ДПІ в Надвірнянському районі інформує
Зміни у законодавстві стосовно порядку подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ набрали чинності з 1 квітня цього року
Починаючи з 1 квітня поточного року набрали чинності зміни у законодавстві, що стосуються Порядку подання Податкового розрахунку форми № 1ДФ. Ці новації передбачені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49.
Зміни у законодавстві стосовно порядку подання Податкового розрахунку за формою № 1ДФ набрали чинності з 1 квітня цього року
Починаючи з 1 квітня поточного року набрали чинності зміни у законодавстві, що стосуються Порядку подання Податкового розрахунку форми № 1ДФ. Ці новації передбачені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49.
При цьому, зміни торкнулися способів подання Податкового розрахунку сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податку, і сум утриманого з них податку. Так, Податковий розрахунок ф. № 1ДФ, затверджений Наказом №49, подається податковими агентами в один із таких способів:
– засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи -податкового агента у порядку, визначеному законодавством;
– на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
– на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п'яти.
В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок ф. № 1ДФ за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.
Довідково: податковий розрахунок ф. № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Податковий розрахунок за календарний рік не подається.
Цьогоріч Податковий розрахунок за формою, затвердженою Наказом №49, слід подати за І квартал 2014 року.
Хто повинен звітувати з податку на прибуток поквартально
Для платників податку на прибуток базовим податковим періодом є календарний квартал або календарний рік (п. 152.9 ст.159 ПКУ). Всі платники податку на прибуток повинні звітувати до контролюючих органів за підсумками звітного року (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).
Платники податку на прибуток, в яких доходи за останній звітний податковий рік перевищують 10 млн. грн., зобов’язані щомісячно сплачувати авансові внески з податку на прибуток в розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний податковий рік, без подання податкової декларації.
Для окремих платників податку з даного правила є виключення:
– мають право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал поточного року платники податку на прибуток, в яких доходи за останній рік перевищують 10 млн. грн., отримали за рік прибуток і сплачують авансові внески, а за перший квартал поточного року не отримали прибуток або отримали збиток. Такі платники авансових внесків, подавши декларацію за 1 квартал поточного року, мають право у другому – четвертому кварталі поточного року не сплачувати авансові внески, а сплачувати податкові зобов’язання поквартально за підсумками поданих до контролюючих органів декларацій за перше півріччя, дев’ять місяців та рік. Однак зазначений порядок є правом платника податку, а не його обов’язком(абз.9 п.57.1 ст.57 ПКУ);
– платники податку, які за підсумками останнього звітного року не отримали прибуток або отримали збиток, не нараховували податкові зобов’язання та не мали базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу поточного року отримали прибуток, повинні подати декларацію з податку на прибуток за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік і сплачувати податок на прибуток поквартально за наслідками поданих декларацій (абз.10 п.57.1 ст.57 ПКУ).
За 1 квартал 2014 року слід звітувати за новими формами декларацій з податку на прибуток:
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на прибуток підприємства (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 30.12.2013 №872;
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 16.12.2013 №810.
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на прибуток банку – наказ Міністерства доходів і зборів України 06.02.2014 №121.
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на доходи (прибуток) страховика (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 27.01.2014 №84.
– ПОДАТКОВИЙ ЗВІТ про використання коштів неприбуткових установ та організацій (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 27.01.2014 №85.
За продаж підліткам алкоголю та тютюну анульовано 88 ліцензій
Протягом січня-березня 2014 року за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів було анульовано 88 ліцензій, які давали право роздрібної торгівлі цими товарами. Про це повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів України.
Окрім втрачених ліцензій порушникам також доведеться сплатити майже 600 тис. грн. штрафних санкцій.
Порівняно з відповідним періодом минулого року фахівці Міндоходів фіксують зниження таких порушень більш ніж вдвічі, що свідчить про зростання сумлінності роздрібних торговців.
«Легальні виробники тютюнових виробів завжди виступають за невідворотність покарання за продаж сигарет неповнолітнім. Необхідно також посилити контроль за продажем сигарет у невизначених для цього місцях, оскільки неповнолітні мають неконтрольований доступ до тютюнових виробів, у тому числі до контрабандних та контрафактних», – зазначив заступник генерального директора Асоціації «Укртютюн» Григорій Синиця.
