Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

На Прикарпатті обговорили питання протидії торгівлі людьми

10 грудня департаментом соціальної політики облдержадміністрації організовано робочу зустріч за участі ключових суб’єктів, які здійснюють заходи у сфері протидії торгівлі людьми в Івано-Франківській області, на тему «Протидія торгівлі людьми: питання, які потребують адвокації».

Цей захід ініціювала громадська організація «Ла Страда – Україна» за результатами моніторингу реагування на виклики в діяльності із протидії торгівлі людьми, пов’язані з появою та поширенням COVID – 19 та введенням карантинних заходів у рамках проекту «Адвокація для покращення реагування держави та політики з протидії торгівлі людьми».

Зустріч відбулася за участю представників департаменту соціальної політики облдержадміністрації, ГО «Ла Страда – Україна», Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», головного управління Національної поліції України в області, обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей, департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, департаменту молодіжної політики та спорту Івано-Франківської міської ради, обласного центру зайнятості, Південно-Західного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Івано-Франківськ), управління Державної міграційної служби України в області та прокуратури області.

Обговорено питання складнощів в ідентифікації осіб, які постраждали від торгівлі людьми, та актуальні виклики в протидії і реагуванні на випадки торгівлі людьми.

 

Для відома

Торгівля людьми є однією з найжорстокіших форм порушення основних прав і свобод людини та має тяжкі, а часом фатальні наслідки для постраждалих осіб.

Жертвами цього злочину стають і жінки, і чоловіки, і діти, які потерпають від його різноманітних форм, серед яких примусова праця, сексуальна експлуатація, примусове жебрацтво, вилучення органів тощо.

Починаючи з 2010 року, за даними групи експертів Ради Європи з питань боротьби з торгівлею людьми (ҐРЕТА) в Україні, відбувається значне зростання кількості випадків торгівлі людьми з метою трудової експлуатації. Серед осіб, які постраждали від торгівлі людьми, збільшується кількість осіб чоловічої статі, значною залишається кількість неповнолітніх.

Тому, якщо хтось із знайомих потрапив у ситуацію, коли позбавляли вільного пересування та спілкування з родиною, відібравши документи; пообіцяли добре оплачувану роботу (за кордоном чи в Україні), а потім не заплатили обіцяних грошей; примушували відробляти неіснуючі борги; втягнули у злочинну діяльність шляхом примусу, шантажу або насильства – є підстави вважати, що дана особа стала жертвою торгівлі людьми.

Законодавством України таким особам гарантується комплексна допомога (психологічна, соціально-педагогічна, соціально-медична, юридична, допомога у працевлаштуванні та перекваліфікації, тощо), виходячи з особистих потреб постраждалої особи в тому числі і одноразова матеріальна виплата.

Більш детальну інформацію можна отримати, звернувшись до департаменту соціальної політики облдержадміністрації (м. Івано-Франківськ, вул. Л. Курсаба, 2 (кабінет № 32), телефоном (0342) 53 51 15 або (0342) 53 51 14, а також до Благодійного Фонду «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» телефоном (0342) 75-30-61.

Окрім того, консультацію з питань протидії торгівлі людьми можна отримати, звернувшись на Національну безкоштовну гарячу лінію з протидії торгівлі людьми та консультування мігрантів 0(800)-505-501 (зі стаціонарних телефонів) та «527» (для абонентів Київстар, Vodafone UA, Life).

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *