Skip to content Skip to left sidebar Skip to footer

ДПІ в Надвірнянському районі інформує

Продаж пива з 1 липня здійснюється тільки за наявності ліцензії
З 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.

Продаж пива з 1 липня здійснюється тільки за наявності ліцензії
З 1 липня 2015 року підлягає ліцензуванню діяльність з виробництва, імпорту, експорту, оптової та/чи роздрібної торгівлі пивом на загальних підставах, передбачених для алкогольних напоїв.
Такі вимоги встановлені внесеними змінами до чинного законодавства. Із 1 липня до алкогольних напоїв належатимуть продукти, одержані шляхом спиртового бродіння цукровмісних матеріалів або виготовлені на основі харчових спиртів із вмістом спирту етилового понад 0,5% об’ємних одиниць, які зазначені, зокрема, у товарній позиції 2203 згідно з УКТ ЗЕД. З цієї ж дати пиво — насичений діоксидом вуглецю пінистий алкогольний напій із вмістом спирту етилового від 0,5% об’ємних одиниць, отриманий під час бродіння охмеленого сусла пивними дріжджами, що відноситься до товарної групи УКТ ЗЕД за кодом 2203.
При цьому виробництво алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється суб’єктами господарювання незалежно від форм власності за умови одержання ліцензії. Імпорт, експорт і оптова торгівля, зокрема, алкогольними напоями, можуть здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності за наявності ліцензій.
Роздрібна торгівля алкогольними напоями (крім столових вин) або тютюновими виробами може здійснюватися суб’єктами господарювання всіх форм власності, у тому числі їх виробниками, за наявності у них ліцензій.
 
Надходження до місцевих бюджетів склали майже 55млн. грн.
Про це повідомив в.о. начальника ДПІу Надвірнянському районі Василь Гнатюк.
Він зазначив, що за 6місяців 2015 року надходження до місцевих бюджетів Надвірнянського районуперевищили минулорічний аналогічний показник на 2,3відсотки.
Начальник інспекції підкреслив, що основним джерелом наповнення місцевих скарбниць регіону залишається податок на доходи фізичних осіб –36,3млн. грн. Також забезпечено надходження 5,2млн. грн. плати за землю, 3,5млн. грн. єдиного податку з фізичних та юридичних осіб та 4,1млн. грн. акцизного податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів.
 
На Надвірнянщині понад 100платників освоїли адміністрування ПДВ
На Надвірнянщині104 суб’єктигосподарювання освоїли  систему електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі.
Протягом дії системи електронного адміністрування ПДВ у тестовому режимі (до 1 липня 2015 року) платники податку самостійно зараховують на електронні рахунки кошти з власних поточних рахунків  суми, необхідні для сплати узгоджених податкових зобов’язань з цього податку до бюджету.
Після закінчення тестового режиму для реєстрації податкових накладних у ЄРПН платникам податку необхідно мати достатню суму податкового кредиту, підтверджену зареєстрованими в ЄРПН «вхідними» податковими накладними, сплатою ПДВ при імпорті товарів та (за недостатності таких сум) коштами на його рахунку у системі електронного адміністрування ПДВ.
З 1 липня 2015 року на рахунки в системі електронного адміністрування ПДВ платники податку зараховують кошти у сумах, необхідних для реєстрації податкових накладних.
Слід зазначити, поповнення електронного рахунка платника ПДВ за рахунок інших джерел, наприклад, з поточних рахунків інших осіб, не передбачено.
 
