Європейські країни – основні партнери Івано-Франківщини у зовнішньоекономічній діяльності
День Європи, який в Україні відзначають щорічно у третю суботу травня, є для українців нагадуванням про стратегічний курс країни на зближення з країнами Європейського Союзу. Про прагнення України стати повноправною частиною європейської спільноти свідчить також вектор зовнішніх зв’язків, зокрема торговельних. Такі зв’язки – пріоритетні для Прикарпаття. Країни Європи є основними партнерами Івано-Франківщини у зовнішньоекономічній діяльності суб’єктів господарської діяльності області.
Як повідомили в головному управлінні статистики в області, минулоріч до країн Європи було спрямовано 69,7% обсягів експорту усіх товарів, у тому числі до країн Європейського Союзу – 59,3%. Імпорт з країн Європи склав 86,7% від загального обсягу імпорту товарів, із країн ЄС – 53,1%.
У 2020 році до країн Європи експортовано товарів на 528,1 млн дол. США. Близько 70% обсягу експорту склали поставки до Румунії, Польщі, Словаччини, Італії, Чехії, Німеччини, Угорщини. Особливим попитом у країнах ЄС користувались механічні та електричні машини (основні покупці – Румунія, Польща, Італія), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (Словаччина, Польща, Італія), деревина і вироби з деревини (Швеція, Румунія, Польща), мінеральні продукти, полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (Румунія, Чехія, Угорщина), продукти рослинного походження (Польща, Німеччина, Італія), текстильні матеріали та текстильні вироби (Словаччина, Німеччина).
З країн Європи отримано товарів на 555,9 млн дол. США, що становить 80,3% обсягів 2019 року. Половину обсягів надходжень отримано з Польщі, Німеччини, Румунії, Італії, Угорщини, Словаччини, Литви та Чехії. У структурі імпорту з країн Європейського Союзу провідну позицію займали механічні та електричні машини (переважно з Румунії, Німеччини, Італії), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (з Польщі, Угорщини, Німеччини), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (з Німеччини, Польщі, Франції), недорогоцінні метали та вироби з них (з Польщі, Німеччини, Словаччини), мінеральні продукти (з Литви, Польщі, Словаччини), засоби наземного транспорту, літальні апарати, плавучі засоби (з Німеччини, Польщі, Франції), текстильні матеріали та текстильні вироби (з Румунії, Польщі, Німеччини).
Питома вага країн ЄС у загальнообласних обсягах експорту послуг становила 73,1%, імпорту – 93,1%.
0 Коментарі