Посилюємо ефект антитютюнових обмежень
В Україні куріння забирає в середньому 130 000 життів на рік. Тютюнокуріння підвищує ризик інсульту, стенокардії та інфаркту міокарда і приблизно в 5 разів — раптової смерті. За даними ВООЗ, це третя причина смертності у світі. З 11 січня 2024 року медичні попередження про шкоду куріння займатимуть 65% площі пачки. Також виробники відтепер зобов’язані розміщувати на упаковках із сигаретами QR-код, який веде на сервіс Центр громадського здоров’я України щодо надання допомоги з відмови від куріння «Я кидаю курити» (https://stopsmoking.org.ua).
Сигаретна упаковка — важливий канал комунікації зі споживачами тютюну. За статистикою 93% теперішніх курців помічають медичні попередження на пачках сигарет, а 54% курців задумувались через них про припинення куріння.
❝ Маркування пачок зображеннями медичних попереджень показали свою ефективність у таких прогресивних країнах, як Канада та Австралія та мають посилити ефект антитютюнових обмежень та спонукати курців до відмови від куріння ❞, — зазначає заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар України Ігор Кузін.
Набори комбінованого медичного попередження, які будуть використовуватись в Україні, було сформовано МОЗ у партнерстві з громадськістю, не повʼязаною з тютюновою індустрією, з бібліотек зображень тих країн, де медичні попередження довели свою ефективність (Австралія, Таїланд, Канада, міжнародної неприбуткової організації CTFK та міжнародної неприбуткової організації Vital Strategies).
Впровадження оновленого маркування – важливий етап імплементації директиви Єврокомісії 40/2014, яка передбачає комплекс заходів для захисту населення від шкоди тютюнових виробів та електронних сигарет.
Побачити, медичні попередження та наочно пояснити дітям як куріння впливає на організм можна в Музеї науки на ВДНГ. Виставка триватиме до 14 січня.
0 Коментарі