На колегії ДОЗ ОДА обговорили реформи та матеріальне забезпечення медиків
28 листопада під головуванням директора департаменту охорони здоров’я Миколи Стовбана та за участю заступника голови облдержадміністрації Віталія Федоріва, директора департаменту фінансів ОДА Ірини Мацькевич відбулося засідання колегії. Присутні заслухали ряд питань, які стосувалися трансформації охорони здоров’я, а саме підсумків 2018 року та завдань на 2019 рік, епідситуації з кором і грипом в області та реалізації урядової програми «Доступні ліки».
Під час засідання Віталій Федорів повідомив учасникам засідання, що обласна державна адміністрація спільно з департаментом фінансів і охорони здоров’я взяли на особистий контроль ситуацію виплати заробітної плати працівникам медичної сфери. «Сума медичної субвенції, яка була виділена на 2018 рік, на жаль, не забезпечила в повному обсязі виплату заробітної плати. Тому облдержадміністрацією було підготовлено ряд листів і запитів з даного питання. Керівництво області брало участь в багатьох нарадах та «круглих столах» Кабміну і Міністерства фінансів, де розглядалося питання заборгованості. І було прийнято рішення про виділення Прикарпаттю 72 мільйонів гривень», – повідомив заступник голови. Також посадовець наголосив, що ці кошти не в повному об’ємі підуть на виплату зарплати, адже вирішується ще соціально-медичне питання – забезпечення громадян інсулінами. І запевнив всю аптечну мережу, що розрахунки з цією сферою забезпечені стовідсотково. Починаючи з наступного року інсулінозабезпечення буде відбуватися з районних та міських бюджетів.
Щодо епідситуації з кору, завідувач епіднагляду ДУ «Івано-Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України Тетяна Джус зазначила, що на сьогодні в області вона склалась не досить благополучно, адже спостерігається високий рівень захворюваності. У порівнянні з минулим роком цей показник перевищує майже у вісім раз середню оцінку по Україні. «Станом на 47 тиждень всього звернень з підозрою на кір 4297 осіб, з них 3148 – діти до 17-и років. За цей період було зареєстровано 46 групових осередків спалаху недуги. Серед захворілих тільки 24% отримали вакцинацію згідно календаря щеплення, решта 50% або не мають даних про імунізацію, або не робили її зовсім», – повідомила спеціаліст.
Також під час свого виступу Тетяна Джус зупинилася на актуальності лабораторної діагностики. Фахівець додала щодо ситуації з грипом, що зараз ми знаходимося на епідемічному рівні, тобто захворюваність є характерна для даної пори. У порівнянні з минулорічними показниками кількість випадків зросла на 1233. Загалом з початку епідсезону зареєстровано 32 182 звернень. З яких 71% складають діти.
Доповідаючи про реалізацію урядової програми «Доступні ліки», завідувач відділу фармакологічного нагляду при ДОЗ ОДА Уляна Ткачівська наголосила на розширенні даної програми як з боку нозологій, так і з боку препаратів. «На сьогодні представлено 23 молекули, що відповідають 261 генеричному засобу. З них 59 відпускається пацієнту безкоштовно, за решту потрібно доплатити», – повідомила вона. На даний час в області залучено до проекту 254 аптеки. Лідерами у програмі фахівець називає місто Івано-Франківськ, Коломийський, Рожнятівський, Тлумацький та Богородчанський райони.
Заслухавши та обговоривши інформацію про План трансформації охорони здоров’я, члени засідання колегії відзначили успіхи першого етапу медичної реформи та окреслили першочергові заходи її другого етапу на 2019 рік.
0 Коментарі