Що ж стосується нашої області, за цей період на Прикарпатті також встановлено випадки продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. За таке порушення законодавства до суб'єктів господарювання застосовано 34,0 тис. грн. фінансових санкцій та анульовано 5 ліцензій на право здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Загалом, в минулому році Головним управлінням Міндоходів області застосовано 35 фінансових санкцій до недобросовісних бізнесменів області, які займались торгівлею тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін, торгувалили алкоголем та тютюном без ліцензії, реалізовували зазначену продукцію особам до 18 років тощо.
Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.
Крім того, втратити ліцензію можна також за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання.
Змінений Держбюджет -2014
Відповідно до Закону України від 27.03.2014 р. № 1165-VII«Про внесення змін у Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»» припиняється підвищення соціальних стандартів і вони фіксуються на рівні, установленому на 1 січня 2014 року:
1) мінімальна заробітна плата:
у місячному розмірі – 1218 грн.;
у погодинному розмірі – 7,3 грн.;
2) прожиткові мінімуми:
на одну особу – 1176 грн.;
дітей віком до 6 років – 1032 грн.;дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.;
працездатних осіб – 1218 грн.;
осіб, що втратили працездатність, – 949 грн.
Крім того, платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.
Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку.
Зміни, внесені до Держбюджету – 2014, набрали чинності 03.04.2014 р.
Зміни в оподаткуванні: що чекає на громадян?
З вступом у дію Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», на громадян чекає ряд податкових змін.
Зокрема, з 1 липня податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) будуть оподатковуватись пасивні доходи, а саме дивіденди, виграші, призи та проценти. Окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (20 706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.
Під час виплати процентів, що підлягатимуть оподаткуванню, банки не утримуватимуть податок, а лише його нараховуватимуть. Платникам потрібно буде задекларувати такий дохід та самостійно сплатити податок до 1 травня наступного року.
Відсотки, отримані в іноземній валюті, перераховуватимуть у гривні за валютним курсом НБУ, що буде діяти на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Якщо ж пасивні доходи нараховуватимуть інші, ніж банки, податкові агенти, вони одночасно будуть утримувати податок за ставкою 15%. А за результатами річного перерахунку буде застосовуватись прогресивна шкала (15%, 20%, 25% – залежно від суми таких доходів).
Також оподатковуватимуться пенсії більші ніж 10 тис. грн., за ставкою 15% (17%). Утримувати податок буде Пенсійний фонд.
Відповідно до Закону, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є не житлова площа, як було раніше, а загальна. Нарахування податку «по-новому» відбуватиметься у наступному – 2015 році.
Юридичні чи фізичні особи – громадяни при купівлі (готівкою чи безготівковим перерахуванням) іноземної валюти, сплачуватимуть збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 %. Об‘єктом оподаткування є сума гривень, призначених для купівлі інвалюти.
Починаючи з 1 квітня поточного року набрали чинності зміни у законодавстві, що стосуються Порядку подання Податкового розрахунку форми № 1ДФ. Ці новації передбачені наказом Міністерства доходів і зборів України від 21.01.2014 р. № 49.
– засобами електронного зв'язку в електронній формі з дотриманням умови щодо використання електронного цифрового підпису відповідальної особи -податкового агента у порядку, визначеному законодавством;
– на паперовому носії разом з електронною формою на електронному носії інформації;
– на паперовому носії, якщо кількість рядків у податковому розрахунку не більше п'яти.
В один із таких способів у вигляді окремої порції подається Податковий розрахунок ф. № 1ДФ за відокремлений підрозділ юридичної особи, який не уповноважений нараховувати, утримувати і сплачувати (перераховувати) податок до бюджету.
Довідково: податковий розрахунок ф. № 1ДФ подається окремо за кожний квартал (податковий період) протягом 40 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного кварталу. Окремий Податковий розрахунок за календарний рік не подається.
Цьогоріч Податковий розрахунок за формою, затвердженою Наказом №49, слід подати за І квартал 2014 року.
