Належний фітосанітарний стан озимини – гарантія майбутнього врожаю
Посіви, які проведено в оптимальні і допустимі строки, знаходяться у фазі кущіння. На посівах пізнього строку сівби (після 20 жовтня) частина рослин – початок сходів, частина проростання. Їх стан буде залежати від погодних умов в подальшому. Дощова осінь значно уповільнила збирання пізніх культур, що планувались як попередники озимої пшениці, зокрема сої пізньостиглих сортів, соняшнику та ін.
Упродовж грудня загрозливих явищ для перезимівлі озимих не спостерігалося.
Однак, короткочасне зниження мінімальної температури ґрунту на глибині залягання вузла кущіння озимих культур (3 см) до плюс 1° – гмінус 5°С могло негативно вплинути на перезимівлю слаборозвинених рослин озимого ячменю та ріпаку. Ґрунт на території області був талим.
Різкі коливання добової температури, перезволоження площ не сприяли розвитку мишоподібних гризунів. Загроза підвищення їх чисельності та шкідливості в озимині ймовірна в разі стійкого снігового покриву, під яким за наявності достатньої кількості корму гризуни продовжують розмноження.
Також на більшості площ озимі культури знаходилися у стані зимового спокою, їх фітосанітарний стан задовільний. Рослини озимих зернових культур та ріпаку озимого знаходяться у доброму і задовільному стані.
0 Коментарі