Щодо обкладення ПДВ операцій із постачання електронних версій періодичних видань
Відповідно до пп. 197.1.25 статті 197 Податкового кодексу України ( із змінами та доповненнями) від оподаткування ПДВ звільняються операції з постачання (передплати) та доставки періодичних видань друкованих засобів масової інформації (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування, дизайн та верстка), виготовлення (друк на папері чи запис на електронному носієві), розповсюдження книжок, у тому числі електронного контенту (крім видань еротичного характеру) вітчизняного виробництва, учнівських зошитів, підручників та навчальних посібників, словників українсько-іноземної або іноземно-української мови вітчизняного виробництва на митній території України.
Отож, операції платника податку з постачання (передплати) електронних версій періодичних видань друкованих засобів масової інформації вітчизняного виробництва, у тому числі поставлених за допомогою мережі Internet та/або записаних на електронних носіях (CD-диск, DVD-диск тощо), оподатковуються податком на додану вартість у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків.
 
Діє мораторій на перевірки суб’єктів бізнесу
ДПІ у Надвірнянському районі нагадує, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організаційфізичних осіб – підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб’єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або вимогами Кримінального процесуального кодексу України.
Таке обмеження не поширюється на перевірки суб’єктів господарювання, що ввозять на митну територію України та/або виробляють та/або реалізують підакцизні товари; перевірки дотримання норм законодавства з питань наявності ліцензій; перевірки повноти нарахування та сплати податку на доходи фізичних осіб, єдиного соціального внеску, відшкодування податку на додану вартість.
Довідково: зазначена норма встановлена пунктом 3 Прикінцевих положень Закону України від 28.12.2014 р. №71 «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи».
 
Актуально для суб’єктів господарювання – платників ПДВ
З 1 липня 2015 року вводиться в дію на постійній основі система електронного адміністрування податку на додану вартість. Це передбачено в законі України № 71-VІІІ "Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України (щодо податкової реформи)".
З цього ж  дня для платників ПДВ вводяться нові додаткові правила, а саме: зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних можливе лише за достатності суми, обчисленої за формулою, визначеною п.200№.3 Податкового кодексу України.
Суми помилково або надміру сплачених грошових зобов'язань з ПДВ станом на 1 липня 2015 року автоматично збільшують суму податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні і розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних. На суму такого збільшення: зменшується сума, задекларована до сплати до бюджету звітного періоду, або збільшується сума від'ємного значення, задекларована в звітному періоді; помилково та/або надміру сплачені грошові зобов'язання з ПДВ вважаються погашеними.
Водночас уточнені дані про помилково та/або надміру сплачені до бюджету платежі, станом на перше число місяця, наступного за звітним (станом на 01.07.2015), можуть бути сформовані Державною фіскальною службою України після завантаження відповідної інформації до центральної бази даних служби.
Згідно з Тимчасовим регламентом експлуатації інформаційної системи «Податковий блок», затвердженим наказом ДПС України від 24.12.2012 р. № 1198, завантаження центральної бази даних ДФС уточненою інформацією про стан розрахунків платників з бюджетом (у тому числі про надміру сплачені суми платежів) здійснюється на п’ятий (юридичні особи) та шостий (фізичні особи – суб’єкти господарської діяльності) робочі дні звітного місяця.
Відтак збільшення суми податку, на яку платник має право зареєструвати податкові накладні/розрахунки коригування до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, визначеної п. 200№.3 ст. 200№ розд. V Податкового кодексу України, за рахунок сум помилково та/або надміру сплачених станом на 01.07. 2015 року грошових зобов’язань з податку на додану вартість з урахуванням технологічного процесу буде здійснено до 10 липня 2015 року. Платники податку починаючи з 10 липня 2015року можуть за запитом отримати з центральної бази даних ДФС повідомлення (витяг) про суми переплат, що обліковуються в інтегрованій картці платника податку станом на 1 липня 2015року.
 