Хто повинен звітувати з податку на прибуток поквартально
Для платників податку на прибуток базовим податковим періодом є календарний квартал або календарний рік (п. 152.9 ст.159 ПКУ). Всі платники податку на прибуток повинні звітувати до контролюючих органів за підсумками звітного року (п. 57.1 ст. 57 ПКУ).
Платники податку на прибуток, в яких доходи за останній звітний податковий рік перевищують 10 млн. грн., зобов’язані щомісячно сплачувати авансові внески з податку на прибуток в розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний податковий рік, без подання податкової декларації.
Для окремих платників податку з даного правила є виключення:
– мають право подати податкову декларацію та фінансову звітність за перший квартал поточного року платники податку на прибуток, в яких доходи за останній рік перевищують 10 млн. грн., отримали за рік прибуток і сплачують авансові внески, а за перший квартал поточного року не отримали прибуток або отримали збиток. Такі платники авансових внесків, подавши декларацію за 1 квартал поточного року, мають право у другому – четвертому кварталі поточного року не сплачувати авансові внески, а сплачувати податкові зобов’язання поквартально за підсумками поданих до контролюючих органів декларацій за перше півріччя, дев’ять місяців та рік. Однак зазначений порядок є правом платника податку, а не його обов’язком(абз.9 п.57.1 ст.57 ПКУ);
– платники податку, які за підсумками останнього звітного року не отримали прибуток або отримали збиток, не нараховували податкові зобов’язання та не мали базового показника для визначення авансових внесків у наступному році, а за підсумками першого кварталу поточного року отримали прибуток, повинні подати декларацію з податку на прибуток за підсумками першого півріччя, трьох кварталів та за рік і сплачувати податок на прибуток поквартально за наслідками поданих декларацій (абз.10 п.57.1 ст.57 ПКУ).
За 1 квартал 2014 року слід звітувати за новими формами декларацій з податку на прибуток:
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на прибуток підприємства (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 30.12.2013 №872;
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ про результати спільної діяльності на території України без створення юридичної особи (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 16.12.2013 №810.
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на прибуток банку – наказ Міністерства доходів і зборів України 06.02.2014 №121.
– ПОДАТКОВА ДЕКЛАРАЦІЯ з податку на доходи (прибуток) страховика (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 27.01.2014 №84.
– ПОДАТКОВИЙ ЗВІТ про використання коштів неприбуткових установ та організацій (з додатками) – наказ Міністерства доходів і зборів України 27.01.2014 №85.
За продаж підліткам алкоголю та тютюну анульовано 88 ліцензій
Протягом січня-березня 2014 року за продаж неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів було анульовано 88 ліцензій, які давали право роздрібної торгівлі цими товарами. Про це повідомляє прес-служба Міністерства доходів і зборів України.
Окрім втрачених ліцензій порушникам також доведеться сплатити майже 600 тис. грн. штрафних санкцій.
Порівняно з відповідним періодом минулого року фахівці Міндоходів фіксують зниження таких порушень більш ніж вдвічі, що свідчить про зростання сумлінності роздрібних торговців.
«Легальні виробники тютюнових виробів завжди виступають за невідворотність покарання за продаж сигарет неповнолітнім. Необхідно також посилити контроль за продажем сигарет у невизначених для цього місцях, оскільки неповнолітні мають неконтрольований доступ до тютюнових виробів, у тому числі до контрабандних та контрафактних», – зазначив заступник генерального директора Асоціації «Укртютюн» Григорій Синиця.
Що ж стосується нашої області, за цей період на Прикарпатті також встановлено випадки продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів особам, які не досягли 18 років. За таке порушення законодавства до суб'єктів господарювання застосовано 34,0 тис. грн. фінансових санкцій та анульовано 5 ліцензій на право здійснення торгівлі алкогольними напоями та тютюновими виробами.
Загалом, в минулому році Головним управлінням Міндоходів області застосовано 35 фінансових санкцій до недобросовісних бізнесменів області, які займались торгівлею тютюновими виробами за цінами вищими від максимальних роздрібних цін, торгувалили алкоголем та тютюном без ліцензії, реалізовували зазначену продукцію особам до 18 років тощо.
