

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *