Міністр оборони: На сьогодні впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів управління практично на всіх рівнях військового управління
Сьогодні, 6 червня, у Києві під головуванням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака відбулося розширене засідання колегії оборонного відомства.
Сьогодні, 6 червня, у Києві під головуванням Міністра оборони України генерал-полковника Степана Полторака відбулося розширене засідання колегії оборонного відомства.
У заході взяли участь начальник Генерального штабу – Головнокомандувач Збройних Сил України генерал-полковник Віктор Муженко, керівний склад Міністерства оборони та Генерального штабу ЗС України, командувачі видів та оперативних командувань Збройних Сил України, інші посадові особи.
На порядок денний засідання були винесені питання щодо організації забезпечення Збройних Сил України матеріальними ресурсами, порядку забезпечення Сил спеціальних операції в контексті їх створення як нової структури у складі Збройних Сил України, підсумків діяльності Військово-Морських Сил Збройних Сил України тощо.
На початку засідання Міністр оборони України привітав з професійним святом присутніх журналістів.
«З першого дня початку бойових дій ви завжди були поруч з нами, давали суспільству правдиву інформацію про діяльність Збройних Сил», – зазначив генерал-полковник Степан Полторак.
Відповідно до плану роботи колегії, також було оголошено накази про призначення на посади керівників у Міністерстві оборони України.
За словами Міністра оборони України, чіткі завдання оборонному відомству у своєму щорічному посланні до Верховної Ради визначив Президент України. Зокрема, йдеться про необхідність трансформувати систему управління та забезпечення Збройних Сил України, максимально ефективно використовувати фінансовий ресурс, поступово перейти від модернізації і закупівлі зразків озброєння та військової техніки до розробки нових.
Серед пріоритетних завдань – досягнення Збройними Силами України критеріїв і стандартів країн-членів НАТО, а також продовження оновлення вищого командного складу ЗС України. При цьому основою для висунення на вищі посади має бути досвід виконання завдань в антитерористичній операції.
«Частина цих завдань вже виконується. Сформовано додатково 2 механізовані, 4 мотопіхотних, 3 артилерійських бригади, аеромобільну бригаду та бригаду армійської авіації, 37 мотопіхотних батальйонів, що значно посилило бойову спроможність військ. В успішному результаті проведеної роботи ми вже переконалися, спостерігаючи чіткі, правильні, грамотні і зрозумілі дії в районі населеного пункту Мар’їнка», – наголосив генерал-полковник Степан Полторак.
Як він підкреслив, на сьогодні впроваджено нові стандарти підготовки військ і органів управління практично на всіх рівнях військового управління з урахуванням досвіду АТО. Тривають заходи з інженерного обладнання оборонного рубежу. Поставлено до військ за державними контрактами близько 1000 одиниць озброєння та військової техніки, 260 тисяч одиниць боєприпасів. Розпочато експеримент у двох військових частинах щодо запровадження нової системи харчування, значно покращився раціон для бійців. Створено кадровий резерв чисельністю близько 1,5 тисячі осіб з числа учасників АТО. При Міністерстві оборони функціонує Рада волонтерів, яка на сьогодні спланувала та підготувала низку серйозних реформ в різних галузях діяльності оборонного відомства. Близько 3 тисяч військовослужбовців – учасників АТО пройшли курси медико-психологічної та соціальної реабілітації. Підготовлено та прийнято близько 80 нормативно-правових актів, спрямованих на удосконалення питань проходження військової служби, соціального захисту та матеріально-технічного забезпечення Збройних Сил України. Кількість військовослужбовців, які отримали статус учасників бойових дій вже перевищує 52 тисячі. Також прийнято рішення щодо створення додаткових комісій з питань надання статусу учасника бойових дій для полегшення і прискорення цієї роботи.
0 Коментарі