Багатоповерхівки та земельний податок
Власники квартир (жилих приміщень) у багатоквартирних жилих будинках не є платниками земельного податку до бюджету за земельні ділянки під такими будинками. Разом з цим, вони відшкодовують сплачені суми земельного податку підприємствам, установам і організаціям, що здійснюють управління цими будинками, а також об’єднанням власників будинків, у складі сум за утримання будинків та прибудинкової території.     
В той же час, відповідно до пункту 287.8 статті 287 Податкового кодексу України власник нежилого приміщення (його частини) у багатоквартирному жилому будинку сплачує до бюджету податок за площі під такими приміщеннями (їх частинами) з урахуванням пропорційної частки прибудинкової території з дати державної реєстрації права власності на нерухоме майно.
Нарахування фізичним особам (громадянам) сум земельного податку або орендної плати проводиться податковими інспекціями, які видають податкові повідомлення-рішення платникам до 1 липня поточного року. А сплатити податок необхідно протягом 60 днів.
Нагадуємо, що з 1 січня 2015 року плата за землю, яка справляється у формі земельного податку та орендної плати за земельні ділянки державної  і комунальної власності, належить до місцевих податків, встановлення яких здійснюється органами місцевого самоврядування. Сільські, селищні, міські ради в межах своїх повноважень приймають рішення про встановлення місцевих податків та зборів. Органам місцевого самоврядування надано повноваження щодо встановлення ставок плати за землю та пільг щодо земельного податку, що сплачується на відповідній території.
 
«Спрощенці» – пенсіонери та інваліди звільняються від сплати єдиного внеску
Фізична особа – підприємець на спрощеній системі оподаткування, яка набула право на пенсію за віком, або є інвалідом та отримує відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу звільняється від сплати за себе єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування (частина 4 ст. 4 Закону України від 8 липня 2010 року № 2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування»).
Місяць, в якому платник єдиного податку набув право на пенсію за віком або статусу інваліда, відноситься до базового звітного періоду, за який сплачується єдиний внесок у розмірі, що визначається платником самостійно, але не менше мінімального страхового внеску. Таким чином, зазначена особа звільняється від сплати за себе єдиного внеску з місяця, що настає за датою призначення платнику пенсії.
Фізична особа – підприємець платник єдиного податку повідомляє орган ДФС про набуття статусу пенсіонера або інваліда шляхом подання письмової заяви довільної форми із відповідними підтверджуючими документами, а саме: копія пенсійного посвідчення та/або копія довідки з акта огляду в медіко – соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності.
В подальшому такі особи можуть бути платниками єдиного внеску виключно за умови їх добровільної участі у системі загальнообов’язкового державного соціального страхування.
Детальніше з цим та іншими роз‘ясненнями можна ознайомитися на офіційному веб-порталі Державної фіскальної служби України у Загальнодоступному інформаційно-довідковому ресурсі (дане роз‘яснення у категорії 301.04.02).
 
Наповнюємо місцевий бюджет, сплачуючи акцизний податок
Вже півроку діє норма, яка визначає платниками акцизного податку суб’єктів роздрібної торгівлі, котрі реалізують безпосередньо громадянам та іншим кінцевим споживачам для їх особистого некомерційного використання такі підакцизні товари, як пиво, алкогольні напої, тютюнові вироби, тютюн та промислові замінники тютюну, товари, зокрема нафтопродукти, насамперед бензин та дизельне пальне, паливо моторне альтернативне, біодизель, скраплений газ тощо. Реєстрація контролюючим органом таких суб'єктів господарювання платниками акцизного податку здійснюється автоматично при поданні ними декларації.
Ставка податку становить 5% і у повному розмірі надходить до місцевих бюджетів адміністративно-територіальних одиниць, на яких розташовані пункти продажу підакцизних товарів протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого для подання податкової декларації за місячний податковий період.
То ж, суб‘єкти господарювання Надвірнянського району теж долучились до наповнення місцевого бюджету. Зокрема, з початку цього року платниками акцизного податку перераховано до бюджету 4,1млн. грн. цього платежу.
Принагідно нагадуємо, що з 1 липня 2015 року пиво отримає статус алкогольного напою і його реалізація повинна відбуватись виключно за наявності ліцензії та реєстратора розрахункових операцій.

0 Коментарі

Ще немає коментарів

Залишити коментар

Ваша електронна адреса не буде опублікована. Обов*язкові поля позначені *