Нагадаємо, що відповідно до чинного законодавства, продаж алкогольних напоїв та тютюнових виробів неповнолітнім карається анулюванням ліцензій та штрафними санкціями. Розмір штрафу, який застосовується до суб’єкта господарювання, складає 6800 гривень.
Крім того, втратити ліцензію можна також за продаж алкоголю та тютюну у невизначених для цього місцях, несплату чергового платежу за ліцензію протягом 30 днів від моменту її призупинення, а також за заявою суб’єкта господарювання.
Змінений Держбюджет -2014
Відповідно до Закону України від 27.03.2014 р. № 1165-VII«Про внесення змін у Закон України «Про Державний бюджет України на 2014 рік»» припиняється підвищення соціальних стандартів і вони фіксуються на рівні, установленому на 1 січня 2014 року:
1) мінімальна заробітна плата:
у місячному розмірі – 1218 грн.;
у погодинному розмірі – 7,3 грн.;
2) прожиткові мінімуми:
на одну особу – 1176 грн.;
дітей віком до 6 років – 1032 грн.;дітей віком від 6 до 18 років – 1286 грн.;
працездатних осіб – 1218 грн.;
осіб, що втратили працездатність, – 949 грн.
Крім того, платникам податку на додану вартість, у яких є задекларовані до відшкодування суми податку до 1 січня 2014 року, підтверджені перевірками й не відшкодовані на 3 квітня поточного року, відшкодування здійснюється шляхом оформлення облігацій внутрішньої державної позики з терміном обігу п’ять років.
Оформлення відшкодування сум податку на додану вартість облігаціями внутрішньої державної позики прирівнюється до видачі платнику податку суми бюджетного відшкодування шляхом перерахування коштів з бюджетного рахунка на рахунок платника податку.
Порядок випуску, обігу, погашення зазначених облігацій внутрішньої державної позики, а також нарахування процентів на них затверджується Кабінетом Міністрів України, при цьому має бути забезпечено рівність умов для всіх платників податку щодо визначення способу відшкодування податку на додану вартість, добровільність здійснення такого відшкодування та зацікавленість усіх платників податку.
Зміни, внесені до Держбюджету – 2014, набрали чинності 03.04.2014 р.
Зміни в оподаткуванні: що чекає на громадян?
З вступом у дію Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні», на громадян чекає ряд податкових змін.
Зокрема, з 1 липня податком на доходи фізичних осіб (ПДФО) будуть оподатковуватись пасивні доходи, а саме дивіденди, виграші, призи та проценти. Окрім тих процентів, сума яких не перевищує в рік 17 прожиткових мінімумів для працездатної особи (20 706 грн.). Також не включатимуться до такого доходу проценти та дивіденди, що не підлягають оподаткуванню відповідно до норм Податкового кодексу.
Під час виплати процентів, що підлягатимуть оподаткуванню, банки не утримуватимуть податок, а лише його нараховуватимуть. Платникам потрібно буде задекларувати такий дохід та самостійно сплатити податок до 1 травня наступного року.
Відсотки, отримані в іноземній валюті, перераховуватимуть у гривні за валютним курсом НБУ, що буде діяти на момент нарахування (отримання) таких доходів.
Якщо ж пасивні доходи нараховуватимуть інші, ніж банки, податкові агенти, вони одночасно будуть утримувати податок за ставкою 15%. А за результатами річного перерахунку буде застосовуватись прогресивна шкала (15%, 20%, 25% – залежно від суми таких доходів).
Також оподатковуватимуться пенсії більші ніж 10 тис. грн., за ставкою 15% (17%). Утримувати податок буде Пенсійний фонд.
Відповідно до Закону, базою оподаткування податком на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки є не житлова площа, як було раніше, а загальна. Нарахування податку «по-новому» відбуватиметься у наступному – 2015 році.
Юридичні чи фізичні особи – громадяни при купівлі (готівкою чи безготівковим перерахуванням) іноземної валюти, сплачуватимуть збір на обов’язкове державне пенсійне страхування у розмірі 0,5 %. Об‘єктом оподаткування є сума гривень, призначених для купівлі інвалюти.
0 Коментарі