Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

30 квітня 2015 року – останній день подання Декларації про доходи

30 квітня 2015 року – останній день подання Декларації про доходи
Подати декларацію про майновий стан і доходи необхідно, якщо у 2014 році отримувались доходи, з яких не було сплачено податок на доходи фізичних осіб. Це отримання подарунків від фізичних осіб, доходів від операцій з цінними паперами, здавання нерухомості в оренду фізичним особам, репетиторства, іноземні доходи, тощо. Також декларацію подають ті особи, які отримували доходи у вигляді заробітної плати від двох або більше податкових агентів і при цьому загальна річна сума таких оподатковуваних доходів перевищувала 120 розмірів мінімальної заробітної плати (146 160 грн).
Декларацію про майновий стан і доходи можна подати особисто або уповноваженою на це особою; відправити електронною поштою або заповнити оn–line на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби (за наявності електронного цифрового підпису).
Податкова декларація про майновий стан і доходи подається громадянами до органів фіскальної служби за місцем реєстрації (прописки).
У разі виникнення питань щодо заповнення декларації про майновий стан і доходи звертайтесь до Центру обслуговуванняДПІ у Надвірнянському районі.
 
 
Доходи, отримані від двох роботодавців, необхідно декларувати
ДПІ у Надвірнянському районінагадує, що доходи від двох роботодавців необхідно декларувати. Але не всім громадянам, а лише тим, які у минулому році отримували заробітну плату у зв’язку з трудовими відносинами та виплати за цивільно-правовими договорами від двох або більше податкових агентів, загальна сума яких перевищила 146160 гривень (120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року – 1218 грн.).
Податок з таких виплат у минулому році вже сплачений, проте декларування доходів пов’язано із застосуванням двох ставок оподаткування: 15% ПДФО (до місячного доходу, що не перевищує 10 мінімальних зарплат) та 17% до доходу, що перевищує вказану суму.
Громадяни мають обов’язково до 1 травня 2015 року подати декларацію про майновий стан і доходи за місцем реєстрації (згідно з паспортними даними).
До Декларації необхідно подати додаток №7 «Розрахунок податкових зобов’язань з податку на доходи фізичних осіб згідно з пп. «є» п. 176.1 статті 176 розділу IV Податкового кодексу України».
У вказаному додатку здійснюється перерахунок податку із задекларованої річної загальної суми оподатковуваних доходів у такому порядку:
– задекларована річна загальна сума оподатковуваних доходів зменшується на фактично нараховані (утримані) протягом звітного року податковими агентами суми єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування та на суму наданої платнику податку податкової соціальної пільги (за її наявності);
– із зменшеної суми: 120 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного податкового року, оподатковуються за ставкою у розмірі 15 відсотків, решта суми – за ставкою у розмірі 17 відсотків.
Далі нарахований податок зменшується на суму вже сплаченого в минулому році податковими агентами податку на доходи фізичних осіб. Позитивна різниця ПДФО підлягає сплаті до бюджету до 1 серпня 2015 року.
За останніми даними, прикарпатці вже подали понад 5,3 тисячі декларацій про майновий стан та доходи, отримані у минулому році, в яких сума задекларованого доходу складає 333,2 млн.гривень. Згідно з поданими деклараціями, самостійно визначена сума податку на доходи фізичних осіб, що підлягає сплаті до бюджету становить 7,6 млн. гривень. У свою чергу сума податкової знижки, яка підлягає поверненню громадянам наразі сягає 2,9 млн. грн.
Детальна інформація з питань декларування доходів громадян розміщена на офіційному веб-порталі територіальних органів ДФС в Івано-Франківській області в окремому розділі „Декларування доходів громадян – 2015”. Зокрема, нормативно-правові акти, якими регулюється порядок оподаткування доходів фізичних осіб, форма річної податкової декларації, зразок її заповнення, консультації, коментарі з питань декларування доходів та відеороз’яснення.
 
Заява постачальника про відмову надати податкову накладну не дає права на формування податкового кредиту
ГУ ДФС у Рівненській області нагадує, що заява постачальника про відмову надати податкову накладну (порушення ним порядку заповнення та/або порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних), додаток 8 до декларації з ПДВ, не дає права на  включення сум ПДВ до  податкового кредиту.
Законом України від 28.12.2014 № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких  законодавчих актів України щодо податкової реформи"  внесено зміни до п.201.10 ст.201 ПКУ,в абзаці 16 слова "яка є підставою для включення сум податку до складу податкового кредиту" виключено.
 
«Касова» реформа-2015: хто має використовувати РРО?
В Україні, з метою запобігання можливим порушенням з боку суб’єктів господарювання, які здійснюють готівкові розрахунки за товари або надані послуги, з початку 2015 року набули зміни про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.
ДПІ у Надвірнянському районіінформує про зміни, що очікують найближчим часом власників касової техніки – платників єдиного податку.
 Так, з 1 липня 2015 року передбачено обов'язкове застосування реєстраторів розрахункових операцій фізичними особами-підприємцями платниками єдиного податку третьої групи.
З 1 січня 2016 року РРО обов’язково застосовуватимуть фізичні особи-підприємці платники єдиного податку другої групи, крім тих, які здійснюють діяльність на ринках, продаж товарів у роздрібній торгівельній мережі через засоби пересувної мережі.
       Платники єдиного податку І групи РРО не застосовують.
       Водночас повідомляємо, що платники єдиного податку ІІ і ІІІ (фізичні особи – підприємці) груп, які з 1 січня 2015 року до 30 червня 2015 включно почали застосовувати зареєстровані, опломбовані в установленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи РРО, з дати початку застосування РРО до 1 січня 2017 звільняються від проведення перевірок з питань дотримання порядку застосування РРО.
 
30 квітня – останній день подання звіту про контрольовані операції за 2014 рік
Відповідно  до статті 39 Податкового кодексу України для цілей податкового контролю за трансфертним ціноутворенням звітним періодом є календарний рік.
Згідно з п.п. 39.4.2. п. 39.4 ст. 39 Кодексу платники податків (крім Національного банку України), які протягом звітного періоду здійснювали контрольовані операції, зобов’язані подавати до центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, інформацію про здійснені контрольовані операції одночасно з поданням декларації з податку на прибуток підприємств (додаток до декларації).
Платники податків, обсяг контрольованих операцій яких з одним контрагентом перевищує 5 млн. гривень (без урахування податку на додану вартість), зобов’язані подавати звіт про контрольовані операції центральному органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову і митну політику, до 1 травня року, що настає за звітним, засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог закону щодо електронного документообігу та електронного цифрового підпису.
 

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *