Захист культурно-інформаційного простору України посилюється завдяки прийняттю нових законопроєктів
19 червня Верховна Рада України ухвалила низку законопроєктів щодо захисту культурно-інформаційного простору України від впливу росії.
Зокрема, парламентарії заборонили публічне відтворення музичної продукції російського походження в медіа та громадському транспорті, а також збільшили квоту на українську музику в ефірі радіостанцій і телеканалів (з 35% до 40%).
Крім цього, законопроєкт №7273-Д пропонує заборонити проведення гастролей за участю виконавців, які є громадянами держави-агресора.
Документ також передбачає створення списку виконавців росії, які засуджують агресію проти України, з метою дозволити виконувати твори таких авторів. Право оновлювати такий список пропонується закріпити за РНБО.
Крім того, Верховна Рада ухвалила закон №7459, яким заборонила імпорт видавничої продукції з росії, тимчасово окупованих нею територій України та з республіки білорусь, видання і продаж книг авторства громадян рф. Водночас ця заборона не поширюватиметься на книги, видані в Україні до 1 січня 2023 року.
Також було ухвалено законопроєкт № 6287 «Про внесення змін до деяких законів України щодо стимулювання розвитку українського книговидання і книгорозповсюдження». Мета закону – зупинити руйнування українського книжкового ринку, спричинене наслідками пандемії та зростанням обсягів контрафактної та контрабандної продукції. Він також, як очікується, сприятиме зростанню книжкового ринку в Україні та популяризації читання серед українців
Закон передбачає з 2023 року надання держсубсидії (у розмірі до 20% доходу) для відшкодування витрат на оренду нерухомого майна, що використовується суб’єктом видавничої справи, а також допомогу у вигляді сертифіката на придбання книг на 0,3 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (зараз це 800 грн).
0 Коментарі