Дмитро Кулеба закликає вивести з тіні проблему гендерно зумовленого насильства
У Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок та дівчат Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Дмитро Кулеба закликає вивести проблему насильства з тіні та докласти всіх зусиль для боротьби з нею. Про це він заявив у понеділок, 25 листопада, виступаючи в Будинку Уряду на відкритті виставки «16 днів проти насильства», організованої за підтримки Фонду ООН з народонаселення.
Участь у заході взяли перша леді Олена Зеленська, Урядова уповноважена з питань гендерної політики Катерина Левченко, представник Фонду народонаселення ООН в Україні Хайме Надаль, народний депутат України Марина Бардіна, почесний амбасадор Фонду народонаселення ООН в Україні Марія Єфросиніна.
Віце-прем’єр-міністр наголосив, що Україна докладає системних зусиль для боротьби з гендерно зумовленим насильством. Йдеться про новий закон про захист від домашнього насильства, який ухвалив попередній склад Парламенту, запуск підрозділу поліції для протидії домашньому насильству «Поліна». «Над цією соціальною проблемою працюють і громадські організації, і Уряд, і наші міжнародні партнери, але вона досі далека від вирішення», – додав Дмитро Кулеба.
Він наголосив, що Уряд працює над тим, щоб захист ставав ефективнішим і більше людей почувалися у безпеці. Так, наприклад, з січня 2018 року, коли була створена гаряча лінія для протидії насильству, кількість звернень постійно збільшується, а загалом зросла на 22%. Дмитро Кулеба переконаний: «Це означає, що зростає довіра до гарячої лінії, довіра до зусиль влади щодо боротьби з насильством, тобто проблема виходить з тіні».
«Хочу закликати всіх не боятися говорити про цю проблему. Не боятися інформувати поліцію, фахівців на гарячій лінії про те, що відбувається», – закликав Віце-прем’єр-міністр.
На виставці представлені історії жертв насильства. Вони демонструють кроки, які Україна здійснила для якісної допомоги постраждалим, але також звертають увагу на те, що досі необхідно зробити для боротьби з насильством.
Міжнародна акція покликана залучити представників урядів, парламентів, громадських організацій, партнерів ООН та інших, аби залучити якомога більше людей до боротьби з насильством, висвітлити питання, пов’язані із запобіганням та викоріненням насильства щодо жінок і дівчат, яке є одним з найпоширеніших порушень прав людини у світі.
Довідково
25 листопада відзначається Міжнародний день боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок. Він був заснований ООН рівно 20 років тому – 25 листопада 1999 року. «16 днів активізму проти гендерного насильства» – всесвітня акція, ініційована Центром жіночого глобального лідерства у 1991 році з метою привернення уваги до проблем гендерно зумовленого насильства, а також активізації діяльності державних структур і громадських організацій з метою захисту прав жінок та формування ненасильницької ідеології у суспільстві, яка проходить з 25 листопада по 10 грудня. З початку двохтисячних років щорічно проходить і в Україні. Починається 25 листопада з Міжнародного дня боротьби за ліквідацію насильства щодо жінок і завершується 10 грудня – в Міжнародний день прав людини.
0 Коментарі