Івано-Франківська область у рейтингу європейської інтеграції
«Євромапа України-3. Рейтинг європейської інтеграції областей» – унікальне дослідження, підготовлене аналітиками Центру «Нова Європа» у співпраці з Урядовим офісом координації європейської та євроатлантичної інтеграції.
«Євромапа-3» є третім всеохопним дослідженням поступу України на шляху до євроінтеграції. Це рейтинг областей України, складений на основі відповідності до 49 індикаторів у 9 сферах, які найбільш виразно відображають динаміку зближення окремих регіонів країни з ЄС. Рейтинг є об’єктивним інструментом оцінки регіонів та важливим джерелом інформації як для дослідників аналітичних центрів, так і для уряду.
Рік пандемії вплинув на отримані результати, та навіть попри труднощі минулого року, є регіони, які показали хороші результати. Серед них – Івано-Франківщина.
Автори дослідження відзначають, що, попри падіння обсягів іноземних інвестицій в абсолютній більшості регіонів насамперед через карантинні заходи, у п’яти регіонах ( а серед них є й Івано-Франківщина) відбувся приріст інвестицій.
Також наша область є серед лідерів з модернізації інфраструктури через Державний фонд регіонального розвитку у 2020 році. Івано-Франківщина демонструє сталість за цим показником, оскільки була лідером і в минулій «Євромапі».
Дослідження містить додатковий рейтинг, який відображає загальну динаміку ремонту доріг по всій країні (див. графік «Динаміка ремонту доріг в областях України: порівняння 2020 з 2019 роком»). Він свідчить, що у всіх без винятку областях стався приріст у довжині відремонтованих доріг. При цьому за один рік на понад 200 км відремонтованих доріг стало більше в Хмельницькій, Закарпатській, Луганській, Харківській, Львівській, Сумській, Донецькій та Івано-Франківській областях.
Провідна позиція за Івано-Франківщиною зберігається й за кількістю автобусних сполучень з країнами ЄС.
Згідно з дослідженням найкращі показники за кількістю ЦНАПів мають Івано-Франківська, Дніпропетровська та Закарпатська області, тоді як за співвідношенням «кількість громадян на один центр надання адміністративних послуг» лідерами є Волинська, Кіровоградська та ІваноФранківська області. Це означає, що у цих регіонах громадяни теоретично мають кращий доступ до таких центрів та меншою є ймовірність черг, адже кількість громадян, охоплених одним ЦНАПом, є меншою.
Важливим маркером освітньої, наукової та культурної інтеграції з ЄС, на думку авторів рейтингу, є володіння англійською , оскільки це більші можливості не лише для бізнесу, але й інтелектуального розвитку суспільства , і, зокрема, результати зовнішнього незалежного тестування з англійської мови. За їхніми даними лідерами за кількістю учасників, які набрали від 160 до 200 балів за ЗНО з англійської мови, у 2020 році стали місто Київ, Львівська, Чернівецька, Івано-Франківська та Тернопільська області.
За сукупністю показників у сфері охорони здоров’я (середня очікувана тривалість життя при народженні , виконання обсягів планових щеплень, частка підписаних декларацій про надання первинної медичної допомоги, кількість реконструйованих/відремонтованих/створених зон відпочинку та кілометраж облаштованих велодоріжок у містах обласного значення тощо) Івано-Франківщина на третьому місці у рейтингу.
Про ці та інші показники дослідження читайте за посиланням.
0 Коментарі