Денис Шмигаль: Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ – це проблема номер один в області
Сьогодні першим питанням порядку денного онлайн – наради у голови облдержадміністрації Дениса Шмигаля розглядали стан справ у Калуському районі.
Заступник голови райдержадміністрації Любомир Білоус доповів про виконання районного бюджету, стан виплат заробітної плати працівникам бюджетних установ, стан проходження опалювального сезону 2019-2020 років та окреслив основні проблемні питання, які потребують вирішення у цьому році.
Загалом, за січень-жовтень до загального та спеціального фондів бюджету Калуського району (без врахування трансфертів) надійшло 47992 тис. гривень, що становить 112,8 відс. виконання до затверджених планових показників та 106,3 відс. виконання до уточнених планових призначень на період, що аналізується. Станом на 1.11.2019 року заборгованість із виплати заробітної плати з нарахуваннями працівникам бюджетних установ району відсутня. Проте, розрахункова незабезпеченість з оплати праці працівників бюджетних установ до кінця 2019 року становить 1522,1 тис. грн, в тому числі по установах охорони здоров’я 1463,3 тис. грн та 58,8 тис. грн по Сівко-Войнилівській сільській раді.
У районі функціонує 104 заклади бюджетної сфери, які розпочали опалювальний період 2019-2020рр. з 1.11.2019р. У всіх оформлено акти готовності теплових господарств до роботи в осінньо-зимовий період і всі заклади забезпечені дровами та вугіллям у повному обсязі. Заборгованості за спожиті енергоносії бюджетні установи району не мають. Заходи з підготовки закладів загальної середньої та дошкільної освіти району до роботи в осінньо-зимовий період виконано у повному обсязі. Водночас, проблемними є питання незабезпеченості заробітною платою працівників бюджетних установ до кінця 2019 року на суму 1522,1 тис. гривень.
Також проблемою є незабезпеченість коштами на відшкодування вартості препаратів інсуліну, що по району становить 478,5 тис. грн, з них по районному бюджету – 360 тис. грн, Новицькій сільській раді ОТГ– 43,4 тис. грн, Войнилівській селищній раді ОТГ – 63,1 тис. грн, Брошнів-Осадській селищній раді ОТГ – 12 тис. гривень.
«Озвучені проблеми є типовими для всіх районів. Заборгованість з виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ – це проблема номер один в області, – зазначив Денис Шмигаль. – Нами проведено аналіз. У місцевих бюджетах є 120 млн грн, які можуть бути перерозпреділені на покриття боргів і розрив у виплаті зарплат медикам і освітянам. Департаменту фінансів облдержадміністрації доручено розробити рекомендації для кожного району з пропозиціями можливих джерел перерозподілу коштів з перевиконання бюджетів. Тому районним радам і фінансовим відділам райдержадміністрацій необхідно спільно попрацювати з місцевими бюджетами».
Очільник Прикарпаття також позитивно оцінив роботу голови Новицької сільської ОТГ Михайла Срібняка у питаннях контролю за виконанням інфраструктурних проектів у цій ОТГ і наголосив, що всі керівники ОТГ, де заплановано проведення робіт, повинні володіти ситуацією щодо використання коштів. «Космацька, Заболотівська, Яблунівська, Загвіздянська, Олешанська ОТГ – це аутсайдери з використання коштів субвенції і громади не зрозуміють, чому їх не використали»,- наголосив Денис Шмигаль.
0 Коментарі